Sağlık

Trump İlaç İndirim Kartları Planı Hakkında Devam Eden Sorular Uyuşturucu İndirim Kartları için Trump Planı Hakkında Devam Eden Sorular

Trump yönetimi Cuma günü, başkanın Medicare'e kayıtlı yaklaşık 33 milyon kişiye birkaç hafta içinde gönderileceğini söylediği 200 dolarlık ilaç indirim kartlarının zamanlaması veya yasal dayanağı hakkında bilgi vermeyi reddetti.

Trump Perşembe günü, yaşlı Amerikalılara geçici olarak eczane faturalarında yardımcı olmak için yaklaşık 6,6 milyar dolarlık beklenmedik yeni bir federal harcama gibi görünen bir şeyi açıkladı.

Trump Perşembe günü Kuzey Carolina'da yaptığı bir konuşmada, "Planıma göre, 33 milyon Medicare yararlanıcısı yakında postada reçeteli ilaçları ödemeye yardımcı olmak için kullanabilecekleri 200 dolar içeren bir kart alacaklar" dedi.

Trump, "Bunu daha önce kimse görmedi. Bu kartlar inanılmaz," diye ekledi. "Kartlar önümüzdeki haftalarda postalanacak."

Ancak muhabirlerle yaptıkları bir telefon görüşmesinde, ABD Sağlık ve İnsani Hizmetler Bakanlığı'ndan (HHS) yetkililer, bu kartlar hakkında sunabilecekleri birkaç somut ayrıntıya sahipti. Yetkililer, kartların "mekanik olarak mümkün olan en kısa sürede" çıkacağını söylediler, ancak seçimden önce hepsinin serbest bırakılmamasına izin verdiler. Bunun yerine, önümüzdeki birkaç ay içinde serbest bırakılabilirler.

Ve HHS yetkilileri defalarca, şu anda bu girişim için yasal yetki ve bütçe konusunda sunacak hiçbir ayrıntılarının olmadığını söylediler.

2010 Ekonomik Bakım Yasası (ACA), Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri (CMS) içinde, test programları ortaya koymak için yasal yetkiye sahip bir inovasyon merkezi oluşturdu. Ancak ACA, CMS'yi federal masrafları azaltacak ve Medicare'e kayıtlı kişilere sağlanan bakımın kalitesini artıracak test programları için bu yetkiyi kullanmaya yönlendirir. Bu nedenle, görünüşte tek seferlik bir dağıtım olan kartın, Medicare ve Medicaid İnovasyon Merkezi yetkisine nasıl uyabileceği hemen belli değildi.

İlaç üreticileri için ticaret grubu, Amerika Farmasötik Araştırma ve İmalatçıları (PhRMA) Cuma günü, Trump'ın ilaç indirim kartı teklifiyle ilgili hiçbir ek bilgisi olmadığını söyledi.

PhRMA yaptığı açıklamada, "Daha önce de söylediğimiz gibi, tek seferlik tasarruf kartları ne kalıcı bir yardım sağlayacak ne de yaşlıların ilaçlarını daha iyi almalarına yardımcı olmak için gerekli temel reformları ilerletecek." Dedi.

"Aldatıcı" denildi

Senato Finans Komitesindeki en üst düzey Demokrat olan Oregon Senatörü Ron Wyden, Cuma günü Trump'ın planını yeniden seçilme teklifinin bir parçası olarak nitelendirdi. Trump, Demokrat aday, eski Başkan Yardımcısı Joseph R. Biden ile sıkı bir mücadele içinde.

Wyden, basına e-posta ile gönderdiği bir açıklamada, "Trump, ilaç fiyatlarını tamamen düşürmekte başarısız olduğunu ve Big Pharma'nın gözetiminde gelişmekte olduğu gerçeğini gizleyen hileli kuponlara başvuruyor" dedi. "İlaç şirketleri bu hile için Meksika'nın Wall için ödediği kadar ödeyecek."

