Sağlık

Birinci Basamak Geri Dönmüyor Birinci Basamak Geri Dönmüyor

Primary Care Collaborative (PCC) ve Larry A. Green Center tarafından yayınlanan yeni bir ankete göre, birinci basamak pandemi öncesi durumuna geri dönmüyor.

Mart ayının ortasından bu yana, bu kuruluşlar, ilçenin ilk bakım kademesinin nabzını bulmak amacıyla ABD birinci basamak hekimlerine kısa ve iki haftada bir anketler yayınladılar. Medscape Medical News'e verdiği demeçte, "Birinci basamak sağlık hizmeti için bir federal ofis yok ve onlarca yıldır anemik olarak finanse ediliyor," dedi. Yine de bu klinikler ABD sağlık hizmetlerinin ön saflarını temsil ediyor ve çoğu Amerikalının bakım ve COVID-19 bakımı için gittiği yer, diyor Virginia merkezli Larry A. Green Center'ın yöneticisi Etz, birinci basamak araştırma ve geliştirmeye adanmış, ve savunuculuk.

4-6 Eylül arasında toplanan en son anket yanıtları, araştırmacıların şüphelendiklerini doğruluyor: birinci basamak sağlam bir temelde değil. Ankete katılanların yüzde seksen biri, birinci basamak sağlık hizmetinin geri döndüğünü kesin olarak kabul etmedi ve% 13'ü, işlerin bu yılın başından daha iyi olduğunu ancak normal olmadığını söyledi.

Bu arada, ankete katılanların% 35'i gelir ve ücretin pandemi öncesine göre önemli ölçüde düşük olduğunu ve net kayıpların uygulamalarının uygulanabilirliğini tehdit ettiğini söyledi. Neredeyse yarısı (% 49) işten kaynaklanan zihinsel yorgunluklarının tüm zamanların en yüksek seviyesinde olduğunu söyledi.

Önde gelen düşünce kuruluşlarından Graham Center'ın tıbbi direktörü Yalda Jabbarpour, "Sistemimizin nasıl kurulduğu nedeniyle – bu bir hizmet başına ücret modelidir – ne kadar çok hasta görürseniz, o kadar çok para alırsınız," dedi. aile hekimliği ve sağlık hizmetleri politikası. Ancak evde kalma düzeni, tele-sağlıktan kaçınma ve yüz yüze ziyaret korkusu hastaları uzak tutuyor ve birinci basamak sağlık hizmetlerinin gelirini düşürüyor. Uygulamalar tele-sağlığa geçiş yaptıklarında ve genişlettiklerinde bile, ödeyen geri ödemesi henüz yüz yüze ziyaretlerle eşit değildir.

Şu anda, birinci basamak hekimleri daha az prosedür yapıyor ve video ziyaretlerine daha fazla zaman harcıyor. Etz, "Dolayısıyla, aynı ek yük ve zaman yatırımına sahip olabilirsiniz, ancak çok az para alıyorsunuz," dedi. Ağustos ayında, Green Center ve PCC tarafından yapılan daha önceki bir ankete göre, birinci basamak hekimlerinin% 50'si pandemiden önceki ile aynı veya daha fazla saat çalıştıklarını ancak daha az parayla çalıştıklarını bildirdi. Etz, bu gelir kaybının, pahalı KKD'ye duyulan ihtiyaç ve yaklaşan grip sezonu için hazırlık nedeniyle arttığını söyledi.

Devam Eden Anketler Stresi Ortaya Çıkarıyor

Yaklaşık son 20 hafta içinde Yeşil Merkez ve PCC birlikte haftalık (Haziran ayına kadar) veya iki haftada bir anketleri 100 meslek kuruluşuna dağıttı. Tüm birinci basamak sağlık hizmetlerini temsil eden bir varlık olmadığından ve verilerin işlenmesi yıllar aldığından, bu anketler pandemi sırasında çok sayıda hasta bakımı sağlayan klinisyenlerden gerçek zamanlı geri bildirim almayı amaçlamaktadır.

Örnek büyüklükleri kuşkusuz küçüktür ve en son anket 489 klinisyeni içermektedir. Jabbarpour, "489 – bu iyi bir sayı ama daha fazlasını istersiniz." Dedi. Genel olarak, harika bir anket yanıtı için doktor nüfusunun% 20 ila% 30'unu istersiniz, çünkü o zaman coğrafyalar, uygulama büyüklükleri ve ortamların iyi bir karışımını elde ettiğinizi varsayabilirsiniz, dedi.

En son ankete katılanlar 49 farklı eyaletten; % 70'i muayenehanelerini aile hekimliği olarak tanımladı. Üçte birinin muayenehanesinde 1 ila 3 hekim ve% 40'ının 10 veya daha fazla klinisyeni vardı. Jabbarpour, "Mükemmel değil, ancak temel bakım iş gücünün oldukça temsilcisi gibi görünüyor," diye devam etti.

