Sağlık

Büyük ilaç Minnesota insülin karşılanabilirlik yasasını engellemek için dava Büyük ilaç Pharma Minnesota insülin karşılanabilirlik yasasını engellemek için dava

ABD ilaç endüstrisi ticaret birliği PhRMA, insülin üreticilerinin bireylere ücretsiz olarak acil durum tedariki sağlamasını gerektiren bir yasayı bozma girişiminde Minnesota eyaletine dava açıyor.

Farmasötik Araştırma ve İmalatçıları Derneği (PhRMA), Alec Smith İnsülin Karşılanabilirlik Yasası'nın yürürlüğe girdiği gün 1 Temmuz'da Minnesota'daki ABD Bölge Mahkemesinde şikayette bulundu .

Yasa, bu sırada faaliyetlerini sürdüren Minnesota İnsülin Güvenliği Ağ Programını oluşturdu.

Avukatlar PhRMA eylemiyle dehşete düştüklerini söylediler.

PhRMA, Yasanın Anayasa Dışı Olduğunu Diyor

Dosyalamada, PhRMA'nın avukatları yasanın anayasaya aykırı olduğunu söyledi. Şikayet, "ilaç üreticilerinin eyalet sakinlerine, devletin öngördüğü şartlarda, alıcılara hiçbir ücret ödemeden ve üreticileri hiçbir şekilde tazmin etmeden insülin vermelerini emretti" dedi.

PhRMA avukatları, "Bir devlet, kamu politikası hedeflerine ulaşmak için özel mülkiyete hükmedemez."

Dava, önde gelen üç insülin üreticisinin "çok sayıda hastaya" indirimler, ödeme yardımı ve ücretsiz insülin sağladığını söyledi.

Devlet, programın ilk yılında 30.000 kadar Minnesota'nın ücretsiz insülin almaya uygun olacağını tahmin etti. Uyuşturucu üreticileri, ilk yıl içinde "173.800 aylık ücretsiz insülin tedariki sağlamak zorunda kalacakları" anlamına geleceğine dikkatle itiraz ettiler.

PhRMA Genel Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri James C. Stansel yaptığı açıklamada , "Diyabetli hiç kimse rasyonel bir insana hayat kurtaran insülin olmadan zorlanmamalı ya da gitmemeli," dedi.

Yasalara göre, Stansel, "hastaların insülinlerini karşılamalarına yardımcı olmak için sağduyulu çözümlere bakmaktadır ve iddialarına rağmen, yine de üreticilerin ücretsiz olarak sağlaması gereken insülin için eczanede ücret almasına izin vermektedir."

Avukat Decry Suit

Avukatlar, insülinini paylaştırdıktan sonra 2017 yılında ölen genç bir adamın onuruna adlandırılan mevzuatın geçişini sağlamak için birkaç yıl çalışmıştı. Demokrat-Çiftçi-İşçi Partisi'nden Minnesota Valisi Tim Walz, tasarıyı 15 Nisan'da kanunla imzaladı .

Üreticilerin acil ihtiyaç duyan ve ilacı karşılayamayanlar için en az 30 günlük insülin tedarikini sağlaması gerekir.

Üreticiler uymamaları için ayda 200.000 dolar para cezasına çarptırılabilir.

Medscape Medical News tarafından bildirildiği üzere Mayo Clinic Proceedings'in Ocak 2020 sayısında yayınlanan bir makalede insülin maliyeti konusunda eylem çağrısında bulunan Bayan Mayo Kliniği hematolog S. Vincent Rajkumar, davanın "kötü bir hamle olduğunu" söyledi. "

Mayo'daki Edward Prof. Ve Betty Knight Scripps Tıp Profesörü Rajkumar, bunun sıkı sınırlara sahip olduğunu ve acil durumdaki hastalara yardım etmeyi amaçladığını belirtti.

Rajscape, Medscape Medical News'e verdiği demeçte, "ABD anayasasında devletlerin yakın tehlike altındaki vatandaşlarının hayatlarını kurtarmasını engelleyen hiçbir şey yok." "Bence bu dava için tek sebep açgözlülük ve diğer devletlerin de hasta hayatlarını Pharma karının önüne koymayı seçebileceği endişesi."

T1International'nun # insülin4all kampanyasında aktif olan Alec Smith'in annesi Nicole Smith-Holt, öfkesini ifade etmek için Twitter'a gitti.

Diyerek şöyle devam etti: "MN halkı için uygun fiyatlı insülin sağlamak için yol blokları atmak, yeterince masum bir hayat sürmediler mi? Kaç tane daha beden arıyorlar?" diye tweetledi . "Ne zaman kavga etmeyeceğimizi anlayacaklar?"

T1International yaptığı açıklamada şunları söyledi: "İlaç endüstrisinin sadece bir şey görebileceği açıktır – alt satırında" ve hastaların vazgeçmeyeceğine söz verdi.

Organizasyon, "Onlara açgözlülüğü için ödediğimiz gerçek fiyatı göstermeyi bırakmayacağız." Dedi.

Minnesota merkezli bir # insülin4all avukatı Abigail Hansmeyer de insülin üreticileri tarafından haksız davranışlar sergilediği yönündeki hayal kırıklığından bahsetti.

"Ben sonsuz fırsatlar insülin üreticisi temsilcileri, bu yasanın yapımında sayısız tartışmalar ve müzakereler sırasında paydaşlar olarak vardı onlar istediği bu değildi herhalde," diye tweeted .

“Kârlarını korumak için zaman alıyorlardı. Evet, burada işimiz bitmedi,” dedi tweet'de.

Daha fazla diyabet ve endokrinoloji haberleri için bizi Twitter ve Facebook'tan takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top