Sağlık

Başkanın Yeni Doktor Danışmanı, Trump'ın Görüşlerine Daha Uyum Sağladı, Başkanın Yeni Doktor Danışmanı, Trump'ın Görüşleriyle Daha Uyumlu

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Başkan Donald J.Trump bu hafta Beyaz Saray'ın koronavirüs tepkisine yeni bir tıbbi danışman ekledi ve hareket eleştiri, övgü ve geniş spekülasyonlarla karşılaştı.

Muhafazakar bir düşünce kuruluşu olan Stanford Üniversitesi'nin Hoover Enstitüsü'nde kıdemli bir öğretim üyesi olan Scott Atlas, Trump'ın açık bir şekilde tartıştığı koronavirüs görev gücü üyeleri MD Anthony Fauci ve koronavirüs görev gücü MD Deborah Birx gibi bulaşıcı bir hastalık uzmanı değildir. salgın seyri.

Yeni başkanlık danışmanı Dr Scott Atlas (Shutterstock)

Atlas, tanısal radyoloji alanında kurul onaylıdır ve 1998'den 2012'ye kadar Kaliforniya'daki Stanford Üniversitesi Tıp Merkezi'nde profesör ve nöroradyoloji şefi olarak görev yaptı.

Urbana-Champaign'deki Illinois Üniversitesi'nden biyoloji alanında lisans derecesi ve Chicago Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden tıp diploması aldı. Atlas, Mitt Romney de dahil olmak üzere Cumhuriyetçi cumhurbaşkanlığı adayları için tıbbi danışman olarak çalıştı.

Hoover Enstitüsü'ndeki biyografisine göre Atlas, Çin için sağlık hizmetlerinin yapılandırılması konusunda Çin'deki akademik liderlerle işbirliği yapmak üzere bir Fulbright Ödülü'ne sahipti ve Latin Amerika, Güneydoğu Asya ve Avrupa'daki birçok ülkede sağlık hizmetleri ve tıbbi teknoloji konusunda liderlere danışmanlık yaptı.

Görüşleri, özellikle okulların yeniden açılması, kilitlenmelerden kaçınılması ve bazı sporların yeniden başlatılması ile ilgili olarak Trump'ın virüs hakkındaki görüşleriyle yakından uyumlu.

CNN bildirdi Atlas ilk halka Pazartesi günü açıklandı ancak o gayri ilişkinin bilgisi olan çoklu kaynaklara dayanarak haftadır başkanı danışmanlık yapıyor, o.

"Yeni Bir Seviye"

Trump randevuyu duyururken , "Scott, aynı zamanda çok saygı duyulan çok ünlü bir adam – Stanford. Bizimle çalışıyor ve koronavirüs konusunda bizimle birlikte çalışıyor. Ve birçok harika fikri var. Ve bizim ne düşündüğümüzü düşünüyor. 'Yapmak gerçekten çok iyi ve şimdi onu yeni bir seviyeye taşıyacağız. "

Atlas, çocuklarda ve genç yetişkinlerde COVID-19 enfeksiyonu riskini sürekli olarak küçümsedi.

Fox News'in "The Story" adlı programında Atlas , sunucu Martha MacCallum'a şunları söyledi: "Bunun kaç kez söylenmesi gerektiğinden emin değilim, ancak bu hastalıktan ve ölümden çocukların riski neredeyse sıfır. Çocukların riski önemli bir hastalık mevsimsel gripten çok daha azdır. "

Eleştirmenler, çocukların daha önce düşünülenden daha büyük viral yükler taşıdığına dair araştırmalara işaret ediyor.

Bununla birlikte, JAMA Pediatrics dergisindeki yeni araştırma, hafif-orta derecede COVID-19'u olan 5 yaşından küçük çocukların burunlarında, büyük çocuklara ve yetişkinlere kıyasla yüksek miktarda SARS-CoV-2 viral RNA'ya sahip olduğunu göstermektedir.

