Sağlık

Yeni Hastane Sıralaması Şaşırtıcı Sonuçlar Üretiyor Yeni Hastane Sıralaması Şaşırtıcı Sonuçlar Üretiyor

Yeni bir sıralama dizisi, 3282 ABD hastanesini eşitlik, içerme ve toplum sağlığı gibi metrikler ile hasta sonuçları, güvenlik ve memnuniyet oranlarının daha geleneksel ölçümlerini karşılaştırıyor.

Brookline, Massachusetts merkezli partizan olmayan bir düşünce kuruluşu olan Lown Enstitüsü, bugün hastaneleri 42 önlemle sıralayan ilk Lown Institute Hastaneler Endeksi'ni yayınladı.

Lown Enstitüsü Başkanı Vikas Saini, Medscape Medical News'e hastanelerin her zaman topluluklarında önemli ortaklar olması gerektiğini söyledi, ancak bu ihtiyaç COVID-19 krizinde akut bir şekilde görüldü ve bu sıralamalar daha kapsamlı bir araç sağlıyor. hastanelerin değerini değerlendirmek.

"Sıralamanın yarısı, ölüm ve geri kabul gibi geleneksel şeylere ağırlık veriyor." Dedi. Ancak sonuçlara, değere ve sivil liderliğe birleşik bakış, "gerçekten iyi hastanelerden olmaktan büyüklüğe nasıl geçileceğini gösterir – ve bu herkes için harika" anlamına gelir.

Saini, tipik olarak hastane sıralamasında en üstte görülen birçok dünyaca ünlü hastanenin Lown sıralamasında iyi sonuç vermediğini, çünkü büyük ölçüde "topluluklarında eşitliği ilerletmek için mücadele ettiklerini" bulduğunu söyledi.

Öte yandan, eşitliği ilerleten birçok hastanenin sonuçların sonuna kadar zorlandıklarını, çünkü “bu hastaların çoğunun kapıdan bile geçmeden gittikçe daha az yaşam beklentisi olduğunu” söyledi.

İlk 10

Lown listesinde bir numara, Fort Worth, Teksas'ta bulunan JPS Sağlık Ağı idi. Raters, sivil liderlik için A + ve bakım ve hasta sonuçlarına gelince. Yine de, performansı karışıktı, rapor gösteriyor. "Toplum sağlığına yapılan hastane yatırımlarının kapsamı" için% 100 puan alırken, aşırı kullanımdan kaçınmak için 90. persentilde yer alırken, örneğin, idari tazminatın işçi ücretlerine oranı sadece% 51 (beş yıldızdan üçü) .

İlk 10'un yuvarlanması, ikinciden 10'a kadar: Marshall Medical Center, Placerville, California; Pennsylvania'da UPMC McKeesport; Seton Kuzeybatı Hastanesi, Austin, Teksas; Mercy Sağlık-Batı Hastanesi, Cincinnati, Ohio; Georgia Douglasville'deki Wellstar Douglas Hastanesi; Oregon'daki Providence Portland Tıp Merkezi; Health Alliance-Clinton Hastanesi, Leominster, Massachusetts; Memorial Hermann Teksas Tıp Merkezi, Houston; ve Dallas, Teksas'taki Parkland Sağlık ve Hastane Sistemi.

Endeks kapsayıcılığı, bir hastanenin renkli hastalara ve daha düşük gelir düzeyine veya eğitime sahip hastalara ne derece baktığını ölçmektedir.

Lown liderleri bir haber bülteninde, "kar amacı gütmeyen hastanelerin her yıl milyarlarca dolar vergi indirimi aldıklarını ancak toplum yararlarına gerçekte ne kadar verdikleri konusunda büyük farklılıklar gösterdiğini görüyoruz. her yıl vergi indirimlerinde, ancak 2016 yılında toplam yardımlarının toplam giderlerinin yüzde 0,05'inden daha azını harcadı ve bunları Lown topluluk parası sıralamasının altına çekti. "

Lown Institute, bakımın değerini belirlemek için hastaneleri, aşırı baş ağrıları gibi basit baş ağrıları için kafa görüntüleme gibi tahminlere dayanarak değerlendirdi. Hastanelerin hasta sonuçlarını belirlemek için Lown Enstitüsü, Risk Sınıflandırma Endeksi adı verilen onaylanmış bir algoritma kullanmıştır.

Endeks,% 100 Medicare talep veri kümeleri (MEDPAR ve ayaktan hasta); İç Gelir Hizmeti verileri; Medicare & Medicaid Hizmet Merkezleri tarafından yönetilen Sağlık Hizmetleri Maliyet Raporu Bilgi Sistemi; Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başvuruları; İşgücü İstatistikleri Bürosu; ve diğer veritabanları.

