Sağlık

Morinaga Milk'in probiyotik B. breve A1, MCI

ile yaşlı yetişkinlerin hafıza işlevlerini geliştirir

Önde gelen bir Japon süt ürünleri şirketi ve önemli bir küresel probiyotik üreticisi olan Morinaga Milk Industry Co., Ltd., tescilli probiyotik suşu Bifidobacterium breve A1'in (aka B. breve MCC1274) yaşlı yetişkinlerin hafıza fonksiyonlarını iyileştirmek için güvenli ve etkili olduğunu doğruladı. randomize, çift kör, plasebo kontrollü bir çalışmada (RKÇ) şüpheli hafif bilişsel bozukluk (MCI).

Morinaga Milk’s probiotic B. breve A1 improves memory functions of older adults with MCI

Başlangıçtan itibaren 16. haftada RBANS skorlarındaki değişiklikler. Değerler, standart hata olarak hata çubuklarıyla ortalama olarak gösterilir. ** p <0.001, *** p <0.0001, gruplar arası fark, Student t-testi. (Grafik: İş Telleri)

Son zamanlarda Alzheimer Hastalığı Dergisi'nde yayınlanan yeni çalışma, erken demansın önlenmesi için umut verici bir probiyotik müdahaleyi ortaya çıkaran çığır açan sonuçlar üretti. Morinaga Milk Industry Co., Ltd ile işbirliği içinde, Japonya'nın Tokyo kentinde bulunan bir klinik araştırma kuruluşu olan Huma R&D Co., Ltd. tarafından yürütülen klinik çalışma, probiyotik B'nin derin bir bilişsel gelişim faydasını gösteren ilk RCT raporudur . şüphelenilen MCI kişilerde A1 breve.

Bulgularımız, MCI ve demansın önlenmesi için önemli bir atılımı temsil etmektedir. Probiyotik suşu B. breve A1'in yaşlı yetişkinlerin bilişsel düşüşünü durdurabilme yeteneği hakkındaki araştırmamızda büyük ilerleme kaydedildi. ”

Dr. Xiao, Morinaga Sütü Yeni Nesil Bilim Enstitüsü Müdürü ve Araştırmanın Baş Müfettişi

Küresel olarak, Alzheimer hastalığı da dahil olmak üzere demansla yaşayan insan sayısı 2018'de 50 milyondan 2050'de 152 milyona yükselecek ve salgın oranlara ulaşacaktır. Alzheimer Derneği web sitesine göre, yeni bir hastaya her 65 saniyede bir Alzheimer hastalığı teşhisi konulduğu tahmin edilmektedir ( https://www.alz.org/ alzheimers-demans / gerçekler – rakamlar) ve topluma benzeri görülmemiş bir yük getirmektedir.

MCI, yaşlı erişkinlerde, tedavi edilmediği takdirde birkaç yıl içinde sporadik Alzheimer hastalığı veya diğer demans gelişme riski ile ilişkili yaygın bir sorundur. Şu anda, hiçbir ilacın MCI için etkili olduğu kanıtlanmamıştır. Birçok farmakolojik tedavinin MCI semptomlarını önlediği düşünülmesine rağmen, sonuçlar hayal kırıklığı yaratıyor. Bu nedenle, MCI ve demansa karşı etkili önlemlerin belirlenmesi acil bir ihtiyaçtır.

Morinaga Milk Industry Co., Ltd. tarafından yapılan daha önceki çalışmalar, B. breve A1'in Alzheimer hastalığını klinik öncesi bir modelde tedavi etme potansiyelini göstermiştir ve bu probiyotik türün bir insan klinik çalışmasında MCI olan hastalarda spesifik bilişsel işlevleri iyileştirebileceğini bulmuştur. . MCI olduğundan şüphelenilen 80 sağlıklı yaşlı yetişkin üzerinde yapılan bu çalışma , B. breve A1'in bilişsel gelişim üzerindeki etkinliğini daha da doğrulamıştır.

RBANS toplam skorunda dikkat çekici iyileşme

Katılımcılar 16 hafta boyunca rasgele B. breve A1 veya plasebo aldı. Çalışmanın sonunda, Nöropsikolojik Durumun Değerlendirilmesi için Tekrarlanabilir Pil (RBANS) toplam skoru, A1 alan hastalarda plaseboya kıyasla özellikle 11.3 puanlık bir iyileşme gösterdi, özellikle de ani hafıza, görsel-uzaysal / yapısal ve gecikmiş alan puanları için hafıza. Buna ek olarak, bilişsel işlevin önemli ölçüde iyileştirilmesi, MCI Ekranının Japonca sürümü olan başka bir testle doğrulandı.

Dr. Xiao, “Kimin, ne zaman ve nerede olduğunun bilinci gibi hafıza işlevlerinde net ve önemli bir gelişme görmek heyecan vericiydi. MCI olan sağlıklı yaşlı erişkinlerde günlük 16 probiyotik B. breve A1 tüketiminden sonra görülen RBANS toplam puanının 11.3 puanlık iyileşmesi dikkat çekicidir. ”

“Bulgularımız, MCI'nın probiyotikler kullanılarak nasıl tedavi edilebileceği konusunda derin bir değişime işaret edebilir. B. breve A1'in günlük tüketiminin hafızayı nasıl iyileştirebileceğine dair kesin mekanizmalar için gelecekteki keşifler, sadece MCI tedavisi için değil, aynı zamanda iltihaplanma ve hafıza bozukluğu ile ilişkili diğer CNS hastalıkları için de yeni fırsatlar ve alternatifler açacaktır. ”

MCB'nin bilişsel işlevini iyileştirmede ve sağlıklı bilişsel yaşlanmayı desteklemede HRB probiyotiklerinin ilk kanıtı

Bifidobakteri araştırmalarında öncü olan Morinaga Milk, 50 yıldan uzun süredir insan bağırsaklarında (insan-konutta bifidobakteriler (HRB)) doğal olarak bulunan bifidobakteri türlerinin araştırılmasına odaklanmakta ve HRB suşlarının çeşitli sağlık yararlarını keşfetmiştir. HRB suşlarının potansiyelini araştırmaya devam etmek için, son yıllarda, bağırsak-beyin bağlantısına – hızla büyüyen bir probiyotik araştırma alanı – odaklandı ve bilişsel gelişim üzerine çeşitli araştırmalar yaptı.

Önemli bir kilometre taşını benimseyen Morinaga Milk, tescilli probiyotik B. breve A1'in hafıza geliştirme üzerindeki yararlı etkilerini ortaya çıkarmış olmaktan mutluluk duymaktadır. Yenidoğan bebeklerin bağırsaklarından kaynaklanan B. breve A1, MCI'li yaşlı yetişkinlerin hafızasını iyileştirmek ve sağlıklı bilişsel yaşlanmayı desteklemek için büyük umut vaat eden ilk insan-konut bifidobakteri (HRB) suşudur.

Bu çığır açan çalışma, premium HRB probiyotik suşlarına değer katmak için sürekli çabalarımızın bir başka göstergesidir. Bu umut verici bulgu yeni iş fırsatları açacak ve potansiyel olarak oyunu değiştirecek. Sağlıklı yaşlanmayı teşvik etmek için yeni bir pratik yaklaşım olarak B. breve A1'in olası sonuçları konusunda heyecan duyuyoruz. ”

Ko Shiino, Morinaga Sütü Uluslararası Bölümü Satış ve Pazarlama Departmanı Genel Müdürü

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top