Sağlık

Biden Victory: COVID için Ne Anlama Geliyor, Healthcare Biden Victory: COVID için Ne İfade Ediyor, Sağlık

Seçilmiş Başkan Joe Biden

Joe Biden'ın zaferi, sağlık hizmetlerinin başkanlığının yüksek profilli bir önceliği haline gelmesine zemin hazırlıyor.

Eski başkan yardımcısı büyük bir sağlık gündemi belirledi: COVID-19'a federal tepkiyi artırmak, Uygun Bakım Yasasını güçlendirmek, sigortasız Amerikalıları kapsayacak yeni bir "halka açık seçenek" oluşturmak ve Medicare ve Medicaid'i genişletmek.

Ancak uzmanlar, gelecek dönem başkanının sağlıkla ilgili uzun yapılacaklar listesinin Kongre ve mahkemelerde önemli engellerle karşı karşıya kalacağını söylüyor.

Örneğin, Biden'ın COVID-19 ile ilgili iddialı önerileri – son zamanlarda ulusal maske yetkisi için yaptığı çağrı da dahil olmak üzere – yasal zorluklarla ön plana çıkabilir ve bölünmüş bir Kongre ile karşılaşabileceği Capitol Hill'de siyasi engellerle karşılaşabilir.

Muhafazakar Amerikan Girişim Enstitüsü'nde sağlık politikası uzmanı olan PhD Joseph Antos, Biden'in Başkan Barack Obama'nın ikinci döneminde karşılaştığı aynı tip kongre "tıkanıklığı durumu" ile karşılaşacağını tahmin ediyor.

"Çok, çok uzun zamandır böyle bir durumumuz var – işbirliği eksikliği, her iki partinin de ülkenin gerçekte sahip olduğu sorunların üstesinden gelmek için kendi seçim görüşlerinin üzerine çıkabileceğinin tanınmaması."

Antos ayrıca, Biden'in, her şeyden önce rekor işsizlik ve iş kapanmaları da dahil olmak üzere koronavirüsten kaynaklanan ekonomik sonuçları ele almak için muazzam bir siyasi baskı ile karşı karşıya kalabileceğini öne sürüyor.

"Ekonomik kalkınmayı teşvik etmeye ve ekonomiyi ilerletmeye yönelik çabalar olacağını düşünüyorum" diyor.

Buna ek olarak, Biden'ın Obamacare'i genişletme planları önümüzdeki yıl Yüksek Mahkeme'den yeni bir zorlukla karşılaşabilir. Bu ay, yüksek mahkeme yasayı bozma amaçlı yeni bir dava açacak.

Yine de uzmanlar, Biden'ın COVID-19 ve sağlık hizmetlerini genişletme planlarının, Beyaz Saray'daki görev süresini başkanlığının merkezi bir odak noktası olarak tanımlayacağını söylüyor.

Georgetown Üniversitesi'nin McCourt Kamu Politikası Okulu Sağlık Sigortası Reformları Merkezi'nin eş yöneticisi olan JD, "Sağlık, başkanın öncelikleri listesinin en başında yer alacak" diyor. "Bununla birlikte, yönetimin COVID-19'a tepkiyle ve ekonomik serpintiyle çok meşgul olacağını düşünüyorum … özellikle de ilk yıl."

İşte bir Biden başkanlığından neler bekleyebileceğimize daha yakından bakın

COVID-19: Federalleştirme Tepki Çabaları

Biden, COVID-19'a verilen yanıtı federalleştirmek için harekete geçecek. CDC rehberliğine dayalı olarak maske takma, sosyal uzaklık ve okulların ve işletmelerin yeniden açılması gibi ulusal politikaların belirlenmesi gibi önemli sorumlulukları eyaletlerden geri alacağını söyledi. Seçime giden günlerde Biden, yaz boyunca konuyla ilgili tartıştıktan sonra ulusal bir maske görevi çağrısında bulundu.

