Sağlık

Yeni Probiyotik Tip 2 Diyabet Tedavisi İçin Vaat Gösteriyor Yeni Probiyotik Tip 2 Diyabet Tedavisi İçin Vaat Gösteriyor

Yeni araştırmalar, tip 2 diyabetli kişilerde eksik olan bağırsak bakteri suşlarını içeren yeni bir probiyotik ürün ( Sarkaç Glikoz Kontrolü ) kan şekeri seviyelerini hafifçe iyileştirdiğini ileri sürüyor.

Bulgular, tüm Sarkaç Terapötikleri çalışanları Fanny Perraudeau, PhD ve meslektaşları tarafından BMJ Açık Diyabet Araştırma ve Bakım bölümünde 27 Temmuz'da çevrimiçi olarak yayınlandı .

Tıbbi gıda olarak sınıflandırılan ürün şu anda reçetesiz olarak şirketin web sitesinde satın alınabilmektedir .

Oligosakkarit tüketen Akkermansia muciniphila ve Bifidobacterium infantis, butirat üreticileri Anaerobutyricum hallii, Clostridium beijerinckii ve Clostridium butyricum ile birlikte "prebiyotik" diyet lifi inülini içerir.

Sülfonilüre ile veya sülfonilüre olmadan veya daha önce metformin alan tip 2 diyabetli kişilerin 12 haftalık denemesinde , 23 ürüne randomize edildi ve 26'sı plasebo kapsül aldı.

Aktif tedavi kolundaki katılımcılar, 3 saatlik standart yemek tolerans testinden sonra glikoz seviyelerini 36.1 mg / dL ( P = .05) ve ortalama A1c düşüşü 0.6 puan ( P = .054) ile karşılaştırıldığında önemli ölçüde azaltmışlardır. plasebo alanlara.

Önemli güvenlik veya tolere edilebilirlik sorunları yoktu, sadece 3-5 gün süren geçici gastrointestinal semptomlar (bulantı, ishal) yoktu. Vücut ağırlığı, insülin duyarlılığı veya açlık kan şekerinde değişiklik görülmedi.

Bulgular hakkında yorum yapması istenen, araştırmada yer almayan beslenme konusunda uzman bir endokrinolog olan Nanette I. Steinle, Medscape Medical News'e şunları söyledi: "Bana göre, araştırma iyi tasarlanmış ve abartmamış gibi görünüyor sonuçlar … Hafif ila mütevazı kan şekeri yükselmesi olan insanlar için sağlıklı bir yaşam tarzını güçlendirmek yararlı olabilir. "

Bununla birlikte, ürün ucuz değildir, bu nedenle maliyet bazı hastalar için sınırlayıcı bir faktör olabilir, dedi Maryland Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tıp profesörü olan Steinle ve endokrin bölüm şefi Maryland VA Health Care Sistemi.

Ürün Erken Tip 2 Diyabette Yaşam Tarzı Müdahaleini Artırabilir

Önder yazar Pendulum baş tıbbi memuru MD Orville Kolterman, Medscape Medical News'e formülasyonun özgüllüğünün onu piyasada bulunan probiyotiklerden ayırdığını söyledi.

"Mağazalarda satılanlar, esas olarak aerobik organizmalar olan gıda probiyotiklerinin yeniden yapılandırılmasıdır, oysa tip 2 diyabetle ilişkili mikrobiyomdaki anormallikler, üretimi daha zor olan anaerobik organizmalarda bulunur."

Fiber bileşen inulin de önemlidir.

"Bu ürün, tip 2 diyabetin diyet yönetimini daha etkili hale getirebilir, çünkü fiberi fermente etmek için hem lif hem de mikroplara ihtiyacınız vardır ve birçok nedenden dolayı çok önemli görünen kısa zincirli yağ asitleri üretir."

Kan şekeri düşürücü etki kısmen, üç organizmanın, glukagon benzeri peptit-1 (GLP-1) salgılamak için bağırsaktaki epitel hücrelerine bağlanan ve diğer eylemler arasında glukagon sekresyonunun inhibisyonuna yol açan butirat üretimi ile ilgilidir. .

