Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Beyin Hasarının Aşamaları, Remdesivir Fiyatlandırması COVID-19 Güncellemesi: Beyin Hasarının Aşamaları, Remdesivir Fiyatlandırması

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

Beyin Hasarının Aşamaları

Nörologlar, yeni bir derlemede COVID-19'un merkezi sinir sistemi üzerindeki etkisinin üç aşamalı bir tanımını önermektedir ve hastaneye kaldırılan COVID-19 hastalarının hastaneden ayrılmadan önce nörolojik bir değerlendirme ve beyin MRG almasını önermektedir.

"Ana eve götürme noktalarımız, nefes darlığı, baş ağrısı veya baş dönmesi gibi COVID-19 semptomları olan hastaların, hastaneye yatış sırasında fark edilemeyen veya önceliklendirilemeyen nörolojik semptomlara sahip olabileceği veya nörolojik semptomları olabileceğidir. onlar hastaneden taburcu sonra belirgin hale gelebilir,”kurşun yazarlarından biri Medscape Tıp News söyledi .

Ayrı bir çalışmada, araştırmacılar inme , psikoz, değişmiş zihinsel durum ve bunama benzeri sendrom dahil olmak üzere COVID-19 enfeksiyonunun çok çeşitli nörolojik ve nöropsikiyatrik komplikasyonlarını katalogladılar.

Remdesivir Fiyatlandırması

Gilead Sciences , antiviral ilaç remdesivirinin fiyat etiketini açıkladı : ABD'de özel sigortası olan hastalar için şişe başına 520 $ ve ABD ve diğer gelişmiş ülke hükümetleri için şişe başına 390 $. 5 günlük altı flakon tedavi kursu, özel sigortalı ABD'li hastalar için toplam 3120 $ ve diğerleri için hasta başına 2340 $ ekleyecektir. Bu yeni fiyat, geçen hafta Klinik ve Ekonomik İnceleme Enstitüsü tarafından önerilen 5080 $ tutarının altında.

Torasik Kanser Ölüm Riski

Kayıt defteri verilerine göre , steroidler, antikoagülanlar, kemoterapi ve kemoterapi artı immünoterapi ile geçmişte tedavi, COVID-19 gelişen torasik maligniteleri olan hastalarda ölüm riskini etkileyebilir. Hiçbir COVID-19'a yönelik tedavinin ölüm riskini etkilediği görülmemiştir.

"Antikoagülasyon, antibiyotikler, antiviraller, hidroksiklorokin dahil COVID-19'u tedavi etmek için uygulanan tedavilere baktığımızda, özel bir tedavinin COVID-19'dan iyileşme şansı ile ilişkili olmadığını bulduk."

D Vitamini Kullanmak İçin "Kanıt Yok"

Birleşik Krallık Ulusal Sağlık ve Bakım Mükemmelliği Enstitüsü'nün (NICE) hızlı bir kanıt incelemesine göre, COVID-19 riskini veya şiddetini azaltmak için D vitamini takviyelerinin kullanılmasını destekleyecek hiçbir kanıt yoktur .

"Bu konuda araştırmaların devam ettiğini biliyoruz ve NICE yayınlanan yeni kanıtları izlemeye devam ediyor."

İngiltere Beslenme Bilimsel Danışma Komitesi (SACN) de D vitamini ve akut solunum yolu enfeksiyonları ile ilgili kanıtları tartarak, kanıtların şu anda genel popülasyonda bu enfeksiyonları önlemek için D vitamini desteğini desteklemediği sonucuna varmıştır.

Endotel Yaralanması

Endotel hasarı, COVID-19 ile ilişkili koagülopati (CAC) patogenezinde önemli bir rol oynamaktadır ve çözünür trombomodulin kan düzeylerinin mortalite ile ilişkili olduğunu ileri sürmektedir. Çalışma, hastanede yatan COVID-19 hastalarında endotel hücre hasarını, trombosit aktivasyonunu ve CAC'nin hemostatik ve fibrinolitik kaskad etkilerini değerlendirdi.

"Bu bulgular protrombik durum trombosit aktivasyonu ve endotheliopathy tarafından tahrik edilir, erken SARS-CoV-2 enfeksiyonunun patogenezinde meydana gelir ve daha enfeksiyonun şiddetini kötüleşen ile belirginleşmesi önermek,” Alan P. Lyss, MD, bir yazıyor perspektiften .

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakarken, kendilerini zor, drenaj çalışmalarına adamışlar ve kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünyada 1500'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin yazı stajyeri. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır . Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top