Sağlık

Aşırı dozda opioid tedavisi için intranazal med için Topline Sonuçlar Aşırı dozda opioid tedavisi için intranasal med için Topline sonuçları

Topline sonuçları, opioid aşırı dozun tersine çevrilmesi için deneysel intranazal nalmefen ürünü OX125 (Orexo) için olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı.

Üç gönüllü OX125 formülasyonunun nalmefen emilimini değerlendirmek için sağlıklı gönüllülerde çapraz, karşılaştırmalı bir biyoyararlanım çalışması yapılmıştır. Orexo, ön sonuçların kas içi nalmefen enjeksiyonuna karşı her üç formülasyonda da "geniş ve hızlı emilim" olduğunu gösterdi.

Basın açıklamasında Orexo başkanı ve CEO'su Nikolaj Sørensen, "ABD eroin krizi bir fentanil krizine dönüştüğü için, yeni ve daha güçlü opioid kurtarma ilaçlarına yönelik tıbbi ihtiyaç çok büyük," dedi.

Sørensen, "Sosyal uzaklığın ve ekonomik zayıflığın sonuçlarının ruh sağlığı sorunlarında ve madde kullanım bozukluklarında önemli bir artışa yol açması beklendiğinden, COVID-19 salgını nedeniyle ihtiyaç da arttı."

Orexo başkan yardımcısı ve Ar-Ge başkanı Robert Rönn, aynı sürümde şirketin şu an "Gıda ve İlaç İdaresi" ile "pazara en uygun rotayı belirlemek için" çalışacağını kaydetti.

Opioid Antagonisti

Üretici, 2018'de ABD'de son derece güçlü sentetik opioidlerden 31.000'den fazla ölüm meydana geldiğini bildirdi.

Nalokson gibi nalmefen, opioidlerin opioid reseptörlerindeki etkilerini bloke ederek etki gösteren bir opioid antagonistidir.

Bununla birlikte, nalmefenin yarı ömrü naloksondan daha uzundur. Bu daha uzun etkili özellikler, bir Orexo basın bültenine göre, "antagonistin yıpranmasıyla, renarkotizasyona (ikinci aşırı doz) karşı korunmak için özel bir değer" olabilir.

OX125, ilaç maddelerinin burun mukozasından emilmesini sağlamak için geliştirilmiştir.

Çalışılan tüm formülasyonlar arasında hızlı emilim göstermenin yanı sıra, çalışma sonuçları bir opioid aşırı doz kurtarma ilacı olarak tedavinin "iyi tolere edilebilirlik, canlılığı destekleyen" olduğunu gösterdi.

Rönn, "Bu sadece tamamen sahip olduğumuz OX125 ürünümüz için bir kavram kanıtı değil, aynı zamanda yeni burun teknolojisi platformumuzun değerinin bir gösterisidir." Dedi.

Sørensen, "Nalokson kurtarma projemiz OX124'ün yanı sıra OX125, opioid bağımlılığı olan hastalara tüm aşamalarda yardımcı olma taahhüdümüzde önemli bir hayat kurtarıcı katkı olacak."

Deborah Brauser'ı Twitter'da takip edin: @MedscapeDeb

Medscape Psikiyatrisi ile ilgili daha fazla haber için Facebook ve Twitter'da bize katılın .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top