Sağlık

COVID-19 tarafından bozulanlar arasında: Ülkenin en yeni doktorları

1 Temmuz tıp eğitiminde büyük bir gün. Geleneksel olarak yeni basmış doktorların ilk ikamet yıllarına başladıkları gün. Ama bu yıl farklı. Buradan oraya gitmek – tıp fakültesinden ikamet eğitim yerlerine – koronavirüs tarafından karmaşıklaştı.

Washington DC'deki MedStar Georgetown Üniversitesi Hastanesi'nde tıp fakültesinden yeni mezun olan ve iç hastalıkları ve pediatri alanında ortak bir ikamet etmeye başlayan Dr. "- gelecek birkaç yıllık eğitimlerini nerede geçireceklerini bulma terimi – Mart ayında, tıpkı pandemi yüzünden her şey kapanıyormuş gibi.

Yerleşimlerinin haberlerini aldıktan sonra, Petrin, bazı arkadaşlarının sınırlarını kapatan devletlere girme konusunda endişeli olduğunu söyledi. "Hemen toplandılar ve taşındılar. Bir daire buldular, arabayı topladılar ve gittiler."

Petrin şanslı olduğunu söyledi. Online daire alışverişine rağmen, Washington'da yaşayan kız kardeşi onları bizzat kontrol edebilir. Erin Fredrickson o kadar şanslı değildi. Mayıs ayında Raleigh, North Carolina yakınlarındaki Campbell Üniversitesi Osteopatik Tıp Okulu'ndan mezun oldu ve Seattle'daki Washington Üniversitesi'nde bir aile hekimliği ikametgahında eşleşti.

O ve ortağı zaten köpekleri ile ülke çapında sürmeyi planlıyorlardı, ancak seyahatin öngördüğü yavaş yolculuktan çok farklı olduğu ortaya çıktı. "Yol boyunca farklı yerlerde arkadaşları ziyaret edecektik," dedi. "Kampa gidecektik, ancak kamp yapılacak birçok yer kapatıldı. Airbnb konuk evlerinde kaldık".

Bu arada, uzaktan konut almak zorunda kaldığını söyledi. Seattle'da "Ben birçok FaceTime daire turu yaptım" dedi.

Amerikan Tıp Kolejleri Birliği baş sağlık görevlisi Dr. Janis Orlowski, bunun benzeri olmayan bir yıl olduğunu kabul etti. "Gerçekten dağınıktı," dedi. "Ama bir araya geliyor gibi görünüyor."

Diğer şeylerin yanı sıra, sıcak nokta olan veya sıcak nokta olan eyaletlerden seyahat eden mezunların varışta 14 gün karantinaya almaları istenir. Bu, programların tam zamanında başlatılmasında kullanılan yöneticilerden normalden daha fazla esneklik gerektiriyordu.

"Herkes hemen hemen 1 Temmuz'da başlayacak – ya da biraz sonra," dedi.

Bazı durumlarda, bu yıl mezun olan tıp öğrencileri – bazıları tıp fakültelerine bağlı hastanelerde yardım için erken mezun olan – doğrudan arkasındaki öğrencilerden daha kolaydır.

Salgının başlangıcından itibaren, zamanlarının çoğunu veya tamamını hastanede geçirecek olan üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri koronavirüse maruz kalmamak için kapatıldı. Yeni mezun olan doktorlar bile genellikle COVID-19 hastalarından uzak tutuldu.

Kısıtlamalar sadece kendi güvenliği için değil, aynı zamanda hastaların korunmasına da yardımcı olduğunu söyledi. "Bir COVID hastanız varsa, odaya giren 14 kişiye ihtiyacınız yok" dedi. "Takımın boyutunu azaltmak istedik." Kişisel koruyucu ekipman sıkıntısı daha küçük bakım ekiplerini gerekli kıldı.

Mezun olan yaşlıların çoğu için, gerekli rotasyonlar genellikle virüsün planlarını bozduğu zaman sona erdi. Olmayanlar telafi edilebilirdi.

Ancak üçüncü sınıf öğrencileri için, pandemi devam ettikçe ve yayılmaya devam ettikçe hastanenin zamanını telafi etmek daha zor olacaktır. Şimdilik, çoğu öğrenci kendi hastanelerinden başka rotasyonlarda da yasaklanmıştır. (Öğrenciler genellikle kendi hastanelerinin sunmadığı programları olan hastanelerde çalışırlar.)

Aynı zamanda, normalde yurtlarda ikamet etmek için röportaj yapmak üzere ülke çapında seyahat edecek olan dördüncü sınıf öğrencileri yakında sadece çevrimiçi ziyaretlerle sınırlı olacaktır. Bu gerçek bir utanç, dedi Petrin, çünkü bazı durumlarda yerinde olmak "algımı daha iyi ya da kötü için değiştirdi."

Ama şu anda bu güvenlikle ilgili, dedi Orlowski. "Herhangi bir yolculuğu azaltmaya çalışıyoruz" dedi. "Ama biz de bunu adil yapmaya çalışıyoruz. Bazı öğrencilerin yüz yüze görüşme yapmasını istemiyoruz, bazılarının yapmamasını istiyoruz."

Fredrickson, bu hafta ikamet etmeye başlayanlar için en zor şeylerden biri, daha sonra için vakti olmayacak tüm işleri hallettiğini söyledi. “Yeni bir duruma geçtim ve yeni bir ehliyet ve plakalara ihtiyacım var” dedi. "Ve DMV hala kapalı."

Kaiser Sağlık Haberleri Bu makale Henry J. Kaiser Aile Vakfı'nın izniyle khn.org'dan yeniden basılmıştır. Editoryal olarak bağımsız bir haber servisi olan Kaiser Health News, Kaiser Permanente'ye bağlı olmayan, partizan olmayan bir sağlık politikası araştırma kuruluşu olan Kaiser Family Foundation'ın bir programıdır.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top