Sağlık

Manchester Uzmanı, salgınlarla mücadele için yeni çok disiplinli görev gücüne destek verdi

Manchester Üniversitesi'nden dünya lideri bir malzeme uzmanı, COVID-19 gibi pandemiklerle mücadele etmek için dijital sağlıkta yeniliği teşvik etmek için yeni bir küresel görev gücü başlatmaya yardımcı oluyor – ve iddialı çıktılar sonunda anti-virüs içeren 'akıllı şehirler' inşa etmeyi içerebilir savunmaları.

Manchester Üniversitesi Tekstil Bilimi ve Mühendisliği Bölüm Başkanı Profesör Henry Yi Li, bu küresel zirvede dikkat çekecek Uluslararası Dijital Sağlık ve Akıllı Fiber Bilim ve Teknoloji İnovasyon Örgütü'nün (IDH-IF-STIO) kurucularından. hafta (10 Temmuz).

Grup, toplulukları korumak için dijital olarak bağlı 'akıllı şehirlerin bir parçası olarak potansiyel olarak daha geniş sağlık ve biyo-güvenlik sistemlerine bağlanabilecek gelişmiş KKD'ler, akıllı malzemeler ve giyilebilir teknolojiler gibi çığır açan alanlarda hızlı gelişmeleri araştırıyor. gelecek.

Bu yeni grubun amacı, COVID-19 gibi küresel salgınlarla mücadele için bilim ve teknoloji yeniliklerinde uluslararası işbirliğini teşvik etmektir. "

Profesör Yi Li, Manchester Üniversitesi Tekstil Bilimi ve Mühendisliği Bölüm Başkanı

"Özellikle, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından akıllı lifler, tekstil fonksiyonel malzemeleri, elektronik tekstil malzemeleri ve giyilebilir cihazlar ve aynı zamanda aşağıdakileri yapabilen dijital sağlık teknolojisi alanlarında tespit edilen küresel sağlık zorluklarını ele almak istiyoruz. hastalıkların önlenmesine uygulanmalıdır. "

Profesör Yi Li, yeni araştırma ve yenilik grubunun aşağıdakiler de dahil olmak üzere birbiriyle ilişkili önemli temalara odaklanacağını sözlerine ekledi:

  • akıllı malzemeler (yani elektronik fiber / iplik / kumaş), mikro / nano elektronik teknolojisi, biyo-güvenlik teknolojisi (yani tehlike algısı) ve akıllı giyilebilir cihazlar
  • sağlıklı yaşamların teşvik edilmesi ve bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıkların önlenmesi de dahil olmak üzere akıllı evleri ve akıllı şehirleri desteklemek için uygulamalar.
  • tıp ve sağlık kurumlarında hastalık önleme ve kontrol sistemi, halk sağlığı sistemleri ve pandemik acil durum mekanizması sistemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi.

Bu heyecan verici alanlarda araştırmaları ilerletmek için IDH-IF-STIO düzenli bilimsel ve teknolojik işbirliği forumlarına ve platformlarına ev sahipliği yapmak, uluslararası akademik konferanslar düzenlemek ve ayrıca akademik ve teknik için uluslararası komiteler kurmak da dahil olmak üzere bir dizi uluslararası etkinlik düzenlemeyi planlamaktadır. profesyoneller.

Önerilen yeni ağ Cuma günü Tekstil Biyomühendislik, Bilgi Sempozyumu 13 yaşında 'Fen ve Teknoloji Innovations ile COVID-19 Pandemic Mücadele' teması olacak Temmuz 10 tanıtılacak.

Profesör Yi Li, çevrimiçi sempozyumda da önemli bir konuşmacı olacak ve konuşmasında 'COVID-19 salgını ile bilim ve teknoloji yenilikleriyle mücadele' 'başlıklı bir konuşma yapılacak.

Profesör Yi Li, akıllı malzeme lifleri, nano fonksiyonel tekstil malzemeleri, giyilebilir cihazlar, doku mühendisliği ve nano ölçekli ilaç dağıtım sistemleri dahil olmak üzere biyomalzeme alanında uzmandır ve pandemilere yanıt olarak KKD ekipmanı geliştirmeye ve üretmeye yenilik getirmiştir.

Uluslararası Dijital Sağlık ve Akıllı Fiber Bilim ve Teknoloji İnovasyon Örgütü (IDH-IF-STIO), Donghua Üniversitesi, Çin Devlet Malzeme Laboratuvarı dahil olmak üzere Avrupa ve Asya'daki 20'den fazla üniversite, kuruluş ve kuruluş tarafından desteklenmektedir; Akıllı Tekstil Malzemeleri ve Ürünleri Devlet Anahtar Laboratuvarı, Malzeme Bölümü, Manchester Üniversitesi, İngiltere; Xi'an Politeknik Üniversitesi, Çin; ENSAIT, Fransa; Tekstil Biyomühendislik ve Bilişim Derneği (TBIS), İngiltere.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top