Sağlık

Koştu COVID-19 kağıtları: 'Dikkatle yorumla' JCO diyor Koştu COVID-19 kağıtları: 'Dikkatle yorumla' JCO

diyor

Salgın sırasında son birkaç ay içinde, tıbbi dergilerde COVID-19 hakkında makaleler yayınlamak için acele edildi, ancak maalesef bu tür makalelerin çok sayıda kamuya açık geri çekilmesi de oldu.

Beth İsrail Deaconess Tıp Merkezi ve Harvard Tıp Okulu, Boston, Massachusetts'ten Dr. Stephen A. Cannistra, "Tıp dergileri, iyi bilim ve sorumlu raporlama ilkelerine uyma konusundaki kararlılığımızı test edecek benzeri görülmemiş zamanlarla karşı karşıyadır" diyor.

Ayrıca Amerikan Klinik Onkoloji Derneği'nin resmi yayını olan Klinik Onkoloji Dergisi'nin ( JCO ) genel yayın yönetmenidir. Söz konusu açıklama edilir yayınlanan derginin 1 Temmuz sayısında "özel makalesinde" in.

Makalede Cannistra ve iki ortak yazar, derginin COVID-19 araştırmaları hakkındaki yayın kılavuzlarını açıklığa kavuşturuyor ve iki büyük onkoloji dergisinin örtülü bir eleştirisini ve kanıtların aşırı yorumlanmasına karşı bir uyarı içeriyor.

Yazarlar, pandemide erken yayınlanmış kanser hastalarında COVID-19 sonuçları üzerine iki çalışmayı vurgulamaktadır: 14 Şubat'ta Lancet Onkolojisinde çevrimiçi olarak yayınlanan "SARS-CoV-2 Enfeksiyonunda Kanser Hastaları: Çin'de bir Ulusal Analiz" ve 25 Mart'ta JAMA Onkolojisinde çevrimiçi olarak yayınlanan "SARS-CoV-2 Kanser Hastalarında Wuhan, Çin'deki Bir Üçüncü basamak Hastanede Transmisyon" .

Çalışma yazarları "hasta bakımı için kahramanca çabaları nedeniyle övgüde bulunurken, aynı zamanda dünyanın geri kalanıyla paylaşmak için veri toplarken," Cannistra ve meslektaşları her iki makalenin de "onkolojik topluluğu eğitme konusunda ne kadar iyi çaba gösterdiklerini gösteriyor dikkatle yorumlanmalıdır. "

"Bunlar gibi makaleler, COVID-19'un yüksek kaliteli kanser bakımı yapma yeteneğimiz üzerindeki etkisini değerlendirmek için erken girişimleri temsil eder, ancak bu raporlar kesin değildir," diye ekliyor, nedenleri arasında az sayıda hasta ve kafa karıştırıcı faktörler onların uyarısı.

Araştırmada Sorumlu Genel Yayın Yönetmeni Doktora Adil Shamoo, Medscape Medical News'e "Bilimsel analizlerine katılıyorum, ancak politika sonuçlarına katılmıyorum … Sonuç olarak, biz onu yayınlamayacağız, dönem … Diğer dergilerin yayınladıklarını ya da yayınlamadıklarını dikte etmemeliler ki bu da derginin felsefesine bağlı.

Profesör ve Baltimore Maryland Tıp Fakültesi eski başkanı Shamoo, istatistiksel olarak JCO'nun sonucunun geçerli olduğunu söyledi. "Prensipte haklıydılar: Az sayıda konunuz olduğunda … analiz istatistiksel olarak güçlü değildir. Bununla birlikte, herhangi bir bilgi, hatta bir vaka çalışması, geleceğe yardımcı olan bilgilerdir. Politika yapmıyorsunuz ancak bu araştırmalar bilimsel topluluğun geri kalanı için gelecekteki araştırmalar için değerli bir bilgidir. "

Ancak, dergisinin COVID-19 sunumlarının “çığını” yaşadığından derginin duyarlılığına sempati duyduğunu söyledi. "Bazen onları reddediyoruz çünkü önemli ölçüde yeni bilgilere katkıda bulunduklarını düşünmüyoruz. Bu yüzden bazı dergiler bu kadar düşük sayıdaki çalışmalara zaman harcamak istemiyor."

