Sağlık

Daha İyi Sonuçlara Bağlı GME Finansmanı, Yerleşik Puanları Daha İyi Sonuçlara Bağlı GME Finansmanı, Yerleşik Puanları

1298 akademik hastaneyi içeren bir analize göre, lisansüstü tıp eğitimi (GME) finansmanı daha iyi hasta sonuçları ve asistan akademik performansı ile bağlantılıdır, ancak hastanelerin kârını artırmadı.

Eleştirmenler, hem hastanelerin federal hükümetten gelen sübvansiyonlarda yılda 10 milyar doları nasıl kullandığını hem de paranın muhasebesini nasıl kullandığını sorguladılar, Ohio'daki Cleveland Clinic'te bir kardiyoloji uzmanı olan baş yazar Radoslav Zinoviev, MD, MBA ve meslektaşları yazıyor.

Zinoviev Medscape Medical News'e verdiği demeçte, bazı eleştirmenler paranın hastanelerin altını doldurduğunu öne sürerken, bu çalışma yatırımların karşılığını aldığını ve "hastanelerin daha zenginleşmediğini" gösteriyor.

Çalışma sırasında Connecticut'taki Yale New Haven Hastanesi'nin iç hastalıkları departmanına bağlı olan Zinoviev ve meslektaşları bulgularını 28 Ocak'ta JAMA Açık Ağ'da yayınladı .

Bulgular, finansmanın bazı önemli eleştirilerine karşı çıkarken, araştırmacılar şeffaflığın eksik olduğunu ve dağıtımın adil olmadığını keşfettiler.

Ancak Zinoviev, Hastane Karşılaştırma veritabanından istatistikler alan bu analizde finansman ve hasta sonuçları arasındaki bağlantının açık olduğunu söyledi.

Boşluk Büyüdü

Zinoviev, GME fonunun 2. Dünya Savaşı'ndan sonra hastanelerin tesislerin maruz kalacağı masrafları karşılamaya yardımcı olarak sakinleri eğitmesi için bir teşvik olarak başladığını açıkladı.

Şu anda federal hükümet Medicare, Medicaid, Veterans Health Administration ve diğer küçük kaynaklar aracılığıyla birincil GME fon sağlayıcısıdır.

1980'lerde ve 1990'larda ikamet programındaki büyüme, büyük eğitim programları olan hastanelerin, kendi grup sakinleri için gittikçe artan ödemeler alması anlamına geliyordu.

Ancak Zinoviev, hastanelerin halihazırda sakinlerden ucuz işgücü aldığını, bir anlamda kendi gelirlerini yarattığını öne sürerek, tepkilerin 2000'lerde artmaya başladığını söyledi, o halde hastaneler eğitim maliyetlerini dengelemek için neden bu kadar fazla paraya ihtiyaç duydu? O zamandan beri GME fonlarını kesmeye yönelik çağrılar var.

Hastaneler, asistan eğitimiyle ilgili maliyetler arttığı için paraya ihtiyaç duyulduğunu söylüyor. Para sadece ikamet eden kişinin maaşını ve sosyal haklarını değil, aynı zamanda öğretim ve idari masrafları, yanlış uygulama teminatını ve genel giderleri de kapsar.

Daha Düşük Ölüm Riskine Bağlı Daha Fazla Finansman

Paranın nasıl kullanıldığı ve sonuçları etkileyip etkilemediği hakkında daha fazla bilgi edinmek için araştırmacılar, 2017'de GME fonu alan 1298 hastaneden gelen verileri analiz ettiler. Tesislerde, eğitim sahası başına ortalama 265 yatak ve 32 sakin vardı. Hastaneler, stajyer başına 100.500 $ (58.000 $ – 134.700 $) medyan IQR ile site başına 2.64 milyon $ (çeyrekler arası aralık [IQR], 0.49 – 8.39 $) aldı.

GME finansmanındaki her 1 milyon $ 'lık ek, miyokard enfarktüsünden kaynaklanan 30 günlük daha düşük ölüm riski (% –2.34;% 95 güven aralığı [CI],% –3.59 ila% –1.08, P <.001), kalp yetmezliği (- % 2.59;% 95 CI, –3.93% ila –1.24%, P <.001), pnömoni (–2.20%; 95% CI, –3.99% to –0.40%, P = .02), kronik obstrüktif akciğer hastalığı ( –1.20%; 95% CI, –2.35% to –0.05%, P = .04) ve strok (–3.40%; 95% CI, –5.46% to –1.33%, P = .001).

Yazarlar, "Birden fazla anlamlılık testi için Holm-Bonferroni düzeltmesinden sonra 5 ilişkinin tümü önemli kaldı" diye yazıyorlar. "GME finansmanı ile 30 günlük geri kabul oranları arasında önemli bir ilişki yoktu."

Zinoviev ve meslektaşları ayrıca, önceki 5 yıldaki GME finansmanı ile kurul onaylı sınav geçme oranları ile ölçülen yerleşiklerin başarısı arasında önemli bir ilişki buldu.

