Sağlık

Ulusal Hasta Güvenliği Planı İşgücünün Refahını Vurguluyor Ulusal Hasta Güvenliği Planı İşgücünün Refahını Vurguluyor

Sağlık hizmetleri iş gücünün güvenliği, hasta güvenliği ile ilgili yeni bir ulusal raporda dört temel alandan biridir ve özellikle COVID-19 salgını sırasında hastaların refahının onlara bakanlarla nasıl iç içe kaldığını vurgulamaktadır.

Birlikte Daha Güvenli: Hasta Güvenliğini Geliştirmeye Yönelik Ulusal Eylem Planı 14 Eylül'de yayınlandı ve 27 tıbbi ve düzenleyici kuruluş, hasta ve hasta savunuculuk grubunun oluşturulması 2 yıldan fazla sürdü.

"COVID bir hane adı olmadan önce plan üzerinde çalışmaya başladık. Ancak pandemi geliştikçe, planın, diğer uzun süredir devam eden hasta güvenliği sorunları için olduğu kadar COVID'den kaynaklanan yeni zorlukları ele almakla da ne kadar alakalı olduğundan etkilendik. Planın Ulusal Yürütme Komitesi (NSC) eşbaşkanı MPH Jeffrey Brady, yeni raporun hazır olduğunu duyuran bir basın toplantısında söyledi.

Sağlık Hizmetleri Araştırma ve Kalite Ajansı'nda Kalite İyileştirme ve Hasta Güvenliği Merkezi'nin de direktörü olan Brady, "Pandemi, her gün ön saftaki insanlara bakma ihtiyacının altını çizdi … ve plan bize nasıl olduğunu söylüyor," diye ekledi .

NSC'nin işgücü güvenliği alt komitesi eş başkanı Mary Beth Kingston, COVID-19 pandemisinin iş gücü güvenliği sorunlarını vurgulamasına rağmen bulaşıcı hastalıklardan kaynaklanan riskler yeni değil, dedi.

"Bulaşıcı hastalıklara maruz kalmanın önlenmesi" sağlık hizmetlerinde her gün karşılaştığımız bir konudur. Bununla birlikte, COVID deneyimiyle muazzam bir şekilde büyütüldü, "diyor Wisconsin Milwaukee'deki Advocate Aurora Health'in baş hemşirelik görevlisi Kingston.

İş Gücü Güvenliğine Yönelik Risklerin Ele Alınması

İş gücü güvenliği, bulaşıcı hastalıklara maruz kalma ile ilgili endişelerden daha fazlasını kapsar ve plan yazarları, olumsuz etkilerin fiziksel, psikolojik veya her ikisi birden olabileceğini vurgulamaktadır.

Kingston, sağlık çalışanlarının sırt ve omuz ağrısı dahil olmak üzere kas-iskelet sistemi sorunlarından işyerinde şiddete kadar çok çeşitli yaralanmalar yaşayabileceğini söyledi. "Sağlık hizmetleri, madencilik, inşaat ve tarım gibi geleneksel olarak yüksek riskli olduğunu düşündüklerimiz arasında bile birçok sektörde en yüksek hastalık ve işle ilgili yaralanma oranlarından birine sahip."

"Bir hastada bir hata meydana geldiğinde, açıkça ilk endişemiz o hasta için sonuçla ilgilidir" dedi. Ancak, "o hekim veya hemşirenin … o zarara yol açacak bir hata yaptığında yaşadığı travmayı da düşünmemiz gerekiyor."

Başkan ve şef Kedar Mate, sağlık hizmetlerinde çalışmak "her zaman fiziksel ve psikolojik güvenlik riskiyle dolu olmasına rağmen, bu anın aciliyetini sistemlerimizi her türlü zarardan bir kez ve sonsuza kadar kurtarmak için kullanmalıyız" dedi. Sağlık Hizmetlerini İyileştirme Enstitüsü'nde (IHI) icra memuru. Planın oluşturulmasına IHI liderlik etti ve koordine etti.