Medscape Medical News ayrıca makaleye tepkileri için COVID-19 ve Kanser Konsorsiyumu'na ( CCC19 ) katılan iki araştırmacıya yaklaştı ve her ikisi de JCO bildirisini destekledi.

Boston'daki Dana-Farber Kanser Enstitüsü'nden Toni Choueiri, "Esere şahsen katılıyorum," dedi. "Tıp bilgisini topluma olabildiğince hızlı yaymak çok önemli olmakla birlikte, sadece iyi tasarlanmış, güçlü ve ideal olarak ileriye dönük araştırmalarla sonuç çıkarmak için daha da önemlidir. mevcut 'acele' çalışmaları ciddi sınırlamalara sahiptir ve maalesef daha sonra onaylanmayan sonuçlarla sonuçlanmaktadır, "dedi Medscape Medical News.

CCC19'dan Jeremy Warner, MD, "COVID-19 ve bunun kanser hastaları üzerindeki etkisi hakkında öğrendiklerimizin çoğu, bazıları hakemli dergilerde yayınlanmış ve bazıları yayınlanmamış gözlemsel çalışmalardan olmuştur." ayrıca JCO Klinik Kanser Bilişimi editörlüğü ve Nashville, Tennessee'deki Vanderbilt Üniversitesi'nde tıp ve biyomedikal bilişim doçentidir.

"Bu çalışmaların kalitesi değişecektir ancak aynı zamanda dışı yandan göz ardı edilmemelidir, kötü isim rağmen ki (yol açtı Surgisphere fiyasko çekilmeler Lancet ve New England Tıp Dergisi'nde tarafından COVID-19 gazetelerin) Tüm bilimsel kanıtlarda olduğu gibi, bu çalışmaların provenansı, tekrarlanabilirliği ve genelleştirilebilirliği, bir bulgunun güvenilir olup olamayacağının kilit belirleyicileridir "diye ekledi Warner.

JCO Yayınlama Kuralları Değişmedi

Cannistra'ya ek olarak, özel makale New Jersey'deki Rutgers Kanser Enstitüsü, New Brunswick ve PhD'den Bruce Haffty ve New York City'deki Weill Cornell Medicine'deki biyoistatistik bölümünden doktora olan Karla Ballman tarafından yazılmıştır.

Onların pandemik yayınlama kuralları "hayır JCO neler farklıdır kanıt düzeyleri temsil ettiğini vurgulayan yazdıkları "Journal of Clinical Oncology editörleri, biz COVID-19 hakkında özgün araştırma yayımlamak için çaba olduğunu okuyucularımıza ve hastaları temin etmek isteriz" her zaman gerekli. "

JCo boyun eğmeyi, düşünen yazarlar için yüksek öncelik yanı … popülasyonları onkoloji COVID-19 enfeksiyonu için yüksek risk altındadır ve ciddi yüksek risk görüşmek ikna edici tanımlar değişkenler olduğunu kesin gösterileri" araştırma olarak, ileriye dönük araştırmalara verilecek morbidite ve mortalite "dedi.

Ayrıca müdahalelere ilişkin kanıtlara öncelik verilecektir; "diğer bir deyişle, okuyucularımız pratiklerini mümkün olan en kısa sürede geliştirebilmeleri için klinik olarak alakalı ve uygulanabilir bir soru soran ve somut çözümler sunan yüksek kaliteli araştırma."

Cannistra ve meslektaşları, COVID-19 risklerinin herhangi bir tedavi yararından daha ağır bastığına inanarak, kanser hastalarının şu anda gerekli tedaviden daha ileri düzeyde olabileceğine dair endişelerini dile getirdiler. " JCO , okuyucularımıza COVID-19 salgını sırasında kanser hastalarımızın yaşamlarını iyileştirme potansiyeline sahip en güvenilir ve pratik değiştiren araştırmalar sunmayı taahhüt ediyor."

J Clin Oncol. 2020; 38: 2206-2207. Tam metin

Medscape Onkoloji hakkında daha fazla bilgi için bizi Twitter'da takip edin: @MedscapeOnc .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top