Halk sağlığı biliminin siyasi politikayı yönlendirmesine izin vereceğini söyledi. Politico'nun bu hafta bildirdiğine göre Biden, geçiş sırasında yetkililere COVID-19 vakalarındaki yeni artışı yönetme, aşı güvenliği ve risk altındaki popülasyonları koruma konusunda tavsiyelerde bulunmak için kendi görev gücünü oluşturmayı planlıyor. Seçimin sonucunu beklerken bir uzmanlar panelinden salgın hakkında sanal bir brifing aldı.

Corlette, "Bu kafa karıştırıcı ve çelişkili kamuya açık mesajlara artık sahip olmayacağımızı düşünüyorum," diyor, "ama aynı zamanda alçakgönüllülük ve kanıtların gelişmekte olduğunun kabullenileceğini düşünüyorum – tüm cevaplara sahip değiliz, ama biz ' giderken öğreniyoruz. "

Ancak uzmanlar, maskeler ve sosyal mesafeyle ilgili ulusal yetkilerin uygulanmasının zor olacağını söylüyor. Ayrıca, ticari çıkarlardan, GOP liderliğindeki eyaletlerdeki kamu görevlilerinin muhalefetinden ve hatta yasal zorluklardan kaynaklanan geri itme ile karşı karşıya kalmaları muhtemeldir.

Biden'ın Kongre ile çalışma becerisi – ya da değil – koronavirüs eylem planının bazı temel bileşenlerini uygulayıp uygulayamayacağını belirleyebilir.

 • Tüm Amerikalılar için ücretsiz COVID-19 testi sağlamak

 • 100.000 kişi izleyici işe alma

 • Koronavirüs tedavisi için cepten yapılan harcamaların ortadan kaldırılması

 • Temel çalışanlar için "yeterli" KKD sağlamak

 • Geliştirilmekte olan bilim destekli aşıları ve tıbbi tedavileri desteklemek

 • CDC tarafından öne sürülen kanıta dayalı protokoller kapsamında, yalnızca topluluk aktarımında "yeterli" indirimlerden sonra işletmelerin, iş yerlerinin ve okulların yeniden açılmasını zorunlu kılmak

 • Salgın nedeniyle yerlerinden edilen işçilere acil ücretli izin verilmesi ve işçiler, aileler ve küçük işletmeler için daha fazla mali yardım

 • Yaşlılar da dahil olmak üzere risk altındaki Amerikalıları korumak için koruyucu önlemleri desteklemek

 • Ön saflardaki sağlık çalışanlarının ücretlerini artırmak

Biden, zengin Amerikalıları yardım etmek için vergilerden "adil paylarını ödemeye" zorlama vaadinin ötesinde, bu girişimlerin çoğu için nasıl ödeme yapacağını ayrıntılı olarak açıklamadı. Amerikalılar için yılda 400.000 dolardan fazla kazanan bir vergi artışı önerdi, bu da kongre onayını gerektirecek.

Antos, Biden'in önerdiği COVID-19 eylem planının iki alanda Trump'ınki ile neredeyse aynı olmasını beklediğini söylüyor: aşı geliştirme çabaları ve antiviral tedaviler.

Yönetim, özellikle kırsal alanlara odaklanarak COVID-19 test çalışmaları için 225 milyon dolar harcadı .

Trump, bir aşıyı hızlı takip etmek için Warp Speed Operasyonunu başlattı. Bunun bir parçası olarak, federal hükümet yaklaşık 11 milyar dolar harcayan altı ilaç şirketi ile sözleşme yaptı. Operasyon , Ocak 2021'e kadar en az 300 milyon doz koronavirüs aşısı sağlamayı hedefliyor.

Antos, gelecek dönem başkanından, pandemi sırasında gelirlerine, çalışma durumlarına ve diğer faktörlere bağlı olarak Amerikalıların karşılaştığı farklı zorlukları hesaba katan "sosyal mesafeye daha gelişmiş bir yaklaşım" görmek istiyor.