Akkermansia muciniphila , bağırsak epitelini korur ve insülin duyarlılığını ve insanlarda diğer yararlı metabolik etkileri geliştirdiğine dair bazı kanıtlar göstermiştir.

Sarkaç'a geçmeden önce Amylin Pharmaceuticals ile birlikte olan Kolterman, "Bunu 30 yıl kadar yaptıktan sonra, Tabiat Ana'nın düzenine geri dönmek için bir şeyler yapabileceğiniz zaman, iyi bir şey yapıyorsun. "

Klinik olarak Kolterman, "Belki de bunu denemek için ideal yer, tip 2 diyabet tanısından kısa bir süre sonra, hastalar farmakolojik tedaviye gitmeden önce olurdu" dedi.

Bununla birlikte, pratik nedenlerle, çalışma zaten metformin almış hastalarda yapılmıştır. "Elde ettiğimiz sonuçlar, metforminin üstünde ve ötesinde faydalı olmasıdır, çünkü bu hastalar metformin ile kontrol edilmemiştir."

Ayrıca metformini tolere edemeyen veya prediyabetli hastalara fayda sağlayabileceğini; araştırmacının başlattığı araştırmanın devam eden bir çalışması var .

Beslenme konusunda uzman endokrinolog Steinle, ürünün prediyabetli insanlara fayda sağlayabilme olasılığını da onayladı. Diyerek şöyle devam etti: "Bunun diyabet önleme girişimlerini arttırmak için çok yararlı olabileceğinden şüphelenirim … Prediyabetli grup çok büyük."

Ancak, "kan şekeri 200 mg / dL'nin üzerindeyse, bir probiyotiğin onları gitmeleri gereken yere ulaştıracağını düşünmezdim."

Maliyet Bir Sorun Olabilir

Ayrıca Steinle, sağlık sigortası kapsamında olmadığı için maliyetin bir sorun olabileceğine dikkat çekti.

Ürünün web sitesinde çeşitli seçenekler listeleniyor: 198 $ karşılığında bir kerelik 30 günlük "taahhüt yok"; 180 $ / ay karşılığında iki ücretsiz A1c testi içeren bir "3 aylık başlangıç paketi"; ve her 90 günde bir ücretsiz A1c testleri, ücretsiz diyetisyen konsültasyonları ve "ek özel üyelik avantajları" da dahil olmak üzere bir "üyelik" 165 $ / ay.

Steinle, "Geleneksel allopatik ilaçları sağlık hizmetleri için gitmek istedikleri yerde bulamayan insanlar arasında çok büyük bir pazar var."

"Makul olanakları varsa ve 'doğal' yaklaşımı denemek isterse, muhtemelen sonuçları görecekler, ancak bunun için çok para ödeyecekler." Dedi.

Genel olarak, mikrobiyomu hedeflemenin çok aktif ve potansiyel olarak önemli bir tıbbi araştırma alanı olduğunu ve ABD Ulusal Sağlık Enstitüleri'nden (NIH) destek aldığını belirtti.

Diyerek şöyle devam etti: "Bu tür ürünlerin daha fazlasını ve mikrobiyomun çeşitli durumları tedavi etmek için çeşitli şekillerde kullanacağını düşünüyorum."

"Sanırım bizde ve bizim üzerimizde neyin büyüdüğünü ve sağlığımızı nasıl etkilediğini ve bu organizmaları bizim yararımıza nasıl kullanabileceğimizi anlamanın ilk aşamalarındayız. Bu probiyotiklerden daha fazlasını göreceğimizi umuyorum. çeşitli biçimlerde pazarlanmak. "

Kolterman, Sarkaç çalışanıdır. Steinle, NIH'den fon aldığını bildirdi ve Kowa tarafından VA aracılığıyla finanse edilen bir çalışma yürütüyor.

BMJ Açık Diyabet Res Care. Çevrimiçi olarak 27 Temmuz 2020'de yayınlandı. Tam metin

Daha fazla diyabet ve endokrinoloji haberleri için bizi Twitter ve Facebook'tan takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top