Sağlık

Yıl Sonu Aşısı Zaman Çizelgesi ile 'Warp Speed' Takım Çubukları Yıl Sonu Aşısı Zaman Çizelgesi ile 'Warp Speed' Takım Çubukları

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Beyaz Saray'ın ekibi, bu yılın sonuna kadar COVID-19 için bir aşı geliştirmekle görevlendirilen Warp Speed Operasyonu Warp Speed (OWS) liderleri, bugün ABD Senatosu Ödenekleri alt komitesine hedefini tutturduğunu söyledi.

OWS, federal yetkilileri, bilim adamlarını ve uyuşturucu şirketlerini çaba içinde bir araya getiriyor. Amacı, bir aşının geliştirilmesi, üretimi ve dağıtımının yanı sıra COVID-19 tedavilerinin geliştirilmesini içerir.

Doktora, Ulusal Sağlık Enstitüleri Müdürü Francis S. Collins, Çalışma, Sağlık ve İnsan Hizmetleri, Eğitim ve İlgili Ajanslar alt komitesinin üyelerine, "Rekor sürede ilk aşı [ Moderna's mRNA-1273 ] bu viral genomun dizisinin ne olduğunu bilmekten 63 günde bir faz 1 denemesinde ilk hastayı enjekte etmeye başladı. Bu uzun bir atışla dünya rekoru. "

Faz 2 davası 29 Mayıs'ta başladı ve faz 3 davası bu ay başlayacak. Aşama 3 denemesi 30.000 gönüllüyü içerecek ve işe alım birkaç ay sürecek.

Diğer aday aşılar da klinik çalışmalarda ilerlemektedir.

"Hepimiz 2020 yılı sonunda işe yarayan ve güvenli bir aşıya sahip olmak için belirlediğimiz hedefin aşılardan biri tarafından karşılanması konusunda iyimseriz. 2021 yılı başında güvenli olan bir aşı aşı oluruz. ve etkili, "dedi Collins.

Biyomedikal Gelişmiş Araştırma ve Geliştirme Kurumu (BARDA) genel müdür yardımcısı olan PhD Gary Disbrow, dün Pfizer'in bir faz 1 klinik çalışmasından erken olumlu sonuçlar aldığını ve "Üretimi artırıyoruz" dedi.

Aşı Bileşenleri Kullanıma Hazır Mı?

Bir senatör Disbrow'a şırıngaların, bandajların, flakonların ve aşılama sürecinin diğer bileşenlerinin, yurtdışında sık sık yapılan diğer öğelerin, maskeler gibi elde edilememesiyle aynı şekilde yetersiz kalmamasını sağlamak için neler yapıldığını sordu. ve bezlerden.

"Bu salgın tıbbi cihazlara, hammaddelere ve farmasötik bileşenlere yönelik tedarik zincirlerimizdeki güvenlik açığını vurguladı," diyor Disbrow.

"Yurtiçi kapasiteyi arttırmak için iğneler, şırıngalar ve flakonlar için çalışıyoruz, bu yüzden yakın gelecekte bunun için endişelenmemize gerek yok. Ayrıca tüm üreticilerimizle birlikte çalışmak için gerekli tüm hammaddeleri edinmelerini sağlamak için çalışıyoruz. Aşılar ve terapötikler üretmek – terapötikler de önemli olduğu için – ölçekte üretim yapabilirler "dedi.

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Robert R. Redfield, panele aşı dağıtımı ve aşı kabulünün ikiz öncelikleri üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Yetkili, kilit unsurlardan birinin, COVID-19 ile savaşma kapasitelerini artırabilmeleri için "on yılların yetersiz yatırımlarını" telafi etmek amacıyla son 8 hafta içinde halk sağlığı departmanlarına 12 milyar dolar aldığını söyledi.

NAM Denizaşırı Etik Sorunlar Olabilir

Son aşıyı kimin hangi sırayla alacağına karar vermek ve ırksal ve etnik grupların eşit erişimini sağlamak, federal hükümet dışındaki bir kurum tarafından gözetim gerektiriyor. OWS'nin bu rolü gerçekleştirmek için Ulusal Tıp Akademisi (NAM) ile görüşmelerde olduğunu açıkladı.

Collins, "Bunun en iyi, kendi başına hükümet olmayan bir örgüt tarafından yapıldığını düşünüyoruz. Bu durumda, insanların hükümeti buraya çekmeleri konusunda biraz tedirgin olma durumları var." Dedi.

NAM tarafından yapılan anlaşmanın "umut verici görünüyor" ve nihai aşının İşçi Bayramı'na dağıtılması için bir dizi prensip beklediğini söyledi.

Sen-Patty Murray (D-WA), tüm grupların aşıdan eşit şekilde faydalanabilmelerini sağlamak en öncelikli konu olmalıdır.

"Siyah toplumdaki, Latino toplumundaki ve kabile topluluklarındaki insanların COVID-19 için hastaneye yatırılma olasılığı beyaz insanlardan üç ila beş kat daha fazla ve renkli insanların ölüm oranı beyaz insanlara göre iki ila üç kat daha fazla," dedi.

Murray, bir aşının virüsü durdurmak için en iyi umut olduğunu kabul etti, ancak "bu uygulama aşı gelişimine büyük yatırımlar yaparken, enfeksiyonları erken teşhis edebilen daha iyi teşhislere çok daha az yatırım yaparak diğer öncelikleri daha sonradan ele aldığını söyledi. hastalık sırasında ve daha fazla yayılmasını önlemek. "

Çok büyük bir baskı ile bile çok hızlı hareket etmeye dikkat etti.

Murray, "Hızlı ancak etkisiz bir aşı, bu salgının gelgitini çevirmek için gerekenden daha az olacak" dedi.

Marcia Frellick Chicago'da yaşayan serbest bir gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune ve Nurse.com için yazmış ve Chicago Sun-Times, Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editörlük yapmıştır. Onu Twitter'da @mfrellick'te takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top