Sağlık

Brezilya Cumhurbaşkanı Bolsonaro Coronavirus için Pozitif Testler Brezilya Cumhurbaşkanı Bolsonaro Coronavirus için Pozitif Testler

SAO PAULO (Reuters) – Brezilya Cumhurbaşkanı Jair Bolsonaro Salı günü yeni koronavirüs için pozitif test yaptığını belirterek, bir televizyon röportajında ateşe rağmen sağlıklı olduğunu söyledi.

"Az grip" olarak adlandırdığı virüsün ciddiyetini azaltan sağ popülist, semptomlar geliştirdikten sonra Pazartesi günü sınava girdi.

Devlet tarafından yönetilen TV Brasil'de yayınlanan röportajda Bolsonaro, Pazar günü hasta hissetmeye başladığını ve COVID-19'a karşı kanıtlanmamış etkinliği olan anti-sıtma ilacı olan hidroksiklorokin aldığını söyledi.

Brezilya, ABD'nin arkasında dünyanın en büyük ikinci salgınına sahip. Latin Amerika'nın en büyük ülkesinde 1,6 milyondan fazla teyit edilmiş vaka ve 65.000 COVID-19 ölümü var.

Bolsonaro, bir yargıç kendisine Haziran ayı sonunda bunu yapmasını emrettikten sonra bile halk arasında maske takmak için yerel yönergeleri defalarca reddetti. Bolsonaro, Dünya Sağlık Örgütü tarafından desteklenen sosyal mesafeli kurallara da karşı koydu.

Hafta sonu boyunca Bolsonaro çeşitli etkinliklere katıldı ve 4 Temmuz kutlamaları sırasında ABD Büyükelçisi Todd Chapman ile yakın temas halindeydi. Resimlerde maske takılmadı.

ABD'nin Brasilia büyükelçiliği Pazartesi günü yaptığı açıklamada, büyükelçinin 4 Temmuz'da beş bakan ve cumhurbaşkanının oğlu Kongre Başkanı Eduardo Bolsonaro ile öğle yemeği yediğini söyledi. Büyükelçinin hiçbir belirtisi olmadı, ancak testlerden geçeceğini ve "önlem alınacağını" söyledi.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top