"Bu ülkede evden çalışmanın iyi olduğu ve işlerinin güvende olduğu birçok insan var" diye belirtiyor. "Kapanan bir restoranda çalışan kişi, saatlerini ciddi şekilde kısaltan bir fabrikadaki hat işçisi. Temelde alt orta sınıf insanlar, düşük gelirli insanlar, orta sınıf insanlar ve bu seçkinler değil.

"Ve politikalar, koşullarının ve ödünleşimlerinin ekonomik olarak endişelenecek hiçbir şeyi olmayan birinin ödünlerinden farklı olacağı gerçeğini yeterince dikkate almadı.

"Dolayısıyla ihtiyacımız olan şey, insanlara ihtiyaç duydukları bilgileri verecek ve onlara ihtiyaç duydukları mali desteği verecek … böylece kendileri ve aileleri için doğru kararlar alabilecekleri daha esnek bir politika. Bunu yapmadım. "

Bloklarda Obamacare?

Yüksek Mahkemenin Uygun Bakım Yasasını bozmaya yönelik başka bir davayı açma kararı, Biden'ın sağlık gündemini büyük bir aksilik haline getirebilir ve milyonlarca Amerikalı için tıbbi bakımı tehlikeye atabilir.

10 Kasım'da yüksek mahkeme, tüm Obamacare'i alaşağı edecek bir dava hakkındaki sözlü tartışmaları dinleyecek. Önümüzdeki yıla kadar bir karar beklenmiyor.

Mahkeme daha önce, Biden'in başkan yardımcısı olarak Kongre aracılığıyla ilerlemesine yardımcı olduğu 2010 yasasını onaylamıştı. Ancak hukuk uzmanları, sağ görüşlü Yüksek Mahkeme Yargıcı Amy Coney Barrett'ın geçen ay kürsüye eklenmesinin mahkemeye Obamacare'nin sonu anlamına gelebilecek net bir muhafazakar çoğunluk sağladığını söylüyor.

Cumhuriyetçiler yasaya çıktığından beri karşı çıktılar, ancak yasayı yürürlükten kaldırmak veya bir alternatifi kabul etmek için oy toplayamadılar.

Amerikan Girişim Enstitüsü'nden Antos, muhafazakarların, kısmen önceden var olan koşullara sahip Amerikalılar için koruma sağlaması ve sigortacıların kapsamlı "altın kaplama" poliçeler sağlamasını zorunlu kılması nedeniyle, yasanın son on yılda sağlık ve sigorta maliyetlerini artırdığına inandıklarını belirtiyor.

"Maliyetleri artırıyor, çok güçlü olmayan planlar sunuyor, yüksek riskli kişileri aynı [sigorta havuzuna] koyuyor, bu da herkes için maliyetleri artırıyor, işveren yetkisi … bunların hepsi nedenler," diyor.

Yargıtay'ın Önümüzdeki yılın ortalarından önce Uygun Bakım Yasası ile ilgili bir karar vermesi beklenmiyor. Ancak belirsizlik muhtemelen Biden'ın yasayı genişletme önerilerini geri çekecek.

Obamacare'i devirmenin milyonlarca Amerikalı üzerinde büyük etkileri olacaktır:

 • 133 milyon kadar Amerikalı – kabaca ABD nüfusunun yarısı – önceden var olan koşulları olan uygun sağlık sigortası bulmak imkansız değilse de daha zor olabilir. Bu rakama COVID-19 bulaşmış Amerikalılar dahil değil.

 • Kanser ve diğer durumlar için pahalı tedavilere ihtiyaç duyan yaklaşık 165 milyon kişi, artık Ekonomik Bakım Yasası'nın gerektirdiği cepten yapılan harcamalarda federal sınırlarla bakım için büyük maliyetlerden korunamayacak.

 • Şu anda Obamacare pazarlarından sigorta satın alan tahmini 21 milyon kişi sigortasını kaybedebilir.