Amerikan Pediatri Akademisi ve Çocuk Hastaneleri Derneği'nin 6 Ağustos tarihli bir raporu, Medscape Medical News tarafından bildirildiği üzere, Birleşik Devletler'deki 380.000 çocuğun salgının başlangıcından bu yana COVID-19 için pozitif test yaptığını ortaya koydu.

Rush Limbaugh, randevuyu övdü ve "Scott Atlas artık Trump'ın kulağına sahip ve tüm bunlara Fauci'den tamamen farklı bir bakış açısı var.

"Scott Atlas parlak bir adam ve Ekim ayı başlarında COVID'den yakılabileceğimizi düşünüyor. Ona göre, etkisiz hale geldiğini görebiliriz," dedi duyurudan sonra.

Ancak diğerleri randevuyu sosyal medyada patlattı.

Acil durum doktoru Rob Davidson, MD, Twitter'da şunları söyledi: "Bir cephe hattı Acil Hekimi olarak, [başkanın] şu anda resmen hastaları bile görmeyen ve Fox News'da yorumcu olan bir Nöroradyologdan pandemik yanıt tavsiyesi alması korkunç buluyorum. ."

https://twitter.com/DrRobDavidson/status/1293750530389544960

27 Temmuz'da Fox News'e verdiği bir röportajda Atlas, çeşitli eyaletlerdeki vaka artışlarına "histerik" yanıt olarak adlandırdığı şeye atıfta bulundu ve kilitlemelerin virüsü durdurmayacağını söyledi.

İnsanların "kavramaya ihtiyacı var … çünkü burada biraz histerik olmaya başladık, ama iyimser olmak için pek çok neden [olduğunu] biliyoruz.

"Hastalar daha iyi durumda, genç insanlar vakaların çoğunu alıyorlar … ciddi bir sorunu olmayacaklar," dedi. "Aşıya ilişkin verilerin oldukça iyi göründüğünü ve işlerin bu kadar hızlı ilerlemesinin şaşırtıcı olduğunu biliyoruz."

Atlas Kolej Futboluna Dönüşü Teşvik Ediyor

Atlas, Pazartesi günü Fox News'te kolej futbolunun yeniden başlamasını desteklediğini söyledi.

Big Ten ve Pac-12 Salı günü tüm sonbahar sporlarını askıya almak için oy kullandı ve bazı küçük konferanslar da aynı kararı veriyor .

Atlas, üniversite öğrencilerinin o yaşta COVID-19 enfeksiyonu için çok az risk taşıdıklarını veya hiç risk oluşturmadıklarını ve komorbiditeleri olan oyuncuların veya koçların bu durumdan vazgeçmeyi seçebileceğini söylüyor.

"Burada rasyonel olmalıyız" dedi. "O yaştaki insanlar için risk, mevsimsel gripten daha az. Yani, verilere gerçekten bakmanız gerekiyor. … Her şeyin bilimle ilgili olduğunu söyleyip sonra bilime aykırı davranamazsınız."

Bu arada, virüsün uzun süreli etkileri hakkındaki araştırmalar artıyor.

Medscape Tıp Haberleri bildirdi yani halk arasında yaşları 18-34 yaş COVID-19 olan kişilerin% 35 pozitif test edildikten sonra 3 hafta normal sağlığına 2'ye dönmediğini gösterdi Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından Temmuz ayında ankete ve hiçbir kronik hastalığı olmayan beş kişiden biri temel sağlık durumlarına dönmemişti.

CNN'e göre Atlas, Beyaz Saray'ın yanındaki idari ofis binasında çalışacak. Ağ, Beyaz Saray'ın Atlas'ın vergi mükellefleri tarafından finanse edilen bir maaş alıp almadığını söylemeyi reddettiğini bildirdi.

Marcia Frellick, Chicago merkezli bir serbest gazetecidir. O Chicago Tribune, Science News için yazılır ve Nurse.com ve Chicago Sun-Times, Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'ta bir editör oldu etmiştir. Onu Twitter'da @mfrellick adresinde takip edin .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top