Sağlık

FDA Miyelodisplastik Sendromlar için Oral Tedaviyi Onayladı, CMML FDA Miyelodisplastik Sendromlar için Oral Tedaviyi Onayladı, CMML

Gıda ve İlaç İdaresi, miyelodisplastik sendromları (MDS) veya kronik miyelomonositik lösemi (CMML) olan yetişkinleri tedavi etmek için Inqovi'yi (desitabin ve sedazuridin tabletleri, Astex Pharmaceuticals) onaylamıştır. Ajansın eylemi doktorlara ve hastalara yeni bir tedavi seçeneği sunuyor – evde alınabilen bir oral formülasyon MDS ve CMML ilacı.

Tabletlerin onaylanması, bazı hastaların intravenöz tedavi için sağlık ortamlarına gelmesi ihtiyacını ortadan kaldırabilir, bu da hastanın rahatlığının ötesine geçer. "FDA coronavirüs salgın sırasında hastalara ek tedaviler sunmayı taahhüt kalır. Bu durumda, FDA sağlık tesislerine sık ziyaretler ihtiyacını azaltabilir mevcut oral ayaktan tedavi seçeneği yapıyor," Richard Pazdur, MD , yönetmen FDA'nın Onkoloji Mükemmeliyet Merkezi'nden bir haber bülteninde yer aldı .

"Bu kritik zamanda, evde alınabilecek rejimler de dahil olmak üzere kanser hastalarına seçenekler sunmaya devam ediyoruz," diye ekledi FDA'nın İlaç Merkezi'nde onkolojik hastalıklar bürosu müdürü olan Dr. Pazdur. Değerlendirme ve Araştırma.

Inqovi, ajanstan bir Yetim Uyuşturucu ataması ve Öncelik İncelemesi aldı.

FDA Inqovi alarak gösteren hastalarda damar içine alan diğerleri ile karşılaştırıldığında, benzer ilaç konsantrasyonları olduğu klinik çalışmalarda yeni bir formülasyon onay göre Desitabin .

İki terapinin de benzer güvenlik profilleri vardı. Yorgunluk, kabızlık , kanama, kas ağrısı, mukozit, artralji, bulantı ve düşük beyaz kan hücresi sayısına sahip ateş, Inqovi alan kişilerde bildirilen yaygın yan etkilerdi. Ajans, Inqovi'nin fetal zarara neden olabileceğini ve üreme çağındaki hem erkek hem de kadın hastaların etkili kontrasepsiyon kullanmaları önerildiğini belirtti.

Klinik çalışmalarda, daha önce transfüzyona bağımlı olan hastaların yaklaşık yarısı 8 haftalık bir süre boyunca artık bunları gerektirmemiştir.

Inqovi, her 28 günlük döngünün 5 ardışık günü boyunca günde bir kez ağızdan bir tablet olarak alınır.

Bu hikaye aslen MDedge.com'da yer aldı.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top