Sağlık

Çalışma, kadınların opioid analjeziklerle reçete edilmesinin daha olası olduğunu göstermektedir

Kadınların opioid analjezik reçeteleri alma olasılığı daha yüksektir. ABD'deki yetişkinlerin ulusal temsili bir örneğinde gerçekleştirilen çalışmayı Journal of Women Health adlı kitabında okuyun .

California Davis Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden araştırmacılar bu tutarsızlığı artıran üç ana faktör belirlediler.

Bunlar, kadınlar arasında daha düşük, daha olumsuz sosyo-ekonomik durumu ve daha olumsuz sağlık durumu ile ilişkili faktörleri içermektedir. Diğer bir faktör de genel sağlık hizmetlerinden daha yüksek oranda yararlanılmasıdır.

Analizimiz, ağrı tedavisinin kadınların daha yüksek reçeteli opioid oranlarını yönlendirdiğine dair hiçbir kanıt bulamadı. "

Alicia Agnoli, MD., Aile ve Toplum Tıbbı Anabilim Dalı, UC Davis Tıp Fakültesi

Virginia Commonwealth Üniversitesi Kadın Sağlığı Enstitüsü Richmond Genel Müdürü Susan G. Kornstein, "Gelecekteki araştırma ve önleme çabaları, büyüyen opioid salgınıyla mücadeleye yardımcı olmak için bu faktörleri hedeflemelidir," diyor . VA.

Dergi referansı:

Agnoli, A., vd . (2020) Reçeteli Opioidler ve Hasta Cinsiyeti: Ulusal Kesitsel Bir Çalışma. Kadın Sağlığı Dergisi . doi.org/10.1089/jwh.2019.8234 .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top