Sağlık

COVID-19 Güncelleme: Entübasyon Kutuları, Maskeleri Reddeden Hastalar COVID-19 Güncelleme: Entübasyon Kutuları, Maskeleri Reddeden Hastalar

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri.

Entübasyon Kutularının Güvenliği Sorgulandı

Anestezi'de yayınlanan yeni bir çalışma, bunun yerine COVID-19 hastalarını entübre ederken sağlık çalışanlarını korumak için dünya çapında hastanelerde üretilen ve kullanılan bazı aerosol kutularının virüsü taşıyan havadaki partiküllere maruz kalmayı artırabileceğini gösteriyor. Araştırmacılar, bu cihazların normal düzenleyici çerçevenin dışında üretildiğini ve bu nedenle etkinlik ve güvenlik için asla klinik olarak test edilmediğini veya onaylanmadığını söylüyor.

Araştırmacılardan biri Medscape Medical News'e verdiği demeçte kutu aslında virüsü yoğunlaştırdı ve kutunun yanlarında sağlayıcıların kollarına izin verecek delikler olduğu için boşluklar "nozul gibi davranıyor, bu yüzden bir hasta öksürdüğünde ani bir dalga yaratıyor tüm bu parçacıkları en az direnç yolundan ve entübatörün yüzüne iten hava.

Maskeleri Reddeden Hastalar Nasıl Ele Alınır?

Çoğu eyalette halka açık maske takılması gerekmesine rağmen, bazı hastalar randevu için gelirken yine de bir tane giymeyi reddedebilir. Avukat ve eski hemşire uygulayıcısı Carolyn Buppert, MSN, JD, klinisyenlere dava açmadan nasıl yanıt verebileceklerini tavsiye ediyor .

"Bir maske takmadığı sürece bir hastayı görmeyi reddetmek" bakımını reddetmez "diye yazıyor, daha ziyade bakım için makul koşullar oluşturuyor."

Serolojik Testler "Yeterince İyi Değil"

Mevcut kanıtlar, COVID-19 için mevcut bakım noktası serolojik testlerinin sürekli kullanımını desteklememektedir; araştırmacılar , COVID-19 serolojik duyarlılığını, özgüllüğünü veya her ikisini ölçen çalışmaların yeni bir sistematik incelemesi ve meta-analizini gerçekleştirdikten sonra sonuçlandırmıştır. referans standart ile karşılaştırmalı test.

BMJ'de “COVID-19 için serolojik testleri değerlendirmek için gelecekteki çalışmalar mevcut kanıt tabanının büyük sınırlamalarının üstesinden gelmek üzere tasarlanmalıdır” diye yazıyorlar .

Çocuklar Nadiren Virüs Bulaşır

Çocuklar, bir hane halkının ilk COVID-19 vakası olma olasılığının yetişkinlerden daha az göründüğünü, 16 yaşından küçük 39 çocuğun ailelerinin Pediatri'de yayınlanan bir temas izleme çalışmasını önermektedir .

"Diğer solunum yolu enfeksiyonlarından farklı olarak, çocuklar SARS-CoV-2 iletiminin önemli bir vektörü gibi görünmemektedir, çoğu aile vakası ailesel kümelerde tanımlanmıştır ve çocuktan çocuğa veya çocuktan yetişkine bulaşmaya dair herhangi bir belge yoktur." araştırmacılar yazıyor.

DSÖ Aerosol İletimi Hakkında Yeni Rehber

Reuters'in bildirdiğine göre , Dünya Sağlık Örgütü (WHO), bir grup bilim insanının ajansını havadaki iletimi içerecek şekilde güncellemek için ajansa itmesi üzerine Perşembe günü COVID-19'un iletimiyle ilgili yeni yönergeler yayınladı.

Yeni rehber, koro uygulaması sırasında, restoranlarda veya fitness derslerinde olduğu gibi, aerosol iletimi olasılığını öneren kapalı alanlarla ilgili salgın raporlarını kabul ediyor ve bu tür durumları araştırmak ve önemlerini değerlendirmek için acilen daha fazla araştırmaya ihtiyaç olduğunu belirtiyor. COVID-19'un iletimi. "

Trend Olan Klinik Konu: Antikorlar

Pandemi ilerledikçe, enfeksiyondan sonra gelişen antikorları çevreleyen sorunlar bu haftanın en popüler klinik konusu oldu. Medscape Referans takımı yukarı mermi en son araştırma bazılarıdır.

Olmayan Hafta

Bu hafta COVID-19 haberlerinde, araştırmacılar bandanaların en az etkili tıbbi olmayan yüz kaplaması olduğunu ve spor salonuna gitmenin COVID-19 riskini artırmadığını söyledi. Ancak Medscape Medical News'te bu başlıkları görmediniz. İşte nedeni .

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve aynı zamanda kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünya genelinde 1700'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır. Ona [email protected] adresinden veya Twitter @ VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin.

İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top