Geçen hafta yayınlanan en son Green Center-PCC anketi, ankete katılan her 5 doktordan 1'inin, muayenehanelerindeki en az bir klinisyenin pandeminin doğrudan bir sonucu olarak erken emekliliği veya sol muayenehaneyi seçtiğini söyledi. Klinisyen kadrosundaki bu düşüşler, okulların yeniden açılmasının COVID-19 vakalarının yeniden canlanmasına neden olma tehdidi oluşturması ve 2021 grip mevsimi COVID-19 bakımını ve testini zorlaştırabileceği için ortaya çıkıyor.

Eksiklik Diğer Uzmanlıklara Kademeli Olabilir

Jabbarpour'a göre, birinci basamak sağlık hizmetlerinin hem mücadele ettiği hem de küçüldüğü haberi, bu alanı araştıranlara şaşırtıcı gelmiyor. Yine de önemli "çünkü birincil bakım, Amerikalıların çoğunun sağlık hizmetlerini aldığı yerdir." Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre , birinci basamak sağlık hizmetleri tüm ofis ziyaretlerinin% 50'sini oluşturmaktadır. Ancak 2019 yılında yapılan bir doktor arzı araştırmasına göre sektör, klinisyen işgücünün yalnızca% 30'unu kapsıyor ve birinci basamak sağlık hizmetleri yatırımını ölçen ayrı bir 2019 çalışmasına göre, ulusal sağlık harcamalarının yalnızca% 7'sini oluşturuyor.

Jabbarpour, birincil bakımın geri dönmemesi durumunda eksikliğin sağlık sisteminin geri kalanını alt üst edebileceğini söyledi. "Birinci basamak bakım eksikliği artarsa, acil bakımlar, acil servisler ve hastaneler bunalacaktır."

Ya da insanlar hiç bakım istemedikleri için halk sağlığı zarar görebilir. Bu yazın başlarında yayınlanan bir araştırma, pandemi sırasında aşırı ölümlerin% 35'inin COVID-19'dan kaynaklanmadığını buldu. Araştırmacılar, bunun yerine kalp hastalığı, diyabet ve Alzheimer gibi tedavi edilebilir nedenlere bağlanabilir. Etz'in tahminine göre, bu yüksek maliyet, birinci basamak sağlık hizmetlerine yeterli erişim olmadığında ne olacağına dair bir fikir.

PCC / Green Center anketlerinin sıklığı sorulduğunda, Seattle'daki Washington Üniversitesi Temel Bakım İnovasyon Laboratuvarı'nda bir sağlık ekonomisti ve müdür yardımcısı olan Bianca Frogner, bu düzenliliğe sahip olmanın alışılmadık bir şey olduğunu söyledi. Ayrıca, sürekli bir doktor karışımı sunması bakımından benzersizdir. "Bu küçük bir örnek, ama hala olmadığı yerde ses veriyor."

Amerikan Aile Hekimleri Akademisi'ne bağlı bir araştırma merkezi olan Graham Center'dan daha küçük haftalık anketler ve ikincil analiz projeleri, Yeşil Merkez'in bulgularını pekiştiriyor. Graham Center anketleri, Graham Center'ın COVID ile ilgili çalışmalarının çoğunda yer alan Jabbarpour'a göre, birinci basamak sağlık hizmetinin mali bir darbe aldığını, personelin görevden alındığını ve hasta hacminin azaldığını da ortaya çıkardı.

Frogner, Etz ve Jabbarpour, bir ulus olarak, Amerika Birleşik Devletleri'nin temel bakıma kronik olarak yeterince yatırım yapmadığı ve şu anda sistemin krizde olduğu konusunda hemfikir. Umut, anket verilerinin politika yapıcılara, eyalet liderlerine ve federal hükümete sahada neler olduğuna dair daha iyi bir fikir vermesidir.

Frogner, araştırmacılar için "belirli popülasyonlar için mevcut birinci basamak sağlık hizmetlerinin sağlanmasına dikkat etmek" için de önemlidir. Mevcut koşullar, özellikle kırsal ve yetersiz hizmet alan alanlar için bir tehdit oluşturuyor.

Etz, birinci basamak sağlık hizmeti iyileşmeye yakın değilse, bu tüm nüfus için bir sorundur. Ve hayatımızda başka bir COVID-19 dalgası veya hatta ikinci bir salgın olursa ne olur? Önerisi: felaket kurtarma gibi davranın. Birinci adım, "Kanamayı durdurun – acil nakit akışına ihtiyaçları var."

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top