Sağlık

Tıptan Yasaklanan Antisemitik Tweetler Gönderen Sakin, Tıptan Yasaklanan Yahudi Karşıtı Tweetler Gönderen Sakin

2018'de Ohio'daki Cleveland Clinic'ten anti-Semitik tweetlerinin keşfedilmesinin ardından kovulan ilk yıl asistanlığı, şimdi kalıcı olarak tıp yapma yeteneğini kaybetti.

Lara Kollab

Lara Kollab Yahudi karşıtı nefret söylemi yayınladı , Yahudi halkından köpek olarak bahsetti, Holokost'u küçümsedi ve "tüm yahudilere kasıtlı olarak yanlış ilaçları vermekle" tehdit etti. Yahud, Yahudiler için Arapça bir kelimedir.

Ohio Eyalet Tıp Kurulu'na göre 11 Ekim 2011'de Kollab, "Yahudileri Allah alacaktır" şeklinde tercüme eden bir tweet de attı.

Bu yıl 12 Ağustos'ta eyalet kurulu, Kollab'ın Ohio'da osteopatik tıp veya ameliyat uygulamasından veya başka bir tıbbi eğitim programına katılmasından kalıcı olarak men edilmesini emretti. Kollab daha önce eğitim sertifikasını kalıcı olarak teslim etmeyi kabul etmişti.

Kollab 2018 yılında kolejin web New York Kemik Hastalıkları Tıp Touro College tıp fakültesine tamamlamış notları o olduğunu "Yahudi değerler üzerine inşa Musevi geleneğinde ooted [r]."

Kollab, Ohio sağlık kurulunun araştırma komitesiyle Haziran 2019'da yaptığı ifadede, kurul belgelerine göre Touro'ya kabul edildikten sonra anti-Semitik tweet'leri sildiğini itiraf etti.

Touro'dan mezun olduktan sonra Kollab, Cleveland Clinic'te bir iç hastalıkları uzmanlığına başladı. Yahudi karşıtı görevler ortaya çıktıktan sonra ikametgahından kovuldu.

Cleveland Clinic, Medscape Medical News'e yaptığı açıklamada , "Bu kişi, hastanemizde Temmuz-Eylül 2018 arasında denetimli, ilk yıl asistan olarak istihdam edildi. Sosyal medya gönderisini öğrendiğimizde, derhal harekete geçtik, bir İç incelemede bulundu ve idari izne ayrıldı. Ayrılışı bu görevlerle ilgiliydi ve Eylül ayından beri Cleveland Clinic'te çalışmıyor. "

Kuzey Amerika siyasi yelpazesindeki nefreti araştırdığını söyleyen bir kuruluş olan Kanarya Misyonu, web sitesinde Kollab'ın 2011'den 2017'ye kadar gönderdiği düzinelerce tweetin bir derlemesini yayınladı.

Kollab Aralık 2018'de Cleveland Clinic'ten ayrıldıktan sonra, California, Bakersfield'daki Kern Tıp Merkezi ile görüştü ve bir ikamet yeri için eşleştirildi. Ertesi Nisan ayında Kern Medical, görüşme ve maç süreci sırasında "yanlış, yanıltıcı ve eksik" bilgi verdiğini belirterek Kollab'ı kabul etmeyeceğini söyledi.

Kern Medical'in CEO'su Russell Judd, Kaliforniyalı'ya Kollab'ın "ailesinden ölüm nedeniyle ayrıldığını söyleyerek Cleveland Clinic'ten neden ayrıldığına dair başvurusunda yalan söylediğini" ve işten çıkarılmasının kendisine bağlı olduğunu açıklamadığını söyledi. Yahudi karşıtı mesajlar.

Olası Mali Geçiş Ücreti

Ohio kurulu, Kollab'ın tıbbi kimlik bilgilerini iptal etmenin yanı sıra, finansal bir ücretin de olabileceği konusunda uyardı.

Yönetim kurulu, iptal belgesinde "29 Eylül 2015 tarihinde veya sonrasında meydana gelen herhangi bir ihlal için, Bölüm 4731.225, Ohio Revize Edilmiş Yasa uyarınca, yirmi bin doları geçmeyecek bir miktarda medeni para cezası verebilir. sivil ceza, kurulun yapabileceği diğer herhangi bir eyleme ek olabilir. "

Ocak 2019'daki bir blog gönderisinde Kollab, tweetler için özür diledi ve "Bu deneyimden öğrendim ve verdiğim acılar için özür dilerim. Yahudi cemaatinin beni anlayıp affetmesi için dua ediyorum."

Columbus, Ohio'daki Graff & McGovern'den Kollab'ın avukatı James McGovern, yorum talebine yanıt vermedi. Kollab ile iletişim kurma girişimleri başarılı olmadı.

Marcia Frellick, Chicago merkezli bir serbest gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune, Science News ve Nurse.com için yazmıştır ve Chicago Sun-Times, Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editörlük yapmıştır. Onu Twitter'da @mfrellick adresinde takip edin.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top