Sağlık

FEMA, Kötü Hava Koşullarını Engelleyen Çabalar Olarak Kitlesel Aşı Sitelerini Açıyor FEMA, Kötü Hava Koşullarını Engelleyen Çabalar Olarak Toplu Aşı Sitelerini Açıyor

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Sürücüler, Los Angeles'taki California Eyalet Üniversitesi kampüsünde kurulan federal olarak işletilen bir aşılama tesisinde COVID-19 aşılarını beklerler.

FEMA, Biden yönetiminin silahlara daha hızlı ateş etme ve salgından etkilenen azınlık topluluklarına ulaşma çabasının bir parçası olarak Los Angeles ve Oakland'da kurulan ilk COVID-19 toplu aşılama sitelerini Salı günü açtı.

Bu arada ABD'nin büyük bölümünde karlı ve buzlu hava, bazı aşı olaylarının iptalini zorladı ve önümüzdeki birkaç gün içinde aşı dağıtımlarını kesintiye uğratmakla tehdit etti. Houston'ın halk sağlığı kurumu gücü kaybetti ve bozulmadan önce binlerce atış yapmak için mücadele etmek zorunda kaldı.

Gelişmeler, aşılama dürtüsü artarken geldi. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre ABD, günde ortalama 1,67 milyon doz uygulamaktadır. Aynı zamanda, ölümler son altı hafta içinde keskin bir şekilde azaldı ve yeni vakalar hızla düştü.

CDC, yaklaşık 39,7 milyon Amerikalı veya ABD nüfusunun yaklaşık% 12'sinin en az bir doz aşı aldığını ve 15 milyonun her iki aşıyı da yaptığını söyledi.

Ölümler, Ocak ortasındaki zirveye göre 900'den fazla düşüşle, günde ortalama 2.400 civarında. Ve günlük ortalama yeni vaka sayısı 3 1/2 ayın en düşük seviyesi olan 85.000'e düştü. Bu, Ocak ayı başlarında günde neredeyse çeyrek milyonluk bir zirveden daha düşük. ABD'nin toplam ölü sayısı yaklaşık 490.000'dir.

Los Angeles'ta sabahın erken saatlerinde, Federal Acil Durum Yönetimi'nin yardımıyla ülkenin ilk toplu aşılama merkezinin açılışından yarım saat önce, birkaç düzine araba zaten gazete okuyan ve zaman geçiren insanlarla sıraya dizilmişti. Ajans.

Los Angeles'taki California Eyalet Üniversitesi'ndeki kamuflaj giysili askerler, trafiğe rehberlik etmek için 40 kadar beyaz çadır dikildiği ve düzinelerce turuncu koninin yerleştirildiği, genişleyen otoparkın çevresinde duruyordu.

Koronavirüsten orantısız şekilde zarar görmüş topluluklara ulaşma çabasının bir parçası olarak yoğun bir şekilde Latin Doğu LA'de kurulan site, günde 6.000 kişiye kadar aşı yapmayı hedefliyor. Böyle bir başka site, işçi sınıfı Black ve Latino mahallelerinin yakınında, Oakland Coliseum'da açıldı.

Ağır darbeler vuran Kaliforniya, 47.000'den fazla ile ülkedeki en yüksek ölü sayısı için New York eyaletini geçti.

Vali Gavin Newsom, Los Angeles aşılama sitesinin "bu pandemiden orantısız bir şekilde etkilenen bir topluluğa yakın" olduğunu söyledi. "Buradaki çaba, bu konuyu açık bir şekilde ele almaktır."

Biden yönetimi, devlet yetkilileriyle işbirliği içinde ülke çapında bu tür federal yardımlı 100 aşılama tesisi kurmayı planlıyor.

Ülkenin başka yerlerinde, koronavirüs New Orleans'taki Mardi Gras'a büyük bir engel oluşturdu. Fransız Mahallesi'nin en gürültülü ve ahlaksız partilerin genellikle gerçekleştiği Bourbon Caddesi, polis barikatlarıyla kapatıldı ve barların kapatılması emredildi.

New Orleans'lı avukat Dave Lanser, parlak yeşil bir pelerin ve kavisli gagalı siyah bir maske takarak, neredeyse boş bir Bourbon Caddesi'ne bakarken, "Kafamı etrafına dolamak zor," dedi.

"Bunu bu yıl güvenle yapmanın bir yolu olduğunu sanmıyorum" dedi. "Bu yüzden, geçit törenlerini iptal etmeyi, barları kapatmayı, tüm bu tür şeyleri destekliyorum. Bu sadece bir tür gerçek.

Louisiana'daki şiddetli COVID-19 salgınından geçen yıl Mardi Gras kalabalıkları sorumlu tutuldu.

Kar, buz ve acı soğuk, Memphis, Tennessee ve Missouri gibi yerlerde aşıların iptalini zorladı.

Yetkililer, bir halk sağlığı tesisinin Pazartesi günü erken saatlerde elektriği kaybetmesi ve yedek jeneratörünün de başarısız olmasının ardından, Houston'daki Harris County'nin 8.000'den fazla doz Moderna'nın koronavirüs aşısını dağıtmak için acele ettiğini söyledi. Çekimler üç hastanede, Rice Üniversitesi'nde ve ilçe hapishanesinde dağıtıldı.

"Harika hissettiriyor. Çok minnettarım," dedi 19 yaşındaki ikinci sınıf öğrencisi Harry Golen, çoğu soğuk soğukta arkadaşlarıyla yaklaşık dört saat bekledi ve en son gelenler arasında yer aldı. çekimler – aksi takdirde Mart veya Nisan ayına kadar öğrencilere ulaşmazdı.

Yetkililer, Teksas'ta yapılması gereken 400.000'den fazla ek aşı dozunun en az Çarşamba gününe kadar ulaşmayacağını söyledi.

Biden yönetimi, şiddetli havanın Memphis'teki bir FedEx tesisinden ve Louisville, Kentucky'deki bir UPS kurulumundan gelen gönderileri kesintiye uğratmasının beklendiğini söyledi. Her ikisi de bir dizi eyalet için aşı nakliye merkezleri olarak hizmet vermektedir.

Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki, idarenin eyaletlere gönderilen aşı miktarını haftada 13,5 milyon doza çıkardığını, Biden'ın göreve gelmesinden yaklaşık bir ay önce% 57 artış gösterdiğini açıkladı.

Psaki ayrıca, yönetimin mahallelere erişimi iyileştirme programının bir parçası olarak ABD'deki eczanelere gönderilen aşı miktarını ikiye katlayarak haftada 2 milyon doza çıkardığını söyledi.

Associated Press yazarları New Orleans'ta Kevin McGill, O'Fallon, Missouri'de Jim Salter ve Washington'da Darlene Superville bu rapora katkıda bulunmuştur.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top