Ancak, GME fonları hastaneler için mali sağlığı garanti etmedi. Araştırmacılar, daha büyük ikamet programlarına sahip hastanelerin daha yüksek gelire sahip olduğunu, ancak hastaneler için GME finansman miktarının hastanelerin mali durumu ile negatif korelasyon içinde olduğunu bulmuşlardır (β = –7.9;% 95 CI, –10.9 ila –4.8; P = .001), Hastane boyutu ve ikamet programının türü ve boyutu gibi karıştırıcı unsurları ayarladıktan sonra bile.

Finansal durumu belirlemek için, araştırmacılar, bir kuruluşun hem gelirini hem de borcunu içeren ve hastaneleri buna göre sıralayan Yale Hastanesi Mali Skorunu kullandılar.

Zinoviev, bu çalışmada korelasyonun neden negatif olduğunu açıklayamadıklarını kabul etti. Bununla birlikte, daha az kişiyi özel sigortayla tedavi eden ve genellikle daha hasta hastaları tedavi eden büyük akademik merkezlerden gelebileceğini teorize etti, ancak bu potansiyel karışıklıklara uyum sağlamaya çalıştılar.

Aurora'daki Colorado Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp profesörü ve GME'nin kalite ve güvenlik direktörü olan Dr. Darlene Tad-y, Medscape Medical News'e sonuçların "her zaman şüphelendiğimiz bir şey olduğunu söyledi. Aslında daha iyi hasta sonuçları elde etmek için eğitim programlarımızın kalitesine ve sağlamlığına yatırım yapın. Bu, düşündüm, bu ilişkiyi gerçekten görünür kıldı. "

"Ayrıca, kursiyerlerimizin hastalarımızın bakımının kalitesi ve güvenliğinde de payı olduğunu vurguluyor" dedi.

Eleştirmenlerin bazen başkalarının sakinleri eğitme maliyetlerini, araştırmayla ilişkili maliyetleri ve GME fonunun desteklediği idari maliyetleri yanlış anladığını söyledi. Daha fazla sağlayıcı ile boşlukların doldurulması gerektiğinden, sakinlerin çalıştığı mesai saatleri üzerindeki sınırlamalar ışığında bu maliyetler kısmen arttı, dedi.

Ayrıca, maliyet ihtiyaçlarının uzmanlığa göre değiştiğini de belirtti. "Bir psikiyatri programı, cerrahi programdan farklı bir şeye ihtiyaç duyacaktır, bu yüzden bu asistanlara veya stajyerlerle ilgilenen farklı insanlara ihtiyacınız olacak," dedi.

Tad-y, fonların nasıl dağıtılacağı ve kullanıldığı konusunda daha fazla şeffaflık olması gerektiği yönündeki eleştirmenlerle hemfikir.

Zinoviev, bu çalışmanın GME fonlarını kesmeye yönelik çağrıların ivmesini yavaşlatacağını umduğunu söyledi.

"Açık olmak istiyoruz" dedi. "Geçtiğimiz 20 yıldaki araştırmaya tamamen katılıyoruz – GME fonunun adil bir şekilde dağıtılmadığı, daha fazla ihtiyaç duyan küçük programlara gitmeyeceği, birinci basamak programlarına gitmeyeceği. çoğunlukla kıyı, hastaneler.

"Kesinlikle reform yapılması gerektiğine inanıyorum, ancak bence bu etkili bir kelime – reform yapılmış – ortadan kaldırılmadı," dedi.

JAMA Net. Açık. 28 Ocak 2021'de online olarak yayınlandı. Tam metin

Zinoviev ve Tad-y ilgili hiçbir mali ilişki olmadığını beyan ettiler.

Bir ortak yazar, UnitedHealth, IBM Watson Health, Element Science, Aetna, Facebook, Siegfried & Jensen hukuk firması, Arnold & Porter hukuk firması, Martin / Baughman hukuk firması, Çin Ulusal Kardiyovasküler Hastalıklar Merkezi ve F-Prime'dan kişisel ücretler bildirdi. ; kişisel sağlık bilgi platformu Hugo Health'in kurucu ortağı olarak hizmet vermek; yapay zeka destekli kurumsal bir sağlık hizmetleri veri yönetimi şirketi olan Refactor Health'in kurucu ortağı olarak hizmet veriyor; Yale New Haven Hastanesi aracılığıyla Medicare & Medicaid Services Merkezlerinden hastane performans ölçülerini geliştirmek ve sürdürmek için sözleşmeler almak; ve Medtronic ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi, Medtronic ve Johnson & Johnson ve Shenzhen Sağlık Bilgi Merkezi'nden sunulan çalışmanın dışında hibe almak.

Marcia Frellick, Chicago merkezli bir serbest gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune , Science News ve Nurse.com için yazmıştı ve Chicago Sun-Times , Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editördü . Onu Twitter'da @mfrellick'te takip edin .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top