Sağlık

Tıp Okulları İkamet Yuvalarının, Eğitim Sitelerinin Eksikliğinden Korkuyor Tıp Okulları İkamet Yuvalarının Eksikliğinden Korkuyor, Eğitim Siteleri

Amerikan Tıp Kolejleri Derneği (AAMC) tarafından geçen hafta yayınlanan bir anketin sonuçlarına göre, tıp okulları her yıl daha fazla öğrenci çekiyor, ancak yöneticiler yeterli ikamet yeri ve eğitim kaynağı olmayacağından endişeleniyor.

Haziran ayında yayınlanan bir başka AAMC raporuna göre, 2006 yılında AAMC, beklenen doktor eksikliğini azaltmak için kayıt sayısını artırmaları için tıp fakültelerini zorlamaya başladı.

Michael Dill

AAMC'deki işgücü çalışmaları direktörü ve anketin ana yazarı Michael Dill, okulların mezun olduktan sonra tıp öğrencilerini eğitmek için yeterli ikamet yeri, klinik eğitim siteleri ve nitelikli öğretmenler olmadan eksikliği çözemeyeceğini söylüyor.

Kalıcı Endişe

AAMC, yıllık anketinde, 140 okula 2019'da kaç yeni öğrenciye kaydolduğunu ve mezun olma fırsatlarıyla ilgili endişe düzeylerini sordu. Ankete göre tıp fakültesine kaydolma oranı 2002'den bu yana% 33 arttı, bu da 2018'e göre% 2 artış. Gelen öğrenciler için yeterli ikamet yeri olmadığından endişe duyduğunu bildiren okulların oranı, bir önceki yıl ile aynı sayı olan% 44'te kaldı. Okulların yüzde seksen dördü, yeterli klinik eğitim yerlerinin olmayabileceği konusunda endişelerini dile getirdi ve% 86'sı, bir önceki yılın anket sonuçlarına göre sırasıyla% 1 ve% 2 düşüşle birinci basamak sağlık hizmeti veren öğretmenlerin sayısı konusunda endişelerini dile getirdi.

Suzanne Allen

Idaho, Boise'deki Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde akademik, kırsal ve bölgesel ilişkilerden sorumlu dekan yardımcısı olan MD, MPH Suzanne Allen, "Tıp fakültesini bitirmek, pratisyen hekim yaratmaz" dedi. "Hekim sıkıntısını gidereceksek, gerçekten o ihtisas raporuna ihtiyacımız var."

AAMC'ye göre, 1997 Dengeli Bütçe Yasası, ikamet programları için mevcut olan Medicare finansman miktarını sınırlayarak mezun tıp eğitimi (GME) fırsatlarının genişlemesini engellemeye devam ediyor.

Allen'a göre, asistanlara öğretmenlik yapmak isteyen doktorları bulmak, GME fırsatlarını genişletmek için başka bir zorluk olabilir. Öğretmenlik yapmak isteyenler bazen gerekli zamanı ve kaynakları barındırmayan hastanelerde çalışmaktadır. Allen, "Sistem düzeyinde bazı katılımların olması gerekiyor" dedi.

Büyüyen Boşluk Korkusu

Araştırmanın yazarlarına göre, tıp fakültesi yöneticileri arasında bu sorunlara ilişkin sürekli endişe, GME programlarının eksikliğini yansıtıyor. Norfolk'taki Eastern Virginia Medical School'da pediyatrik ihtisas programı yardımcı program direktörü olan J. Bryan Carmody, sonuçları farklı bir şekilde yorumluyor. "İnsanlar, öğrencilerinin eşleşmeyeceğinden endişeleniyor, ancak bunun nedeni genel olarak ikamet pozisyonlarının yetersizliği değil," dedi.

Başvuru sahipleri ile mevcut GME yuvaları arasındaki boşluk giderek azalmaktadır. Ulusal Yerleşik Eşleştirme Programından (NRMP) en son verilere göre, her 100 başvuru için, 2006'dan bu yana en yüksek olan 85 GME yuvası vardır. Bu sayı, 2013 ve 2016 yıllarında daha önce bazı pozisyonları karıştıran politika değişiklikleri nedeniyle biraz artmış olabilir. NRMP dışında programa sunulur. Osteopatik öğrenciler ve uluslararası öğrenciler, yalnızca ABD'deki tıp doktorlarını içerecek şekilde verilerden çıkarıldığında, her 100 başvuru için 177 ikamet pozisyonu fazlası vardır.

J. Bryan Carmody

Carmody, "Daha fazla ikamet pozisyonunun faydalı olacağına katılıyorum" dedi. "Ama bence bu, artan eşitsizlik olduğunu söylemeden haklı çıkarabileceğiniz bir konum." Artan bir boşluktan duyulan korkunun öğrencileri daha fazla başvuru yapmaya yönlendirdiğinden şüpheleniyor. Carmody, AAMC'nin Elektronik İkamet Uygulama Hizmetinin artan kullanımından kazanç sağladığına dikkat çekiyor. Ayrıca, bu korkunun AAMC'nin Dengeli Bütçe Yasası'ndaki GME programları için federal finansman sınırını artırma çabasına desteği artırabileceğini söylüyor.

Dill, GME programlarının sayısının giderek arttığını kabul ediyor. Yine de, Amerika Birleşik Devletleri'nde ihtiyaç duyulan doktor sayısını yaratacak kadar hızlı artmadığını söyledi. "Rezidansları genişletmemiz gerektiğini söylemem için motivasyonum bu."

AAMC, öğrencilerin Akıllı Uygula kampanyası aracılığıyla sunmaları gereken en uygun ikamet başvurusu sayısı hakkındaki verileri yayınladı ve Dill, öğrencilerin gönderdiği artan başvuru sayısını azaltmak için tasarlandığını söyledi.

Eşit olmayan dağılım

Allen, yeterli GME programı olsun ya da olmasın, bunların ülke çapında yanlış dağıtıldığını söyledi. "İnsanlar, tıp fakültesine gittiklerinden çok, ihtisas eğitimlerini yaptıkları yerin yüz mil yakınına kendi muayenehanelerini kurarlar" dedi. Ülkenin tıbbi ihtiyaçlarını karşılamak için her bölgede GME programlarına ihtiyaç vardır.

2019 AAMC raporuna göre, ülkenin en düşük ikamet eğitimi yapan insan oranlarından bazılarına sahip olan Kuzeybatı'da GME programları oluşturmak için çalışıyor. En yüksek oranların tümü Kuzeydoğu'da bulunabilir.

Dill, yeni GME slotlarının farklı şekilde dağıtılabileceğini kabul etti, ancak toplam slot sayısını artırmak herkesin yararına olacak. "Şu anda var olan GME eğitim programları tüm ulus için hekim yetiştiriyor" dedi.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top