Sağlık

Gasp Dolandırıcılığı Çeşitli Eyaletlerdeki Klinisyenleri Hedefliyor Gasp Dolandırıcılığı Çeşitli Eyaletlerdeki Klinisyenleri Hedefliyor

Ohio Eyalet Tıp Kurulu, bu hafta doktorları, tıbbi ruhsatların askıya alınmasıyla ilgili olarak yeniden ortaya çıkan bir gasp dolandırıcılığı konusunda uyaran bir uyarı yayınladı.

Diğer birkaç eyalet de benzer uyarılar yayınladı.

Ohio yönetim kurulunun basın açıklamasına göre, ABD Adalet Bakanlığı'ndan olduklarını iddia eden dolandırıcılar, reçete yazanları arayarak veya onlara uyuşturucu kaçakçılığı için soruşturulduğunu ve ruhsatlarının askıya alındığını söylediler. Aramalar, para cezalarının telefon üzerinden ödenmesi taleplerini içerebilir.

Kurul, bildirimlerin çok gerçekçi görünebileceğini açıkladı.

Uyarı, "Bildirilen bir olay sırasında, dolandırıcılar doktorun ofisini aradı, Ohio Eyalet Tıp Kurulu logosunu kullanarak sahtekarlık içeren bir belgeyi doktora faksladılar ve sahtekarlık teknolojisini kullandılar, bu yüzden yasal olarak kurulun ofisinden arıyorlarmış gibi görünüyordu.

Kurul, reçete yazanlara, müfettişlerinin asla telefonla para cezası istemediklerini ve lisans sahipleriyle asla faks yoluyla iletişime geçmediklerini hatırlatır. Resmi bildirimler, kurul bir lisansın askıya alınması veya iptal edilmesi gibi bir işlem yapmayı önerdiğinde, onaylı posta yoluyla veya kişisel hizmet yoluyla gelir.

Uyarı, sağlık kurulu lisanslarının tüm askıya alınması ve her türlü para cezasına ilişkin bilgilerin eLicense.ohio.gov adresinde bulunabileceğini belirtir . Ek olarak, gerçek sağlık kurulu personelinden gelen e-postalar @ med.ohio.gov ile biter .

Bildirim, dolandırıcılığın nasıl rapor edileceğine ve yönetim kurulu iletişiminin meşru nasıl doğrulanacağına ilişkin bilgiler içerir.

Dolandırıcılar DEA Temsilcileri Kılığına Giriyor

Diğer bazı eyaletler benzer dolandırıcılıklar bildirdi.

Sağlık Meslek Virginia Bölümü bildiriminde yayınlanmıştır Dolandırıcılar Eczacılık Virginia Kurulu veya ABD Uyuşturucu ile Mücadele İdaresi (DEA) olduğunu iddia eden belirten bir uyarıyı geçen ay.

DEA ayrıca, DEA ajanları gibi davranan kişileri para cezalarının banka havalesi yoluyla ödenmesini talep ederek uyardı. Bu dolandırıcılıklarla ilgili bilgiler bu DEA web sitesinde bulunabilir ve bildirilebilir.

Texas Medical Board ve California Medical Board, bu yılın başlarında dolandırıcılığı bildirdi . Her iki eyalet de, DEA Kayıt Desteği 800 numarasını görüntüleyerek suçluların telefon numaralarını arayan kimliği üzerinden gizleyebilecekleri konusunda uyarıyor.

California'nın uyarısı, bazılarının dolandırıcıların acil ve talepkar bir tonda konuşabileceğini ve doktorun soruşturmayı herhangi bir üçüncü tarafa açıklamaması ve bir tahvil ücreti ödemesini kabul etmesi gerektiğini söyleyerek "bağ ve protokoller için bir anlaşma" sağlayabileceğini bildirdi. 45.000 dolar.

Kuzey Carolina Tıp Kurulu, yakın zamanda, soruşturma altında oldukları söylenen ve hemen ödeme yapmadıkları takdirde disiplin cezasıyla tehdit edilen lisans sahiplerinden haber aldığını söyledi. Bazılarına lisanslarının süresinin dolduğu ve hemen ödeme yapılmadan eski durumuna getirilemeyeceği söylendi.

North Carolina yönetim kurulu, kredi kartı bilgilerini veren sağlayıcıların kredi kartı şirketlerini bilgilendirmeleri ve kredilerini geçici olarak dondurmaları gerektiğini belirtti.

Marcia Frellick, Chicago merkezli bir serbest gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune , Science News ve Nurse.com için yazmıştı ve Chicago Sun-Times , Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editördü . Onu Twitter'da @mfrellick adresinde takip edin .

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top