 • Medicaid'de bir 12 milyon daha kendini sigortasız bulabilir.

 • Şu anda ebeveynlerinin sağlık politikalarına göre 26 yaş ve altı en az 2 milyon genç yetişkin işten atılabilir.

 • Medicare kullanan milyonlarca insan daha yüksek maliyetlerle karşılaşabilir.

 • Düşük gelirli Amerikalıların poliçe satın almaları için federal sübvansiyonlar ortadan kalkacak.

Kampanya boyunca Biden, kanunun, sigorta şirketlerinin diyabet , kanser ve kalp hastalığı gibi önceden var olan koşullara sahip Amerikalıları kapsamayı reddetmesini engelleyen hükmünü koruma ihtiyacını defalarca vurguladı. Ayrıca sağlık durumuna, yaşa veya cinsiyete dayalı olarak daha yüksek prim alınmasını da yasaklıyor.

Biden ayrıca yasayı cumhurbaşkanı olarak destekleme sözü verdi.

Biden kampanya sitesine göre , Ekonomik Bakım Yasasına çeşitli eklentiler önerdi ve "Amerikalıların tahmini% 97'sinden fazlasını sigortalayacağını" söyledi.

Biden'in önerileri arasında, düşük ve orta gelirli Amerikalıların Obamacare sigorta pazarları aracılığıyla satın alınan poliçeleri ödemelerine yardımcı olmak için daha büyük federal sübvansiyonlar sunulması da yer alıyor.

Biden'ın önerilerinin en cesur olanı, sigorta için "kamuya açık bir seçenek" yaratmaktır – küçük işletmelerin ve bireylerin, kapsamı yoksa, karşılayamazlarsa veya işveren bazlı teminatlarını sevmiyorlarsa seçebilecekleri Medicare benzeri bir programdır. .

Ayrıca, düşük gelirli insanları kapsayan Medicaid'i genişletmemiş olan 14 eyalette yaşayan milyonlarca sigortasız Amerikalıyı otomatik olarak kaydedecektir.

Ancak böyle bir plan, olası bir GOP suçlusunu engellemek için 60 Senato oyundan oluşan "süper çoğunluk" dahil olmak üzere kongre onayı gerektirecektir. Kongre böylesine eşit bir şekilde bölünmüşken, Biden'ın üstesinden gelmesi gereken önemli bir zorluk olacak.

Corlette, Beyaz Saray'ın Washington'daki en etkili endüstri çıkar gruplarından bazılarının ağır lobiciliğini de yenmek zorunda kalacağını söylüyor.

"Demokratların tüm oylarını alacaklarından bile emin değilim" diyor. "Bu yüzden, halka açık bir seçeneğin kabul edilmesi için zorlu bir mücadele olacak."

Birlikte ele alındığında, Biden'in Obamacare'i genişletme planlarının 10 yılda 750 milyar dolara mal olacağı tahmin ediliyor. Finansmanın çoğunun zenginler üzerindeki artan vergilerden geleceğini söyledi.

Bu, Antos'un Capitol Hill'deki kutuplaşmadan dolayı olası olmadığını öne sürdüğü üzere muhtemelen kongre onayı gerektireceği anlamına geliyor.

Medicare, Medicaid ve İlaç Maliyetleri

Biden, Medicare, Medicaid ve artan ilaç maliyetlerini hedefleyen bir dizi reform çağrısında bulundu.

Esas olarak 65 yaş ve üstü yaşlıları kapsayan Medicare'de Biden, uygunluk yaşını 65'ten 60'a düşürmeyi önerdi. Bu, Medicare'i 20 milyon daha fazla Amerikalıya çıkarabilir.

Düşük gelirli ve engelli Amerikalılar için sağlık güvenliği ağı olan Medicaid'de, seçilen başkan, mevcut ekonomik kriz sırasında ve potansiyel olarak ötesinde eyaletlere artan federal fonları destekliyor.

Medicare, salgının Medicare finansmanına yaptığı baskılar ışığında yeni yönetimin ana odak noktası haline gelecektir.

