Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Bağışıklık Tepkileri Açıklandı, Otopsiler COVID-19 Güncellemesini Açıkladı: Bağışıklık Tepkileri Açıklandı, Otopsiler Neleri Ortaya Çıkarıyor

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Medscape'in dünya çapındaki editörlerinin bugün hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğü koronavirüs hikayeleri:

Açıklanan Bağışıklık Tepkileri

COVID-19 hastalarında zayıf veya kısa ömürlü antikor tepkileri raporları, aşıların virüse karşı koruyucu olmayacağına dair endişeleri artırsa da, PhD Akiko Iwasaki, modelin tam olarak beklendiği gibi olduğunu söylüyor.

Yale immünobiyologu, "Bu alarm için bir neden değil" dedi. Bir hastanın bağışıklık sisteminin diğer bölümleri virüsü hala hatırlıyor ve yeniden maruz kalırsa muhtemelen güçlü ve koruyucu bir yanıt oluşturacak.

Medscape'in baş editörü Eric Topol, MD ve Stanford'un Abraham Verghese, MD ile yaptığı röportajda Iwasaki, interferonun çok erken bir tedavi veya temas sonrası profilaksi olarak nasıl çalışabileceği de dahil olmak üzere bağışıklık sistemi ve virüs arasındaki etkileşimin çeşitli yönlerini açıklıyor. , virüsün sitokin fırtınalarına neden olan bağışıklık sistemini nasıl karıştırdığı – ki bunlara kasırga veya kasırga denebilir – ve erkeklerin neden kadınlardan daha şiddetli hastalığa duyarlı olabileceği.

Ayrıca laboratuvarının salgın sırasında bazı ekstra prosedürler uygulayarak nasıl çalışmaya devam edebildiğinden ve çocuklarının birkaç hafta içinde okula dönmesine izin verip vermeyeceğinden bahsediyor.

Otopsiler Neleri Ortaya Çıkarıyor

Birçok hastane ve patolog, enfeksiyon korkusu ve yetersiz ekipman nedeniyle başlangıçta COVID-19'dan ölenlere otopsi yapmaktan kaçındı. Bu günlük sıkışma kırıldı ve SARS-CoV-2 virüsünün vücudu nasıl etkilediğine dair raporlar hem beklenen hem de beklenmedik bulgular verdi.

NYU Langone Health'in New York, Mineola'daki Winthrop Hastanesi patoloji bölümü başkanı Amy Rapkiewicz, Medscape Medical News'e "Ne kadar kötü olduğuna şaşırdım," dedi . "Solunum hastalığının derecesi, şimdiye kadar gördüğüm en kötü derecelerden biriydi," dedi. "Bu korkunç, korkunç bir hastalık. Vücuttaki her organ hemen hemen etkileniyor."

2000'den Fazla Sağlık Çalışanı Anıldı

Johns Hopkins Üniversitesi COVID-19 takipçisine göre, COVID-19'un küresel ölüm bilançosu şaşırtıcı yeni zirvelere tırmanırken – şu anda 794.000'den fazla – enfekte olanlara yardım etmeye çalışırken ön saflarda kaybedilenlerin sayısı da artıyor .

Medscape, dünya çapında ölen sağlık çalışanlarının anısına , ölenler hakkında ayrıntıları paylaşan arkadaşları, meslektaşları ve ailelerinden gelen bilgilerle bir liste hazırlıyor . ( Bu form aracılığıyla bilgi gönderebilirsiniz.)

Liste, doktorları, hemşireleri, ilk müdahale ekiplerini, terapistleri, eczacıları, tıbbi denetçileri, teknisyenleri, personeli ve her türden pratisyeni anıyor.

18 Ağustos itibariyle , liste tamamlanmasa da, 386 Amerika Birleşik Devletleri'nden 2000'den fazla isim içeriyordu. Liste 74 ülkeden çalışanları içeriyor. En genci 21, en büyüğü 99 yaşında.

CDC: Pandemi Sırasında Grip Aşısı Kritiktir

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC), kontrendikasyonu olmayan tüm bireyleri 2020-2021 influenza sezonu için grip aşısı yaptırmaya çağırıyor. CDC uzmanları , aşılama yoluyla influenza prevalansını azaltmak, COVID-19 ile karıştırılabilecek semptomları azaltmanın yanı sıra, ABD sağlık sistemi üzerindeki hastaneye yatışlar ve yoğun bakım ünitesine yatışlardan kaynaklanan stresi azaltacağını yazıyor .

Pandemi Sırasında Hastanecilerin Çalışan Ebeveynler Olarak Deneyimleri

13 Mart haftası, San Francisco'daki California Üniversitesi'nde tıp profesörü olan Dr. Heather Nye, okulların COVID-19 nedeniyle kapandığını öğrendi.

"İlk düşüncem, 'Şaka yapıyorsun, değil mi?' Dedi. Bu, inkar ve pazarlık içeren bir dizi tepkinin ve nihayetinde bir miktar kabul görmenin başlangıcıydı.

Hastane Tıbbı Derneği'nin ev sahipliği yaptığı HM20 Virtual'deki bir oturumda, o ve New York Üniversitesi Langone'da tıp doçenti olan MD, MPH David J.Alfandre, çalışmanın getirdiği karmaşık lojistik ve duygusal ve psikolojik gerilimi anlattı. Ev sorumlulukları ve ebeveynlik arasında denge kurarken, böylesine büyük bir sağlık bakımı ihtiyacı zamanında.

Yakın Partner Şiddetinden Kurtulanları Destekleme

Bir grup kadın ve ergen sağlığı doktoru Pediatrics dergisinde , pandemi sırasında aile içi şiddet endişeleri arttı ve sağlık hizmeti sağlayıcıları birkaç destek yolu sunabilir.

Tipik olarak, yakın partner şiddetine maruz kalanlar, işyerleri, ev dışındaki faaliyetler veya güvendikleri aile ve arkadaşlar yoluyla kaçış arayabilirler, ancak bu seçenekler pandemi sırasında sınırlı kalmıştır. Doktorlar, uzaktan sağlık ziyaretleri sırasında mahremiyeti kontrol edebilir, hastalarının endişelerini doğrulayabilir ve kaynak listelerini paylaşabilir.

Olmayan Hafta

Bu hafta COVID-19 haberlerinde, bilim adamları nem ve SARS-CoV-2 iletimi arasında bir bağlantı olduğunu doğruladıklarını ve yüz siperlerinin kullanımının Hindistan'daki toplum sağlığı çalışanları arasındaki enfeksiyonları ortadan kaldırdığını söyledi. Ama Medscape'de bu manşetleri görmediniz. İşte nedeni .

Ellie Kincaid, Medscape'in yardımcı yönetici editörüdür. Daha önce Forbes , Wall Street Journal ve Nature Medicine için sağlık hizmetleri hakkında yazmıştı . Kendisine [email protected] veya Twitter @ellie_kincaid adresinden ulaşılabilir.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin ve Ellie Kincaid'i Twitter'da takip edin. İşte Medscape'e hikaye ipucu göndermenin yolu.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top