Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: 1918 Grip ile Karşılaştırma, İkincil Şanzıman COVID-19 Güncellemesi: 1918 Grip ile Karşılaştırma, İkincil Şanzıman

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Medscape'in dünya çapındaki editörlerinin bugün hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğü koronavirüs hikayeleri:

1918 Gribi ile Karşılaştırma

Bir aşırı ölümlerin karşılaştırılması 1918 zirveden fazla ölümle COVID-19 salgının başlangıcında sırasında New York'ta H1N1 grip kentinde patlak iki salgınlar olduğunu bulmuşlardır "aynı ballpark," çalışmada yazar Jeremy söyledi Samuel Faust, MD, Boston, Massachusetts'teki Brigham ve Kadın Hastanesinde acil bir doktor.

Faust ve meslektaşları, New York City'deki her bir pandeminin en yoğun olduğu aylar için ölüm verilerini aldı ve önceki yıllara göre o dönem için normalde beklenenin ötesinde ölümlerin sayısını karşılaştırdı. Bir ayda 100.000 kişi başına ölüm oranı, 1918 grip salgınında 287,17 ve ilkbahar COVID-19 dalgalanmasında 202.08 idi.

Ancak, tıbbi gelişmelerle son yüzyılda ölüm oranları yarı yarıya düştüğü için, COVID-19 salgını sırasında aşırı ölümlerdeki göreceli artış, 1918 salgını sırasındaki orandan önemli ölçüde daha fazlaydı.

İkincil İletim

İkincil bulaşma riski , COVID-19 teşhisi konan kişilerin yakın temaslıları arasında% 4'ten azdır ve Çin'in Guangzhou kentinde temas takibi üzerine bir rapora göre ortamlara ve hastalığın şiddetine göre değişiklik gösterir.

391 COVID-19 indeksi vakasının 3410 yakın teması için ikincil enfeksiyon riski,% 10 ile hane halkı temaslarında en yüksek oldu ve bunu% 1 ile sağlık bakım ortamlarında ve% 0.1 ile toplu taşımada maruz kalanlar izledi.

Yeniden Tasarlanan İlaç Haberleri

Biriken gözlemsel veriler , tip 2 diyabetli hastalarda metformin kullanımının COVID-19'dan ölüm riskini azaltabileceğini öne sürüyor, ancak uzmanlara göre, bunu kanıtlamak için gereken randomize çalışmaların yapılması olası değil.

Henüz hakem incelemesine tabi tutulmamış yakın tarihli bir çalışmada, araştırmacılar, 600'den fazla diyabet ve COVID-19 hastası arasında, metformin kullanımının, birden fazla karıştırıcı için ayarlama yapıldıktan sonra ölüm oranlarında yaklaşık% 70'lik bir azalma ile ilişkili olduğunu buldular.

Ancak bir uzman, "metformin kullanıcıları, birçok farklı sonuç açısından birçok farklı ortamda daha iyi performans gösterme eğilimindedir" dedi. "Bana göre, metforminin gerçekten mucize bir ilaç olup olmadığı veya daha sağlıklı olan ve kullanımı için kontrendikasyonları olmayan insanlar arasında daha sık kullanılıp kullanılmadığı hala net değil."

İlgili bir haberde, University College London'dan doktorlar The Lancet Rheumatology'de rituksimab ile B hücre tükenmesinin şiddetli COVID-19 hastalarına fayda sağlayabileceğini , kronik adaptif konakçı bağışıklık tepkilerini veya akut enfeksiyonun ötesinde devam eden inflamatuar akciğer komplikasyonlarını hedefleyebileceğini öne sürdü. Olasılıkla ilgili daha fazla araştırma yapılması çağrısında bulundular.

COVID'li Hasta Sağlık Çalışanları Çalışmak İçin Baskı Altında Hissediyor

Kaiser Health News'e göre hastaneler, klinikler ve diğer sağlık tesisleri, COVID-19'u kaplayan işçilere, halk sağlığı standartlarının kendileri, meslektaşları veya hastaları için güvenli olduğunu öne sürdüğünden daha erken işe dönmeleri için baskı yaptı.

Bazı işverenler, eğer varsa, yeterli ücretli izin sağlayamadılar, bu nedenle çalışanlar, ihtiyaç duydukları maaş çeklerini kaybetmektense – öksürük ve muhtemelen bulaşıcı olsa bile – işe dönmeleri gerektiğini hissettiler.

İkilem aynı zamanda sağlık çalışanlarının, iyileşmeleri gereken hastalara bulaşıcı hastalıkları yayan vektörler haline gelebileceklerini bilerek mesleki sorumluluk duygusunu da zorlamaktadır.

Pandemik Kötü Davranış

Kural çiğnemek yeni bir fenomen değil, ancak davranış bilimcileri bunun COVID-19 salgınında kültürel, demografik ve psikolojik faktörlerle şiddetlendiğini söylüyor.

Reuters, COVID-19 salgını sırasında insan davranışı bilimi üzerine bireycilik ve kolektivizm gibi bazı soru ve cevapları bir araya getiriyor.

Trend Olan Klinik Konu: COVID Bağlantılı Depresyon

Pandemi devam ettikçe, akıl sağlığı etkilerinin kalıcı olacağına dair endişeler sadece artıyor. Özellikle ruh hali değişikliklerine odaklanmak, bu haftanın en popüler klinik konusunu COVID bağlantılı depresyon haline getirdi.

Olmayan Hafta

COVID-19 haberlerinde bu hafta bilim adamları, boyun körüğü, kullanıcının ağzından ve burnundan gelen solunum damlacıkları da dahil olmak üzere çeşitli yüz örtülerinin ne kadar iyi olduğunu test ettiler, yetkililer donmuş tavuk kanatlarında SARS-CoV-2 genetik materyali tespit ettiler ve araştırmacılar burun spreyi viral enfeksiyonu engelleyebileceğini söylüyorlar. Ama Medscape'de bu manşetleri görmediniz. İşte nedeni .

Anısına

Ön saflarda yer alan sağlık çalışanları, COVID-19 hastalarını önemsedikleri için, kendilerini zor, tahliye edici işlere adarlar ve ayrıca kendilerini enfeksiyon riskine sokarlar. Tüm dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape, onları anmak için bir anma listesi yayınladı. Bu listeyi ne yazık ki ihtiyaç duyulduğu için güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla yaş, meslek veya uzmanlık ve konum bilgisi içeren isimler göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Salgınla ilgili başka deneyimler, hikayeler veya endişelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen buradan sohbete katılın .

Ellie Kincaid, Medscape'in yardımcı yönetici editörüdür. Daha önce Forbes , Wall Street Journal ve Nature Medicine için sağlık hizmetleri hakkında yazmıştı . Kendisine [email protected] veya Twitter @ellie_kincaid adresinden ulaşılabilir .

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin ve Ellie Kincaid'i Twitter'da takip edin. İşte Medscape'e hikaye ipucu göndermenin yolu.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top