Nisan ayında, Medicare'in yedieminleri, program için hastane ve yatan hasta bakımı için ödeme yapan Bölüm A vakıf fonunun 2026'da kurumaya başlayabileceğini söyledi.

Ancak bu tahminler COVID-19'un etkisini içermiyordu. O zamandan beri bazı ekonomistler, Medicare A Kısmının 2022 gibi erken bir tarihte iflas edebileceğini tahmin ediyorlar.

Doktor ve ayakta tedavi masraflarını karşılayan Medicare Kısım B, genel vergi finansmanı ve yararlanıcı sigorta primleriyle finanse edildiğinden kuruması tehlikesi yoktur.

Bu baskılara ek olarak, Trump'ın Ağustos ayında imzaladığı ve Medicare ve Sosyal Güvenlik için birincil finansman aracı olan bordro vergilerini geçici olarak erteleyen bir idari emir var.

Bu vergiler kapsamında, çalışanlar kazançlarının% 6.2'sini (137.700 $ 'a kadar yıllık gelir üzerinden) Sosyal Sigortaya ve% 1.45'ini Medicare vergileri için her ödeme döneminde öderler. İşverenler maaş çeki başına aynı oranı ödüyor ve toplamda% 12,4 Sosyal Güvenlik vergisi ve% 2,9 Medicare vergisi ekliyor.

Biden, göreve geldiğinde vergi indirimini geri alacağını söyledi.

Ancak Medicare ve Medicaid finansman sorunlarının üstesinden gelmek için muhtemelen kongre desteğine ihtiyacı var. Corlette ve diğer uzmanlar, ülke koronavirüs pandemisinin pençesindeyken bunun zor olabileceğini söylüyor.

Medicare ve Medicaid reformlarına ek olarak, Biden, artan sağlık ve sigorta maliyetlerinin bir alt kümesi olan ilaç fiyatlarını düşürmek için birkaç plan önerdi.

Medicare & Medicaid Services Merkezlerine göre ABD'nin reçeteli ilaçlara yaptığı harcama , 2010'da 253.1 milyar dolardan 2020'de 358.7 milyar dolara (öngörülen) – son on yılda yaklaşık% 42 arttı.

Bir sağlık araştırma firması olan 3 Axis Advisors tarafından yapılan yeni analize göre 2020 yılında, 460 yaygın reçeteli ilacın perakende fiyatları ortalama% 5,2 arttı.

Bu, öngörülen enflasyon oranının iki katından fazla.

İlaç maliyetlerini kontrol etmek için Biden, geçen yıl Demokratik Temsilciler Meclisi tarafından onaylanan ve Medicare'e, özel sigortacıların yaptığı gibi ilaç şirketleriyle ilaç fiyatlarını müzakere etme yetkisi verecek yasayı destekliyor.

Federal yasa, Medicare'in onu kullanan 67.7 milyon Amerikalı adına fiyat pazarlığı yapmasını yasaklıyor. İlaç şirketleri ve birçok GOP lideri, mevcut yasanın yeni ilaçların araştırılması ve geliştirilmesi için daha fazla harcama yapmalarına izin vermek için gerekli olduğunu savunuyor.

Ayrıca Biden, yabancı ülkelerden daha düşük maliyetlerle uyuşturucu ithaline yönelik yasakların kaldırılması fikrini destekliyor.

Ayrıca, rakipsiz yeni ilaçlar için fiyat sınırlamaları belirlemek, yüksek kaliteli jenerik ilaçları daha kullanılabilir hale getirmek, ilaç şirketi reklamları için vergi indirimlerini sona erdirmek ve fiyatları artırmadaki boşluklarını sınırlandırmak için bağımsız bir inceleme kurulu oluşturmayı destekliyor.

Tüm bu öneriler büyük olasılıkla kongre onayı gerektirecek ve mahkemelerde yasal zorluklarla karşılaşabilir.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top