Sağlık

Trump Kanada'dan İlaç İthalatına Yönelik Nihai Planı Onayladı Trump Kanada'dan Uyuşturucu İthalatına Yönelik Nihai Planı Onayladı

Perşembe günü "Amerika Birinci Sağlık Planı" nı özetleyen Başkan Donald Trump, yönetiminin Kanada'dan reçeteli ilaçların ithalatına izin vereceğini açıkladı.

Nihai plan, Florida ve diğer eyaletlerin, uyuşturucu üreticilerinin ve Kanada hükümetinin güçlü itirazlarına rağmen, sınırın ötesine ilaç getirecek bir program uygulamasının önünü açtı.

Ancak eyaletlerin, insülin dahil biyolojik ilaçları ithal etmesine izin vermiyor.

Başkanlık seçimlerindeki en hareketli eyalet olan Florida, uyuşturucu ithal etmek için federal onay isteyen yasaları geçiren altı eyaletten biri. Trump'ın duyurusu, Florida'daki ilçelerin postayla oy pusulaları göndermeye başladığı gün geldi.

Başkanın yakın bir müttefiki olan Florida Valisi Ron DeSantis, uyuşturucu ithalatının güçlü bir savunucusudur. Yönetimi, devlet programını yürütecek bir müteahhit için ilan verdi ve Salı günü, şirketlerin üç yıllık, 30 milyon dolarlık devlet sözleşmesi için teklif verdiğini duyurması bekleniyor.

Kongre, 2003 yılından beri ilaç ithalatına izin vermiştir, ancak yalnızca Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı sekreteri güvenli olduğunu onaylarsa. Kongre liderlerine yazdığı bir mektuba göre, Sekreter Alex Azar Çarşamba günü yapana kadar bu asla gerçekleşmemişti.

Azar, KHN'nin Perşembe günü edindiği mektupta, idarenin nihai kuralı kapsamındaki uygulamanın "halkın sağlığı ve güvenliği için ek bir risk oluşturmadığını ve kapsanan ürünlerin Amerikan tüketicisine maliyetinde önemli bir düşüşe neden olacağını" söyledi.

Ancak kural, HHS'nin hangi ilaçların ithal edileceğini bilmediği için tasarruf konusunda herhangi bir tahmin yapamayacağını kaydetti.

Sınırın kuzeyinde fiyatlar daha ucuz çünkü Kanada, uyuşturucu üreticilerinin ilaçlar için ne kadar ücret talep edebileceğini sınırlıyor. Amerika Birleşik Devletleri, serbest piyasanın ilaç fiyatlarını dikte etmesine izin verir.

Kural kapsamına giren ilaçlar arasında insülin bulunmasa da, Perşembe günü Trump yönetimi, insülinin diğer ülkelerden nasıl güvenli bir şekilde getirilebileceği ve ürünlerden daha düşük bir maliyetle tüketicilere nasıl sunulabileceği konusunda özel şirketlerden planlar isteyen teklifler için talepte bulundu. buraya. Talepte, bir zamanlar Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan ve geri getirilmeden önce diğer ülkelere gönderilen insülin olması gerektiği belirtildi.

İlaç endüstrisi, ülkenin tedarik zincirini bozacağını ve güvenli olmayan veya sahte ilaçların pazara girmesini kolaylaştıracağını savunarak ilaç ithalatı konusunda uzun süredir mücadele etmektedir.

Amerika Farmasötik Araştırma ve İmalatçıları sözcüsü, "Yayınlanan son kuralı ve kılavuzu gözden geçiriyoruz; ancak, Amerikalıları gereksiz yere sahte veya saf olmayan ilaçların tehlikelerine maruz bırakan ilaç ithalatıyla ilgili ciddi endişelerimiz devam ediyor" dedi, bir endüstri ticaret grubu. "Yönetimin küresel bir pandemiyle mücadele ederken aynı zamanda halk sağlığını tehdit eden bir politika izlemeyi seçmesi endişe verici."

Uyuşturucu üreticileri geçmişte böyle bir politikayı dava yoluyla durdurmaya çalışabileceklerini ileri sürmüşlerdi.

Trump, geçtiğimiz yılki kampanya konuşmalarında uyuşturucu ithalat planını salladı – ve yine Perşembe günü Kuzey Carolina'da sağlık hizmetleri konusundaki vaatlerinin bir tezini sağlayan bir konuşma sırasında.

