Sağlık

Yeni çerçeve, COVID-19 ve sonrasında bakım evlerinde gelişmiş bakım için bir yol sağlar

Mayıs 2020 itibariyle, huzurevi sakinleri, ABD'deki COVID-19 nedeniyle 80.000'den fazla ölümün şaşırtıcı bir üçte birini oluşturuyor. En iyi bakım evlerinde bile bakım kalitesine ulaşmak ve sürdürmek. Huzurevi liderlerinin, bakım hizmetlerinin kalite standartlarına yönelik benzeri görülmemiş tehditlere yanıt veren çözümler geliştirmeye aktif katılımı gerekmektedir.

Yaşlanma ve Sosyal Politika Dergisi'nde yayınlanan bir makalede, Pennsylvania Üniversitesi Hemşirelik Okulu'ndan (Penn Hemşirelik) iki araştırmacı, iç ve dış karar vermeyi ve toplulaştırmayı kolaylaştırmak için huzurevi liderlerinin girdisi ile tasarlanmış bir çerçeve sunmaktadır. bu tehditleri ele almak için harekete geçmelidir.

Huzurevi sakinleri tartışmalı olarak bu pandemi tarafından yaratılan insan yıkımına karşı en savunmasız nüfustur. Huzurevi liderleri terk edilemez '. . . Bu savaşta tek başına 'sakinlere ihtiyaç duydukları ve hak ettikleri bakım kalitesini sağlamada. Çerçevemiz huzurevi liderlerine COVID-19 gibi olumsuz olaylar sırasında devlet kurumları ve kilit paydaşlar arasında kalite güvencesi, bilinçli karar verme ve işbirliği ve koordinasyon konusunda rehberlik etme yolunu sunmaktadır. "

Liza L. Behrens Doktora, RN, NewCourtland Geçiş ve Sağlık Merkezi'nde doktora sonrası araştırma görevlisi ve Mary D. Naylor, PhD, RN, FAAN, Gerontoloji'de Marian S. Ware Profesörü ve NewCourtland Merkezi Direktörü

Makale, huzurevi liderlerini ve ekiplerini bu hedeflere ulaşmak için daha iyi bir konuma getirmek için etik açıdan sağlam bir yol sağlayan çerçeveyi özetlemektedir. Makale ayrıca huzurevlerinin hem içinde hem de dışında karar vericiler tarafından kullanılması için fikirler sunar ve COVID-19 içinde ve ötesinde kabul edilebilir bakım kalitesi seviyelerini sağlamak için bu yol haritasının yaygın kullanımını ilerletmek için politika fırsatları önermektedir.

Dergi referansı:

Behrens, LL, vd. (2020) “Bu Savaşta Yalnızız”: Huzurevlerinde COVID-19'a Eşgüdümlü Bir Yanıt Çerçevesi. Yaşlanma ve Sosyal Politika Dergisi. doi.org/10.1080/08959420.2020.1773190 .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top