Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: WHO Hızlandırılıyor, Maske Muafiyetleri COVID-19 Güncellemesi: WHO Hızlandırıyor, Maske Muafiyetleri

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri

DSÖ Hızlandırıyor

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), COVID-19'un iletimiyle ilgili sürekli ortaya çıkan kanıtları ele almak için bilimsel bir özet hazırlıyor ve bunu "önümüzdeki günlerde" yayınlayacak. Brief muhtemelen virüsün hava yoluyla bulaşmasına yönelik olacak ve 240 bilim insanının SARS-CoV-2'nin özellikle zayıf havalandırmalı iç mekanlarda mikro damlacıklar aracılığıyla havada dolaşabileceği olasılığına dikkat çeken bir yorum yayınlamasının ardından geliyor.

Başlıca yorum yazarı Lidia Morawska, Medscape Medical News'e yaptığı açıklamada , "Hava yoluyla bulaşan bulaşma yolu önemlidir, ancak şimdiye kadar tamamen zarar görmüştür ve enfeksiyon kontrolünden sorumlu karar vericiler ve organlar tarafından tanınmamaktadır ."

İlgili bir haberde, ABD hükümeti resmen 1 yıl içinde etkili o WHO çekilecek Birleşmiş Milletler, bildirmiştir Associated Press raporlar .

Maske Muafiyetleri

Daha fazla eyalet ve şehir halkta yüz örtüsünü zorunlu kıldığından, bazı insanlar doktorlarını kamu maskesi gereksinimlerine tıbbi muafiyet talep etmeye çağırdı. Amerikan Akciğer Derneği baş tıbbi memuru olan Albert Rizzo, bu tür istekleri yerine getiren hekimlere tavsiyelerde bulunuyor .

Rizzo, "Burun ve ağzı kapatan ve düşmeyecek, ancak kulak ve boynun etrafında çok sıkı olmayan gevşek bir maske öneriyorum" dedi. "Seçenekleri tartışmak için zaman ayırabilirseniz – maske stilleri, duyarsızlaştırma, vb – hasta genellikle anlar ve maske takmayı dener."

"Dalgalanma Testi" Planı

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS) , "sıcak noktalar" olarak adlandırdığı üç güney kentinde "dalgalanma testi" planlarını açıkladı – Jacksonville, Florida; Baton Rouge, Louisiana; ve Edinburg, Teksas. HHS, her şehirde, test edilenlere hiçbir ücret ödemeden 5-12 gün dalgalanma için 5000 test sunacak.

Basın brifingi sırasında HHS Genel Sekreter Yardımcısı Amiral Brett Giroir, "Testler yardımcı olacak. Testler yapmamız gerekiyor. Ben tamamen test etmem gerekiyor." Dedi. "7/24 düşündüğüm şey bu, ama fiziksel mesafe atmamız ve maskeler giymek ve yaşlıları ve diğer savunmasız grupları virüsden korumak gibi diğer adımları atmamız gerekiyor."

Yüksek Strok Oranları

COVID-19'lu hastalar, influenza hastalarına kıyasla akut iskemik inme riskinde artış olabilir, New York Presbyterian Hastanesi ve New York City'deki Weill Cornell Medicine'deki araştırmacılardan yapılan retrospektif bir kohort çalışması .

Çalışma, COVID-19 için pozitif test edilen 1900'den fazla yetişkini ve laboratuvarda doğrulanmış influenzaya sahip yaklaşık 1500 hastanede yatan hastanın tarihi bir kohortunu içeriyordu. Araştırmacılar 31 COVID-19 hastasında ve üç influenza hastasında inme saptadı. Yaş, cinsiyet ve ırk ayarlamasından sonra, inme riski COVID-19 kohortunda neredeyse sekiz kat daha yüksekti.

"Bu bulgular, COVID-19'lu hastalarda klinisyenlerin akut iskemik inme belirtileri ve bulguları için uyanık olmaları gerektiğini, böylece tromboliz ve trombektomi gibi zamana duyarlı müdahalelerin mümkünse uzun süreli sakatlığın yükünü azaltmak için uygulanabileceğini düşündürmektedir. "diye soruyor araştırmacılar.

Bu bir Wildfire, Dalga Değil

Orada ikinci bir COVID-19 çok konuşma "dalga" dır henüz Harvard epidemiologist William P. Hanage, Doktora, biz yanlış metafor kullanıyoruz inanır, o Medscape yazıyor . Okyanus dalgaları insanların yaptıkları şeyden bağımsız olarak yükselir ve düşer, ama aynı COVID-19 için geçerli değildir.

"Bir orman yangını bu salgın için daha iyi bir metafor," diye yazıyor Hanage. "Etrafımızdaki bölgeyi suyla ıslatırsak bile, başka bir yerde yanan ateşi bulmakta şaşırmamalıyız. Kuru fırça ve oksijen varsa, daha fazla ateş olacak. Bu metaforda virüs ateştir, biz kuru fırçayız ve bulaşma fırsatları oksijendir. Bir kor başka bir yangına yol açmadan çok uzun süre taşınabilir. Buna alışmalıyız ve tam normalliğin uzun bir yol olduğunu kabul etmeliyiz. "

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve aynı zamanda kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünya genelinde 1700'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır. Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir.

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top