Trump, "Nihayet Kanada'dan güvenli ve yasal uyuşturucu ithalatına izin vereceğiz" dedi. ABD'deki eyaletler "Kanada'ya gidip ilaçlarınızı fiyatın bir kısmına satın alabilir"

Trump, "Bu Amerikalı yaşlılar için oyunun kurallarını değiştirecek" dedi. "Bunu çok, çok hızlı yapıyoruz."

Yönetim düzenlemeyi Aralık ayında önerdi. Son kural, 60 gün içinde yürürlüğe gireceğini söylüyor.

Ancak Azar mektubunda, kişilerin kendi başlarına uyuşturucu ithal etmelerine izin verilmeyeceğini söyledi. Bunun yerine, devletler tarafından yürütülen programlara güvenmek zorunda kalacaklar.

Yine de yetkililer, tüketicilerin ithalattan yararlanmaları için seçenekler üzerinde çalışmakla ilgilendiklerini söylediler. Üst düzey bir HHS yetkilisi Cuma günü gazetecilerle yaptığı görüşmede yaptığı açıklamada, yönetimin Perşembe günü ABD'li tüketicilerin yerel eczaneler aracılığıyla ilaç ithal etmesine izin verecek bir sistem kurma önerileri için başka bir talepte bulunduğunu söyledi.

Amerikalılar onlarca yıldır Kanada'dan kişisel kullanım için uyuşturucu satın alıyorlar – ya sınırdan geçerek, internetten ilaç siparişi vererek ya da onları yabancı eczanelere bağlayan vitrinleri kullanarak. Uygulama yasadışı olmasına rağmen, FDA genellikle bireysel kullanım için satın alımlara izin verdi.

Her yıl yaklaşık 4 milyon Amerikalı kişisel kullanım için ilaç ithal ediyor ve anketlere göre fiyatlar diğer ülkelerde çok daha düşük olduğu için yaklaşık 20 milyon kişi kendilerinin veya evlerinden birinin bunu yaptığını söylüyor.

Bu uygulama, özellikle emekliler açısından zengin Florida'da yaygındır. Bir düzineden fazla mağazanın tüketicilerin satın alma işlemlerinde yardımcı olduğu ve çok sayıda şehir, ilçe ve okul bölgesi çalışanlara işlemlerde yardımcı olur.

İdare, Kanada'da lisanslı bir toptancının Kanada'da satışı onaylanmış bir ilaç üreticisinden satın aldığı ve ilaçları bir eyalete sözleşme kapsamında ABD'li bir toptancı / ithalatçıya ihraç ettiği bir sistem öngörüyor.

Florida'nın 2019'da onaylanan mevzuatı, iki ithalat programı oluşturacaktı. İlki, Medicaid, Ceza İnfaz Kurumu ve ilçe sağlık daireleri gibi eyalet programları için uyuşturucu almaya odaklanacak. Devlet yetkilileri, programın eyaleti yılda yaklaşık 150 milyon dolar tasarruf etmesini beklediklerini söylediler.

İkinci program, daha geniş eyalet nüfusuna yönelik olacaktır.

HHS nihai kuralı, hükümetin "gelecekte" eczacıların 2019'da Florida tarafından onaylanan yasayla eşleşen bir hüküm olan Kanada'dan ilaç ithal etmesine izin vereceğini söyledi.

Ancak Florida'daki ve ülkenin dört bir yanındaki eczacılar, sahte ilaçların ABD pazarının dışında tutulmasını sağlayacağını düşünmediklerini söyleyerek ilaç ithalatına karşı çıkıyorlar.

Kanada hükümeti geçen baharda HHS'ye, ülkenin ayıracak yeterli ilacı olmadığını ve Trump planının orada ilaç kıtlığını yalnızca daha da kötüleştireceğini söyledi.

Son kural, eyalet ithalat programlarının hangi ilaçların hangi miktarlarda ithal edileceğine karar verme esnekliğine sahip olacağını söyledi.

Kural ayrıca, ilaç üreticilerinin ithalatçılara ilaçların Amerika Birleşik Devletleri'nde halihazırda satılanlarla aynı ilaçlar olduğunu garanti eden belgeler sunmaları gerekeceğini açıkça ortaya koymaktadır. HHS, ilaç üreticilerinin uymasını gerektiren düzenlemeler oluşturabilir. İthalatçılar, orijinalliklerini onaylamak için ilaçları laboratuarlara göndermek zorunda kalacak.

Florida'ya ek olarak, Kanada'dan uyuşturucu satın almak için federal izin isteyen diğer eyaletler Colorado, Maine, New Hampshire, New Mexico ve Vermont'tur.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top