Amaç, "iş gücümüze şifacı olarak çağrılarını yerine getirmek için ihtiyaç duydukları güvenliği ve desteği sağlamak" dedi.

Hasta güvenliği ve klinisyen güvenliği özünde bağlantılı kalır. Mate, "İş gücü güvenliği bir eklenti veya sonradan düşünülen bir şey olamaz, aslında güvenli ve etkili hasta bakımı için bir ön şarttır" dedi.

Plandaki ek temel alanlar kültür, liderlik ve yönetişime odaklanır; hasta ve aile katılımı; ve öğrenme sistemi. Öğrenme sistemi bileşeni, en iyi uygulamaları öğrenmek ve paylaşmak için devam eden çabaları ifade eder.

Güvenlik Paylaşılan Bir Deneyimdir

Plan ayrıca, sağlık sistemlerinin güvenliği sürekli olarak ele almak için alabileceği potansiyel çözümleri ve eylemleri de özetlemektedir. Uzmanların basın toplantısında, işbirliği ve en iyi uygulamaların paylaşılması başarı için çok önemli olduğunu belirtti.

"ABD'deki pek çok kuruluş hasta güvenliği üzerinde çalışıyor ki bu harika bir şey," diyor NSC eş başkanı, IHI Kıdemli Üyesi ve Press Ganey Associates Güvenlik ve Dönüşüm Baş Sorumlusu MD, MPH Tejal K. Gandhi .

"Ama biz ortaklaşa çalışma eğiliminde değiliz. Çoğu zaman [bu] birden çok yönden mesajların alınmasına yol açar," diye ekledi.

Brady, "Birlikte çalışmak bir zorunluluktur" dedi. "Hiçbir kişi veya kuruluş tek başına hasta güvenliğini sağlayamaz." Planın farklı güvenlik kuruluşları arasında bir "silo önleyici etki" yaratacağını umuyor.

COVID-19 Derslerinden Öğrenmek

Mate, "Bu planın sağlık hizmetlerinde benzeri görülmemiş zorluklar sırasında yayınlandığını görmezden gelemeyiz" dedi. Bununla birlikte pandemi, güvenliği artırmaya yardımcı olabilecek yeni girişimler de dahil olmak üzere bazı fırsatlar da yarattı.

Mate, "Bu yıl hepimizin öğrendiği sayısız derse kulak asmazsak, salgın sırasında sağlık hizmetlerinin gösterdiği olağanüstü cesareti, bağlılığı ve yaratıcılığı boşa harcayacağımızı hissediyorum," diye ekledi.

Pandemi, sağlık hizmetlerinde çoğu zaman ihtiyaç duyulan bir inovasyon dalgası yarattı. Brady, "Her gün yeni sorunları çözen çok sayıda çalışkan lider ve klinisyen var," dedi. Mate ile "bu faaliyetin bir kısmından ders çıkarmazsak trajik olur" konusunda hemfikirdi.

Mate, son 6 ayın "muazzam miktarda yeni fikir" ürettiğini söyledi. COVID-19'u değişim için bir hızlandırıcı olarak tanımladı ve plan, öğrenilen derslerin "sağlık hizmetleri için yeni işletim sistemine" dahil edilebilmesi için birçok yol sunuyor.

Tam raporu, Uygulama Kaynak Kılavuzunu ve Öz Değerlendirme Aracını indirmek için plan web sitesini ziyaret edin. Araç, liderlerin ve kuruluşların nereden başlayacaklarını belirlemelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Planın açıklanması Dünya Sağlık Örgütü'nün 17 Eylül 2020 Dünya Hasta Güvenliği Günü 2020 ile aynı zamana denk geliyor.

Çalışmanın yazarları, ilgili hiçbir mali ilişki bildirmemektedir.

Damian McNamara , Miami merkezli bir kadrolu gazetecidir. Bulaşıcı hastalıklar, gastroenteroloji ve dermatoloji dahil çok çeşitli tıbbi uzmanlıkları kapsar. Damian'ı Twitter'da takip edin: @MedReporter .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top