Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Olası ÜFE Riski, Hastanede Koenfeksiyon COVID-19 Güncellemesi: Olası ÜFE Riski, Hastanede Koenfeksiyon

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

COVID-19 Riskine Bağlı ÜFE'ler

Proton pompa inhibitörleri (PPI) alan kişilerin COVID-19 için daha yüksek risk altında olduğunu gösteren bir rapor, çalışmanın tasarımı ile ilgili sosyal medyada bazı eleştirilerle hızla karşılandı.

Anlaşmazlık , lise derecesi veya daha az yıllık gelirleri de 200.000 doların üzerinde olan kişilerin çoğunluğu da dahil olmak üzere, çalışma popülasyonunda bazı tutarsızlıklar olarak adlandırılan şeylerle ilgilidir.

Dahası, diğerleri araştırmacı araştırmacı Brennan Spiegel'in MSHS'nin de bulguların 7 Temmuz'da bildirildiği yayın olan Amerikan Gastroenteroloji Dergisi'nin baş editörü olduğunu belirtti.

Çalışma, ülke çapında anket uygulanan 53.130 kişinin% 6.4'ünün COVID-19 pozitif olduğunu göstermektedir. Diğer faktörlere uyum sağladıktan sonra, Spiegel ve meslektaşları günde bir kez PPI alanların günde iki kez PPI alan kişiler için yaklaşık dört katına çıkan bir oran olan COVID-19 enfeksiyonu riskinin yaklaşık iki katı olduğunu keşfetti.

Hastanede yatan COVID-19 Hastalarında Koenfeksiyonlar Nispeten Nadir

COVID-19 ile hastaneye kaldırılan 836 hastayı kapsayan bir çalışmada sadece birkaç klinik olarak anlamlı koenfeksiyon ortaya çıkmıştır. Bildirilen diğer enfeksiyonlar arasında bir solunum kaynağına bağlı iki, merkezi bir hat kaynağına atfedilen altı olgu ve bir üriner kateter kullanımına bağlı bir olgu vardı.

Bildirilen geri kalan bakteremilerin neden olduğu toplum başlangıcı ve solunum dışı nedenlere bağlı enfeksiyonlar. Klinik Mikrobiyoloji ve Enfeksiyon dergisinde yayınlanan raporda, influenza olan bir kontrol grubunda pozitif ko-enfeksiyon oranları karşılaştırılabilir düzeydeydi.

Okula Geri Dönüş Önerileri

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) önerileri, öğrencilerin okula bizzat döndüklerinde ve geri döndüklerinde bir miktar tartışma yaratmaya devam etmelerini sağlamayı amaçlamaktadır. İlk haberlerde Başkan Trump'tan CDC'den gelen rehberliğin çok pahalı ve pratik olmadığı yönünde bir tweet atıldı.

Dün ajansın yaklaşımını gözden geçireceği yaygın olarak bildirildi. Ancak bugün CNN , CDC Direktörü Robert Redfield'ın MD'yi yönergeleri gözden geçirmeyeceğini ve bunun yerine pozisyonlarını desteklemek için daha fazla belge sunmayı planladığını bildirdi.

Bu arada başka bir rehberlik daha var – bu kez F. Perry Wilson, MD, MSCE tarafından birden fazla kaynaktan toplandı. Etki Faktörü video yorumunda Wilson, "Çocukları Okula Dönüş İçin 12 Fikir" i paylaşıyor.

Öneriler arasında, öğretmenler gün boyunca hareket ederken öğrencilerin bir sınıfta kalmasını, haftada bir kez COVID-19 için tüm sınıfları toplu olarak test etmeyi ve mümkün olduğunda dışarıda daha fazla boşluk ve zamanı teşvik etmeyi içerir.

İyileştirilmiş Plazma Toplamak İçin En Uygun Zaman

Daha fazla kanıt COVID-19'dan iyileşmiş insanlardan iyileşme plazma transfüzyonunun faydalarına işaret ettiğinden, bu transfüzyonlar için ideal zamanlama konusunda daha az fikir birliği vardır. Bununla birlikte, Çinli araştırmacılardan oluşan bir ekip, semptomların başlamasından 4 hafta sonra bu potansiyel olarak hayat kurtarıcı tedaviyi bağışçılardan toplamak için en iyi zaman olabilir. 49 donör analizine göre, bu zamanlama en yüksek IgG antikor seviyeleri ile uyumludur.

Ölüm Oranları "Büyük Fırsat" Oldu

ABD'deki COVID-19 pozitif vaka sayısında büyük artışlar gösteren son verilere, ilişkili ölüm oranlarında bir düşüş gösteren sayılar eşlik etmiştir. Bununla birlikte, Harvard Global Health müdürü, MD, MPH, Ashish K. Jha, Medscape için yapılan bu yorumda verilere daha yakından bakmanın daha ilgili bir hikaye ortaya çıkardığını savunuyor.

COVID-19'un ölümleri gecikmeli bir gösterge olmaya devam ediyor ve şu anda en büyük salgınlara sahip beş eyalette (Arizona, Florida, Louisiana, Güney Carolina ve Teksas) ölüm oranlarının artmakta olduğunu vurguluyor. Ayrıca, devlet rakamlarını dikkate almak önemlidir, çünkü ulusal tablo COVID-19 ile ilişkili ölümlerin azaldığı durumları içermektedir, bu da genel resmin daha güven verici görünmesini sağlayabilir.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve aynı zamanda kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünya genelinde 1700'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Damian McNamara, Medscape Medical News ve MDEdge'de GI, cerrahi, dermatoloji, romatoloji, birinci basamak, kadın doğum ve jinekoloji, pediatri ve daha fazlasına odaklanan bir gazetecidir. Damian McNamara'ı Twitter'da takip edin @MedReporter

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top