Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Serolojik Test Yönergeleri, Şok Noktalarını Test Etme COVID-19 Güncellemesi: Serolojik Test Yönergeleri, Şok Noktalarını Test Etme

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Medscape'in dünya çapındaki editörlerinin bugün hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğü koronavirüs hikayeleri:

Serolojik Test Yönergeleri Güncellendi

Infectious Diseases Society of America (IDSA), testler için hem en iyi zamanı hem de klinik uygulamaları açıklayan bugün antikor testi hakkında güncellenmiş kılavuzlar yayınladı . Ancak uzmanlar, test özgüllüğünün klinik ve halk sağlığı ortamlarında anahtar olacağını vurguladı.

IDSA paneli, enfeksiyondan sonra antikor testi için ideal bir pencere belirledi. Çok erken ve antikorlar ortaya çıkmayacak; çok geç ve yanıt zayıflamış olabilir.

Bir uzman, "tatlı nokta" nın enfeksiyondan 3 ila 4 hafta sonra olduğunu ve bunun yanlış negatif riskini azaltacağını açıkladı.

Darbe Noktaları ile Sınırlı Test

Yeni bir rapora göre , hükümet ve sağlık hizmetleri liderleri genişletilmiş COVID-19 testi ve daha hızlı raporlama çağrısında bulunurken, ABD sistemi temel tıkanma noktalarında sınırlanıyor.

Sonuçta daha fazla test sahası, toplanan numune sayısını artırabilir ancak testleri çalıştıracak laboratuvarların sayısını otomatik olarak artırmaz. Ve laboratuvar kapasitesi ve test malzemeleri, sistemdeki sınırlayıcı noktalar olarak görünmektedir.

"Hala bu darboğazları yaşıyor olmamız oldukça şaşırtıcı," dedi bir uzman, yerel birikimlerin "ulusal kıtlıkların yerel bir tezahürü" olduğuna dikkat çekti.

Klinisyenler için Çevrimiçi Bilgi Anahtarı

Medscape'in 8000'den fazla hekimin katıldığı çevrimiçi bir pazar araştırması anketine göre , salgın çevrimiçi tıbbi içeriğe olan talebi hızlandırdı. Ve ankete katılanların neredeyse dörtte biri, salgın azaldıktan sonra yeni alışkanlıklarının değişmeyeceğini düşünüyor.

Değişiklikler, geleneksel yüz yüze iletişim ve bilgi alışverişi araçlarından tıbbi web siteleri aracılığıyla tamamen dijital platformlara geçişi içeriyor. Toronto merkezli bir doktor, bu mevcut anı "tıp ve sağlık hizmetlerini daha verimli ve daha teknoloji dostu hale getirmek için yeni teknolojileri benimseme fırsatı" olarak tanımladı.

Verilerin Kontrolünü Yeniden Elde Etmek için CDC

Ayrıntılar belirsiz kalsa da, birden fazla kaynağa göre ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri COVID-19 raporlama verilerinin kontrolünü yeniden kazanacak.

Medscape Medical News'e verdiği röportajda, Minnesota Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Araştırma ve Politika Merkezi (CIDRAP) direktörü MPH, PhD, PhD Michael T. Osterholm, hastaneler tarafından bildirilen verilerin "CDC'ye geri taşındığını" söyledi. bugün. Ajans, "bunun gerçekleşmesi için yazılımlarını güncelleme sürecinde" dedi.

Wall Street Journal da değişimi bildiriyor . Yayın, Beyaz Saray'ın geçen ay hastane raporlama verilerini CDC'den Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanına değiştirdiğinde ateş altına girdiğini belirtiyor. Beyaz Saray'ın koronavirüs koordinatörü MD Deborah Birx, raporlamanın CDC'ye geri kaymasını desteklemek için yeni bir veri sisteminin birleştirildiğini söyledi.

Beklemede Nekahet Kan Plazması

The New York Times'ın haberine göre , ABD Gıda ve İlaç Dairesi, COVID-19 hastaları için potansiyel bir tedavi olarak iyileşen kan plazmasının acil kullanım onayını askıya aldı .

Ajans tarafından resmi olarak duyurulmayan bu hareket, geçen hafta büyük bir ABD çalışmasından elde edilen verilerin, plazma ile tedavi edilen hastalarda olası yanıtları gösteren, ancak yaklaşımla kesin bir zafer elde etmeyen verilerinin ardından geldi. FDA, Medscape Medical News'ten gelen yorum talebine basın zamanından önce yanıt vermedi.

Etkilendiniz mi?

Medscape Johns Hopkins Üniversitesi'nden bir veri panosuna göre, küresel COVID-19 vakalarının sayısı 20 milyonu aştı ve ABD sayısı son zamanlarda 5 milyonu geçti. okuyucularımızın ne ölçüde etkilendiğini bilmek istiyor.

Lütfen son anketimize yanıt verin ve pandemiden kişisel olarak nasıl etkilendiğinizi bize bildirin.

Kadın Liderliği Daha mı İyi?

Bazıları bu tür genellemelere sinirlense de, iki yeni çalışma, kadınların liderlik ettiği ülke ve devletlerin pandemide erkek liderlere göre daha iyi durumda olduğunu gösteriyor.

194 ülkeden gelen verilere bakıldığında, Birleşik Krallık'taki Liverpool Üniversitesi'nden yapılan bir analiz , kadınların liderlik ettiği kişilerin COVID-19 salgınıyla başa çıkmada "sistematik ve önemli ölçüde daha iyi" olduğunu gösteriyor. Bir araştırmacı, sonuçların "kadın liderlerin potansiyel ölümler karşısında daha hızlı ve kararlı tepki verdiğini açıkça gösteriyor. Hemen hemen her durumda, benzer koşullarda erkek liderlerden daha erken kilitlendiler" dedi.

Benzer şekilde, ABD'de eyalet düzeyinde bir analiz de benzer bir eğilim gösterdi. Ocak ve Mayıs ayları arasında, kadın valileri olan dokuz eyalet, erkek valilere göre daha erken evde kalma kararı ve daha düşük COVID-19 ölüm oranları alma eğilimindeydi.

Anısına

Ön saflarda yer alan sağlık çalışanları, COVID-19 hastalarını önemsedikleri için, kendilerini zor, tahliye edici işlere adarlar ve ayrıca kendilerini enfeksiyon riskine sokarlar. Tüm dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape, onları anmak için bir anma listesi yayınladı. Bu listeyi ne yazık ki ihtiyaç duyulduğu için güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla yaş, meslek veya uzmanlık ve konum bilgisi içeren isimler göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Salgınla ilgili başka deneyimler, hikayeler veya endişelerinizi paylaşmak isterseniz, lütfen buradan sohbete katılın .

Rabiya S. Tuma, PhD, Medscape Medical News'in yönetici editörüdür. The Economist ve The Journal of the National Cancer Institute gibi çeşitli yayınlarda bilim ve tıbbı kapsamıştır. Kendisine [email protected] adresinden ulaşılabilir.

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin ve Ellie Kincaid'i Twitter'da @ellie_kincaid'da takip edin.

İşte Medscape'e hikaye ipucu göndermenin yolu.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top