Amerikan Hastanesi Derneği Raporu Eleştirdi

Amerikan Hastane Birliği kalite ve hasta güvenliği politikası başkan yardımcısı Nancy Foster, Medscape Medical News'e verdiği demeçte, raporun "eksik veri kaynaklarına dayanan kafa karıştırıcı tanımları kullandığını ve hastane performansı hakkında kapsamlı sonuçlar verdiğini" söyledi.

"Örneğin," dedi Foster, "endeksin hastane kalitesi ve değeri değerlendirmesinin çoğu Medicare hastaları için fatura verilerine dayanmaktadır.Bu tür veriler hastanelerin hasta popülasyonunun sadece bir bölümünü temsil eder ve doğru performans hesaplaması için gerekli önemli klinik ayrıntılardan yoksundur .

“Ayrıca, 'puanlarının' dayandığı hesaplamalar şeffaf olmaktan uzak, bağımsız doğrulamayı sağlayacak önemli detaylardan yoksun,” diye yazdı.

Foster, "Rapor, en iyi ihtimalle tüketicileri şaşırtacak ve muhtemelen onları yanlış yönlendirecek birleşik puan, sıralama, yıldız derecelendirmeleri ve mektup notlarından oluşan bir grup kullanıyor."

Hastaların Bakım Seçmesine Yardımcı Olmayacak Rapor

Saini, Medscape Medical News'e raporun amacının hastaların nereye bakacakları konusunda karar vermelerine yardımcı olmak olmadığını söyledi.

Amaç, bir konuşma başlatmak ve hastane ve sağlık sistemi liderleri, sigortacılar, işverenler, düzenleyiciler ve araştırmacılar için hastanelerin toplumlarına değerlerini farklı bir şekilde incelemektir.

Saini, "Bu aynı zamanda toplum liderleri için de – kalçalarını nerede yaptıkları için değil – topluluklarında onlar için ne tür bir sağlık bakımının önemli olduğu için."

AHA ayrıca raporun "toplum yararı" kapsamı ile de ilgilenmiştir.

Yetkili, "Rapor hastanelerin tıbbi araştırmalara ve mesleki eğitime yaptığı hayati katkıyı önemsiz kılıyor" dedi. "Rapor ayrıca, Medicaid ve benzeri programlardan gelen kronik düşük ödemeler nedeniyle hastanelerin düşük gelirli ve yetersiz hizmet alan bireylere yönelik bakımı daha fazla sübvanse ettiğini de kabul etmiyor."

Illinois, Chicago'daki Northwestern Medicine'de Cerrahi Sonuçlar ve Kalite Geliştirme Merkezi direktörü Karl Bilimoria, Lown sıralamasının değerini sorguladığını söyledi.

Bilimoria, NEJM Catalyst'te geçen yıl yayınlanan bir makalede baş yazar olarak yer aldı ve Medscape Medical News'te derecelendirme sistemlerini derecelendirdiğini bildirdi .

Sivil liderliğin daha önce görmediği bir kategori olduğunu kabul etmesine rağmen Medscape Medical News'e "Burada özellikle yeni bir şey olduğundan emin değilim" dedi.

Hastaneleri derecelendiren grupların, farklı bir şekilde yeniden düzenlenen aynı tür verileri kullanma eğiliminde olduğunu söyledi.

Diyerek şöyle devam etti: "Ülkedeki büyük derecelendirme sistemlerine bakarsanız, ABD'de yaklaşık 1000 'Top 100' hastanesi olduğu ortaya çıktı." Dedi.

"Yönlendiren doktorlar, uzmanların, yeni tedavilerin, teknolojinin ve uzmanların nerede olduğu konusunda iyi bir fikre sahipler ve muhtemelen bu [hastaneler] için durum böyle olmazdı."

Bilimoria, akran değerlendirmesi olmaksızın, hastane sıralama sistemlerinin çeşitli sıralamaları oluşturmak için kullanılan veri, önlem veya yöntemlerin kapsamlı bir değerlendirmesinden yoksun olduğunu ve dikkatle ele alınması gerektiğini söyledi.

Sıralamalar için finansman sadece Lown Enstitüsü'nden gelir. Saini, Foster ve Bilimoria ilgili finansal ilişkiyi açıklamadılar.

Marcia Frellick Chicago'da yaşayan serbest bir gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune ve Nurse.com için yazmış ve Chicago Sun-Times, Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editörlük yapmıştır. Onu Twitter'da @mfrellick'te takip edin.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top