Sağlık

Trump, Biden ACA Üzerinden Karşı Karşıya, Kaotik İlk Tartışmada COVID, Biden ACA Üzerinden Karşı Karşıya, Kaotik İlk Tartışmada COVID

28 Eylül'de Cleveland, Ohio'daki Samson Pavyonu. Başkan Donald Trump ile Demokratik başkan adayı eski Başkan Yardımcısı Joe Biden arasındaki ilk tartışma 29 Eylül Salı günü burada gerçekleşti.

Başkan Donald J.Trump ve Demokratik başkan adayı Joe Biden, üç tartışmanın ilkinde Salı gecesi Cleveland'da sahne aldılar, birbirleriyle ve moderatörle Affordable Care Act (ACA), koronavirüs pandemisi, iklim gibi çeşitli konularda sohbet ettiler. değişim, ırkçılık ve sosyal huzursuzluk.

Fox News moderatörü Chris Wallace, tartışmanın Case Western Reserve Üniversitesi ve Cleveland Clinic'te yapıldığını ve tartışmaların güvenli bir şekilde yapılmasını sağladığını söyledi. Seyirci 100'den az kişiyle sınırlıydı ve tümü SARS-CoV-2 virüsü için test edildi. Başkanın ailesi ve destekçileri, münazara sırasında büyük ölçüde maske takmadıkları ortaya çıktı, ancak onları takarak koltuklarına oturdular. Biden'in karısı Jill seyirciler arasında otururken bir maske taktı.

Wallace, Trump'ın sürekli olarak hem kendisini hem de Biden'ı rahatsız etmesini engellemek için mücadele etti. Eski başkan yardımcısı da zaman zaman Trump'ın sözünü kesti.

Moderatör, her iki adaya da Başkan Trump'ın ABD Yüksek Mahkemesi adayı Amy Coney Barrett'ı sorarak başladı. Başkan ve GOP liderliğindeki Senato, Barrett'in 3 Kasım seçimleri öncesinde oturması için bastırıyor. ACA'nın anayasaya uygunluğuyla ilgili 10 Kasım'da yapılması planlanan sözlü tartışmalarda yer alabilirdi ve Roe v Wade'in dahil olduğu herhangi bir oylama üzerindeki potansiyel etkisi hakkında kısa bir tartışma yapıldı, ancak tartışma asla geri dönmedi. konu.

Trump yönetimi, 18 Cumhuriyetçi devlet tarafından ACA'yı bozmak için açılan davayı destekliyor.

"Şu anda mahkemede Uygun Bakım Yasasından kurtulmaya çalışıyor," diyen Biden, devrilirse yaklaşık 20 milyon insanın sigortasını kaybedeceğini de sözlerine ekledi. Biden, Barrett'in ACA'nın anayasaya aykırı olduğu görüşünü dile getirdiğini söyledi.

Barrett'in aday gösterilmesinden sonra New York Times , ACA'nın kapatılması durumunda 21 milyon Amerikalının ya Medicaid kapsamı ya da ACA borsasından satın alınan bir poliçe ile sigortasını kaybedebileceğini bildirdi .

Diğer Demokrat cumhurbaşkanlığı tarafından önerilen Herkes İçin Medicare programına atıfta bulunan Trump, "Sahip olduğunuz daha büyük sorun, 180 milyon insanı, çok mutlu oldukları özel sağlık hizmetleriyle öldürecek olmanızdır" dedi. adaylar, ancak bu Biden veya Demokrat parti platformu tarafından onaylanmadı.

"Önerdiğim şey Obamacare'i genişletmemiz," diye yanıtladı Biden. Biden'in planı , kamuya açık bir seçenek yoluyla uygunluğu artırarak ve sübvansiyonları artırarak ACA'yı güçlendirmek. Bir Kaiser Aile Vakfı analizi , sübvansiyonların genişletilmesinin, halihazırda piyasadan teminat alan hemen hemen tüm bireyler ve ayrıca fiyatlandırılmış olanlar için teminat maliyetini düşüreceğini buldu.

Kaiser, planın federal harcamaları da artıracağını söyledi. Bazıları Biden planının 10 yılda 750 milyar dolara mal olacağını tahmin ediyor.

Trump, Biden sağlık planı hakkında "Partiniz Sosyalist olmak istiyor" dedi.

Wallace, Trump'a, "Bu 4 yılda bir plan, Obamacare'nin yerine geçecek kapsamlı bir plan yapmadınız" dediğinde, başkan, "Bireysel görevden kurtuldum" diye yanıt verdi.

Wallace ısrar etti ve başkanın, 24 Eylül'de imzalanan bir yürütme emrine atıfta bulunarak "önceden var olan koşulları korumak için büyük ölçüde sembolik bir emir" imzaladığını söyledi. Aynı emir, eğer Kongre, Başkan'ın sürpriz tıbbi faturalarını durduracak bir yasa çıkarmazsa Aralık ayı sonunda Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı bu tür faturaları önlemek için idari işlem yapabilir.

" Trump sağlık planı nedir?" diye sordu Wallace.

Trump, "Sembolik hiçbir şey yok" dedi. Uyuşturucu fiyatlarını düşürdüğünü söyledi. Ayrıca insülinle "Çok ucuza alıyorum, su gibi" dedi.

COVID-19

Wallace daha sonra COVID-19'a döndü ve Johns Hopkins koronavirüs kontrol paneli tarafından onaylanan rakamlara göre ABD'nin yaklaşık 7 milyon koronavirüs vakası ve 200.000'den fazla ölümle dünyaya liderlik ettiğini belirtti.

Trump, baharda Çin'den gelen ziyaretçileri bloke etme hamlesini duyurdu ve harekete geçmemiş olsaydı 200.000 ölüm değil 2 milyon olacağını söyledi. "Şimdi aşıdan haftalar uzaktayız" dedi başkan.

Wallace , hem Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri Direktörü Robert Redfield'in hem de hükümetin Warp Hızı Operasyonu başkanı MD Moncef Slaoui'nin aşının yaygın olarak bulunmasından önce önümüzdeki yaz olacağını söylediğine dikkat çekti .

Aşı üreticileriyle görüştüğünü ve bir aşının daha erken hazır olacağını söylediklerini ekleyen Trump, "İkisine de katılmıyorum" dedi. "Böyle insanlar hayat kurtarmaktansa politik hale getirmeyi tercih ederler," dedi.

Başkan, "cevabın 1 Kasım'a kadar alınacağını" ve aşının "hemen" teslim edilebileceğini söyledi.

Biden, "Bu, Paskalya'da bunun gideceğini söyleyenle aynı adam," dedi.

Demokrat aday, Wallace'a okul ve işyeri açma konusunda ihtiyatlı olduğunu çünkü Trump'ın "bir planı olmadığını" söyledi.

Wallace, Trump'a maskeler hakkında ne düşündüğünü sordu ve bunların etkinliğini sorguladığını belirtti. Trump, "İhtiyacım olduğunu düşündüğümde maske takıyorum" dedi. "Maskelerle sorun yok" dedi.

"Maskeler büyük bir fark yaratıyor," dedi Biden, Redfield'in şu andan Ocak ayına kadar herkesin bir maske takıp sosyal mesafeyi sürdürmesi durumunda muhtemelen 100.000 hayat kurtaracağını söylediğini belirtti.

Trump, "Tersini de söylediler" dedi.

"Ciddi biri tersini söylemedi," diye karşılık verdi Biden.

"Dr. Fauci tersini söyledi," dedi Trump, Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüleri başkanının maskeler konusundaki duruşunu değiştirdiğinde ısrar etti.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top