Sağlık

Sağlık Hizmetleri Koalisyonu Önerilen ACO Düzenlemelerine Hedefler Sağlık Hizmetleri Koalisyonu Önerilen ACO Yönetmeliklerine Yönelik Nesneler

Yakın zamanda sorumlu bakım kuruluşlarının (ACO'lar) başarısını Medicare Paylaşılan Tasarruf Programında (MSSP) gölgede bırakan Medicare ve Medicaid Hizmetleri Merkezleri (CMS), ACO'ların kaliteye ilişkin yeni düzenlemeler önererek gelecek yıl başarılı olma becerilerini tehlikeye atıyor. Ulusal ACO'lar Birliği ve önde gelen tıp ve hastane dernekleri, CMS Yöneticisi Seema Verma'ya 23 Eylül'de yazdığı bir mektupta değerlendirildiğini ve kalite verilerinin nasıl rapor edildiğini söylüyor.

Mektubu imzalayanlar arasında Ulusal ACO'lar Birliği'nin (NAACOS) yanı sıra Amerikan Doktorlar Koleji, Amerikan Tıp Derneği, Amerika'nın Temel Hastaneleri, Amerika Doktor Grupları, AMGA, Amerikan Tıp Kolejleri Birliği, Amerikan Federasyonu Hastaneler, Medikal Grup Yönetim Derneği ve Premier Inc.

Koalisyonun CMS'nin 2021 Doktor Ücreti Çizelgesi teklifindeki yeni kurallara itirazlarından bazıları teknik görünebilirken, koalisyon, ACO'ların gerçek operasyonel zorlukları konusunda "çok" endişeli olduklarını ve pandeminin CMS'nin dikkatli hareket etmesini zorunlu kıldığını söylüyor. .

Başlangıç olarak, CMS, MSSP'nin başlangıcından beri ACO'ların kullandığı Web Arayüzü kalite raporlama mekanizmasının kaldırılmasını önerir. Bu, ACO'ların kalite verilerini rapor etmeleri için yalnızca iki seçenek bırakıyor: kayıt yazılımı kullanma ve doğrudan elektronik sağlık kayıtlarından (EHR'ler) raporlama.

Mektupta, ACO'ların çeşitli altyapıları var ve birçoğunun birden fazla EHR'si var. Bu, ACO'ların iş akışlarını değiştirmek, kayıtlar için ödeme yapmak ve EHR'leri elektronik klinik kalite önlemleri için hükümet standartlarına uyacak şekilde uyarlamak ve değiştirmek için para ve çaba harcamasını gerektirecek alternatif raporlama seçenekleri için zorluklar yaratır.

Dahası, ACO'ların MSSP'ye atfedilen hastaları bu alternatif yöntemler altında bölümlere ayırmasının pratik bir yolu yoktur. Dernekler, "Bu raporlama seçeneklerinin kullanılması, ACO'nun yalnızca ACO'ya atanan hastalar için değil, hizmet verdikleri tüm hastalar için kalite açısından değerlendirilmesine neden olacaktır." "Bu, ACO'nun kalite çabalarının gerçek bir değerlendirmesi değildir ve ek olarak, bir ACO, ACO olmayan hastalar için hasta verilerine erişemeyebileceğinden sözleşmeyle ilgili ve yasal endişeleri ortaya çıkarır. Ayrıca, ACO'ların artık mecbur kalacağı için raporlama yükünü büyük ölçüde artırır. önceden tanımlanmış bir hasta grubunun aksine, ödeyen ne olursa olsun tüm hastaları rapor edin.

Koalisyon, web arayüzü raporlamasından daha kademeli bir geçiş talep ediyor. En azından bir yıl daha devam etmesi gerektiğini söylüyorlar.

Hekim ve hastane grupları, CMS'nin şu anda ACO'lara sağlanan raporlama için ödeme yılını kaldırma teklifine de itiraz ediyor. Performansa bakılmaksızın tek başına raporlama için ödeme alabilmenin, altyapılarını henüz oluşturan yeni ACO'lar için çok önemli olduğunu belirtiyorlar. Ek olarak, bu hükmün, kalite önlemleri değişirken CMS'nin raporlama için ACO'lara ödeme yapmasını engelleyeceğini belirtiyorlar.

Koalisyon, CMS'nin hem MSSP hem de Liyakat Temelli Teşvik Ödeme Sisteminde (MIPS) kalite önlemlerinin sayısını azaltma önerisini desteklerken, mevcut önerilen önlem setinin uygun olmadığını ileri sürüyor.

Önerilen kural, MIPS'e tabi ACO'lar da dahil olmak üzere CMS alternatif ödeme modelleri (APM'ler) için mevcut puanlama standardının yerini alacaktır. Şu anda, puanlama standardı, her APM'nin kendi kalite ölçütlerine ve puanlama yaklaşımlarına sahip olmasına izin vermektedir. Mektupta, CMS önerisine göre, herkese uyan tek bir yaklaşım benimsenecek ve bu da APM katılımcıları üzerinde daha büyük bir yüke neden olacaktı.

Gelişmiş APM katılımı için eşik

Doktor Ücreti Çizelgesi teklifine dahil edilen ACO düzenleyici değişikliklerinin yanı sıra, NAACOS kısa süre önce CMS'nin MSSP ACO'lar da dahil olmak üzere gelişmiş APM'lerde katılımcı olarak kabul edilmeleri için uygun klinisyenlerin gereken eşikleri değiştirme planına itiraz etti .

Bu, doktorlar için önemlidir çünkü gelişmiş, risk tabanlı APM'lere katılanlar yıllık% 5 bonus alırlar ve MIPS'den muaftırlar.

Şu anda, gelişmiş bir APM'deki bir klinisyen, Medicare gelirinin % 50'sini kuruluştan elde etmelidir veya Medicare hastalarının% 35'i böyle bir kuruluşa atfedilmelidir. Bu hesaplama APM seviyesinde yapılır, yani eşiğin APM üyeleri arasında ortalaması alınır. CMS, 2021'de eşiği Medicare ödemelerinin% 75'ine çıkarmayı öneriyor.

Yakın zamanda yapılan bir anket , NAACOS üyelerinin% 90'ından fazlasının yeni eşikleri karşılamayacaklarından endişe duyduğunu buldu. Anket verileri ayrıca şu anda 216 ACO katılımcısının% 96'sının 2020 performanslarına göre 2021 eşiklerini karşılayamayacağını gösteriyor.

Ankete katılanların yaklaşık% 85'i, CMS bonuslarının ACO'ları için "son derece önemli" olduğunu söyledi. Ankete katılanların çoğu, fazladan paranın, bakım koordinasyonu ve veri analitiği gibi ACO girişimlerine yatırım yapmalarına ve risk tabanlı bir modele geçmelerine izin verdiğini söyledi.

NAACOS, Kongre'den "Gelişmiş APM'lere katılım için teşvikleri dengelemeye yardımcı olmak için" bu eşikleri ele almasını istiyor.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top