Kanser hastası ve kar amacı gütmeyen Patients For Affordable Drugs Now grubunun kurucusu David Mitchell, Trump'ın yönetimi sırasında reçeteli ilaçların maliyetinde önemli bir düşüş yapmamasını telafi etmek için "şüpheli bir indirim kartı" sunduğunu söyledi. .

Mitchell yaptığı açıklamada, "Bunun yasal olup olmadığı veya başkanın planını nasıl ödeyeceği hiç net değil. Ancak bunun 328 milyon Amerikalı için reçeteli ilaç fiyatlarını düşürmeyeceği gayet açık." Dedi. "Amerikalıların seçim yılı hilelerine değil, hileli ilaç fiyatlandırma sistemimizde sistematik ve kalıcı reformlara ihtiyacı var."

Icra emirleri

Trump Perşembe günü, yönetiminin genel olarak Amerika Birleşik Devletleri'ndeki insanlar için sağlık maliyetlerini düşürmek için atmasını istediği adımları da özetledi .

Bu taslak, genel halk için kafa karıştırıcı olabilecek bir terim olan başkanlık yürütme emri olarak yayınlandı. Çoğu zaman, bu emirler yalnızca bir yönetim içinde belirlenen hedefleri güçlendirmeye hizmet eder. Bu emirler kendi başlarına federal politikalarda değişiklik yapmaz. İfadeler veya ana hatlar olarak daha iyi tanımlanabilirler.

Trump'ın 24 Eylül idari emrinde, tüketicilerin sürpriz tıbbi faturalarla karşı karşıya kalmasını önlemek için Kongre'yi bu yıl harekete geçmeye teşvik etti. Kongre, milletvekillerinin zor bir siyasi kararla karşı karşıya kalmasıyla bir yıldan fazla bir süredir bu konuda durdu. Ağ dışı faturaları karşılaştırmalı değerlendirmelere bağlayan bir yasa çıkarırlarsa, birçok doktor grubunu kızdırırlar. Hekim grupları tarafından tercih edilen bir yaklaşımı benimserler ve tahkimi onaylarlarsa, milletvekilleri birçok büyük işveren ve sigortacının öfkesiyle karşı karşıya kalacak.

24 Eylül'de yayınlanan taslakta Trump, Kongre 31 Aralık'a kadar harekete geçmezse, HHS'nin "hastanın makul bir şekilde öngöremediği cepten masraflar için bir fatura almasını önlemek için idari işlem yapacağını" söyledi. Varsa, HHS'nin gelecek yıl ne yapacağı veya alabileceği.

Trump yönetimi de Perşembe günü eyaletlerin, eczanelerin ve ilaç toptancılarının Kanada'dan güvenli bir şekilde ilaç ithal edebileceklerini HHS'ye gösterebilecekleri şartları belirlemek için son bir kural yayınladı.

Kural, "Buna ek olarak, nihai kural, sponsorun programlarının kapsam dahilindeki ürünlerin Amerikan tüketicisine maliyetinde önemli bir düşüşle sonuçlanmasını nasıl sağlayacağını açıklamasını gerektirir" dedi .

Şu anda HHS, bu kuraldan potansiyel maliyet tasarruflarını tahmin edemeyeceğini söyledi, çünkü şu anda ne kadar ucuz ithal ilaçların ne kadar ucuz olabileceği belirsiz. Birçok Amerikalı zaten yurtdışında uyuşturucu satın alıyor, Kanada ve Meksika'daki eczanelerde indirim alıyor.

Ancak, ilaç yeniden ithal etme yaklaşımının büyük ölçekte başarısı, ilaç şirketlerinin malzemelerinin daha fazlasını Kanada gibi geçiş ülkelerine kaydırmasına bağlı görünecektir. Geçiş ülkelerindeki arzda böyle bir artış olmazsa, bu ülkeler kıtlıklarla karşılaşacak ve bu da muhtemelen yetkililerinin Amerika Birleşik Devletleri'ne gönderileri kısıtlamaya çalışmasına neden olacak.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top