Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Zor Komplikasyon, Remdesivir Toksisitesi COVID-19 Güncellemesi: Zor Komplikasyon, Remdesivir Toksisitesi

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri.

Zor Bir Komplikasyon

Miyokardın enflamatuar hastalığı nadir, bukalemun benzeri bir hastalıktır, ancak COVID-19'lu hastalarda tanı daha da zor ve tartışmalıdır.

COVID-19 literatürü hastalığa eşlik eden miyokardit hakkında raporlarla doludur.

Eğer doğruysa, bu kısmen ciddi hastalardaki bazı gözlenen kalp hasarı ve aritmileri açıklayabilir, ancak prognoz için de etkileri olabilir.

Bununla birlikte, altın standart doğrulama testleri olan endomiyokardiyal biyopsiler ve otopsiler az ve çok olmuştur. Bu, bazı kardiyologların SARS-CoV-2 ile gerçek miyokardit oranını sorgulamasına veya virüsün miyokardite neden olduğuna dair kesin bir kanıt olsa bile.

Medscape Medical News , bu nadir, bukalemun benzeri hastalığı teşhis etme konusundaki zorlukları ve tartışmaları inceliyor.

Remdesivir Karaciğer Toksisitesi

Antiviral ajan remdesivirinin COVID-19'lu hastalarda iyileşme süresini kısalttığı gösterilmiş olsa da, muhtemelen P-glikoprotein inhibitörleri ile kombinasyon halinde hepatoksisiteye de bağlanmıştır.

Hollandalı araştırmacılar tarafından Klinik Bulaşıcı Hastalıklar'da yayınlanan ve Reuters tarafından bildirilen bir vaka raporu, nazofarenksin pozitif bir SARS-CoV-2-PCR ve konsolidasyonları yoluyla COVID-19'u doğrulanmış 64 yaşındaki bir erkek hastanın durumunu anlatmaktadır. her iki akciğer radyolojik değerlendirmede.

Hasta hastaneye yatırıldı ve oksijen tedavisi ve 5 günlük klorokin tedavisi aldı. 3. günde mekanik ventilasyon için yoğun bakım ünitesine transfer edildi.

16. günde remdesivir'e başladı ve 2 gün sonra yeni başlayan atriyal fibrilasyon nedeniyle amiodaron aldı. Remdesivir'e başladıktan beş gün sonra karaciğer enzimlerinde akut bir artış yaşadı ve remdesivir hemen durduruldu. Bu, sonunda normal seviyelere dönen karaciğer değerlerinde hızlı bir azalmaya yol açtı.

Karaciğer toksisitesi remdesivir'in nadir fakat şiddetli bir yan etkisidir, çalışmanın yazarı Emile Leegwater, Lahey, Hollanda, COVID-19 olan hastalarda remdesivir üzerinde karaciğer fonksiyonunun izlenmesinin "çok önemli" olduğunu önermektedir. P-glikoprotein inhibitörleri de alanlarda ilaç.

Tali hasar?

Çocuklar COVID-19 salgınının neden olduğu teminat hasarının önemli bir bölümünü oluşturabilir.

İrlanda ve İngiltere'de Çocukluk Çağında Hastalık Arşivi'nde çevrimiçi olarak yayınlanan 2500 çocuk doktoruna ait bir anket, 2 haftalık bir süre içinde çocuklarda gecikmiş tanıların dokuz ölümde katkıda bulunan bir faktör olduğunu göstermiştir.

İngiliz Pediatrik Gözetim Birimi başkanı MRCPCH, araştırmacı araştırmacı Shamez Ladhani, "Çocukların kilitlenme sırasında ve sonrasında sağlık hizmetlerine erişmedikleri konusunda büyük bir endişe olduğunu tespit ettik ."

Çalışma süresi boyunca, tip 1 diyabet en sık bildirilen gecikmiş tanıdır ve toplam 44 olguda 23'ü diyabetik ketoasidoz vardı .

Diyabet sonrası en sık bildirilen gecikme tanısı sepsis ve çocuk koruma sorunlarıdır. Malignite de göze çarpıyordu.

"COVID'in istenmeyen sonuçları çocuklarda hastalığın kendisinden çok daha fazla. Bunu önlemeye çalışma şeklimiz hastalıktan daha fazla zarara neden oluyor," dedi Ladhani.

Aşı Yarışı Çin'de "Savaş Zamanı"

Reuters, Çin'in koronavirüsle savaşmak için bir aşı geliştirme yarışında ilerlediğini, Sinovac Biotech'in deneysel aşısının bu ayın ilerleyen saatlerinde ülkenin ikinci ve dünyanın üçüncüsü olacak final aşaması testine gireceğini bildirdi .

Ülke, "savaş hızı" olarak nitelendirdiği dönemde sadece 2 ayda iki aşı tesisini tamamladığını açıkladı.

Ancak aşı geliştirme yarışı henüz kazanılmadı. Çin'in muzaffer olması için birkaç büyük zorluğu ele geçirmek zorunda. COVID-19 salgını, büyük çaplı denemeler yapmak için çalışma katılımcıları bulma çabalarını engelliyor ve Çin'i yurtdışına odaklanmaya zorluyor.

ABD ve Avrupa ülkeleri kendi çabalarına odaklanırken şimdiye kadar sadece BAE, Kanada, Meksika, Brezilya ve Endonezya işbirliği yapmayı kabul etti.

Ayrıca, son yıllarda standart altı aşılar üzerinde yapılan çeşitli skandallardan sonra, Çin'in dünyayı aşı kalitesi ve güvenliğinin kabul edilebilir standartlara uygun olduğuna ikna etmesi gerekecektir.

Maske Sorusu Soruldu ve Cevaplandı

Maske takmak ya da takmamak, kamu ve sağlık profesyonelleri arasında sıcak bir şekilde tartışıldı. Burada , Hansa Bhargava, MD, 800.000 hekim üyelerini temsil eden 45 özel toplumların, ilerlemesi tek sesle konuşmak ve bir kez ve herkes için maske karışık mesajlaşmayı sona izler.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarını önemsediğinden, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünya genelinde 1700'den fazla kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Caroline Cassels, Medscape için bir editördür. Tüketici ve doktor kitleleri için sağlık ve tıp konusunda düzenleme ve raporlama konusunda yirmi yılı aşkın deneyime sahiptir.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top