Sağlık

Seçim Gününden Önce Muhtemel Koronavirüs Aşısı: Seçim Gününden Önce Muhtemel AMA Başkanı Koronavirüs Aşısı: AMA Başkanı

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Amerikan Tıp Derneği (AMA) başkanı Susan R. Bailey, bugün City'de yaptığı konuşmanın ardından bir soruya yanıt olarak, güvenli ve etkili bir koronavirüs aşısının 3 Kasım'dan önce kullanıma hazır olma ihtimalinin düşük olduğunu söyledi. Ohio'daki Cleveland Kulübü.

AMA Başkanı Dr Susan R. Bailey

Reuters'ın bildirdiğine göre , Başkan Donald J.Trump dün Amerika Birleşik Devletleri'nde Seçim Günü'ne kadar bir aşının bulunmasının mümkün olduğunu söyledi.

Teksas, Fort Worth, bir alerji uzmanı olan Bailey, aşı adaylarının 3. aşama denemelerine kaydının 1 Ağustos civarında başladığını belirtti. "Denemelere 30.000 kişiyi kaydetmenin ne kadar süreceğini bilmiyoruz" dedi.

"Ama bugün kayıtlı 30.000 katılımcımız olsa bile, 90 gün bizi 1 Kasım'a götürüyor." Bir aşının bu zaman diliminde koronavirüse karşı işe yaradığını kanıtlayan sanatçı, "inanılmaz derecede iyimser ve bunun gerçekleşmesi zor olacak" dedi.

Modern Healthcare'e göre, ilaç üreticileri, biri Pfizer ve BioNTech'ten biri bir Alman şirketi, diğeri de biyoteknoloji şirketi Moderna'dan olmak üzere iki aşı adayını içeren denemeler için katılımcı almaya başladı. Şirketler, önümüzdeki 2 ay içinde 60.000 katılımcı almayı umuyor.

Bailey, işe alım sürecinin hızlı olduğunu, bunun nedeni kısmen federal hükümetin işe alım için kullanılan deneme ağına para akıttığını belirtti. Gönüllüler rastgele olarak plasebo ve aşı gruplarına ayrılacak ve araştırmacılar her grupta kaç kişinin enfekte olduğunu görecek.

Bailey, "İnsanları kasıtlı olarak koronavirüse maruz bırakmayacağız; bu etik olmaz," dedi. "Bu yüzden, normal yaşam ve çalışma süreçlerinde kaç kişinin virüse yakalandığını görmek zaman alacak. Sağlık çalışanlarının güçlü bir şekilde işe alınmasının bir nedeni, virüse çok daha sık maruz kalacaklarıdır.

Başka bir soruya yanıt olarak Bailey, yalnızca 90 günlük verilerle bilim adamlarının aşının uzun vadeli etkinliğe sahip olup olmadığını bilemeyeceklerini söyledi. "Bu, 3. aşama denemelerinin size ihtiyacınız olan verileri sağlayacak kadar uzun sürmesinin nedenlerinden biri, böylece doğru şekilde analiz edebileceğiniz istatistiklere sahip olursunuz."

Bailey sözlerinde, hükümetin tipik çok yıllık aşı geliştirme sürecini birkaç aya sıkıştırma programı olan Warp Speed Operasyonunu karalamamaya dikkat etti. Ancak, "Bana göre bu talihsiz bir isim çünkü aşı geliştirme söz konusu olduğunda güvenlik ve etkinlik her zaman bir numaralı önceliktir.

"Doğru olsun ya da olmasın, bu başlık biraz karışık bir mesaj veriyor. Evet, hepimiz bir aşının COVID-19 ile savaşması için inanılmaz derecede hevesliyiz. Ancak güvenli değilse ve etkili değilse, daha fazla sorun yaratacaktır. çözeceğinden daha fazla. "

AMA başkanı, Warp Speed Operasyonundan sorumlu devlet kurumlarının "Ocak 2021'e kadar 300 milyon doz güvenli ve etkili bir COVID-19 aşısı için iddialı bir hedef belirlediklerini" söyledi. "Ancak bu durum ortaya çıkarsa, doktorların ve hastaların aşıya ve aşı gelişimine yol açan sürece tamamen güvenmeleri kritik önem taşıyor.

Bailey, "Bu, AMA'nın çok yakından izlemeye devam edeceği bir şey. Bu, hakemli araştırmaları ve verileri analiz etmek ve sadece basın bültenlerinde ve haber makalelerinde gönderilen bilgileri almak anlamına gelmiyor," diye ekledi.

Sağlık Hizmeti Eşitsizliklerini Düzeltin

Bailey, Afro-Amerikalıların ve Latinx'lerin klinik deneylerde temsil edilmesinin "inanılmaz derecede önemli" olduğunu söyledi. "Bu önemli çünkü dezavantajlı topluluklarda yaşayan beyaz olmayan insanlar COVID-19'dan çok etkileniyor ve aşıya ve tıbbi kuruluşa güvenmeleri önemli, böylece aşı yaptırma konusunda kendilerini rahat hissedecekler."

Ulusal Tıp Akademisi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin aşı danışma komitesiyle birlikte koronavirüs aşısının halka eşit dağıtımı için bir çerçeve geliştirdiğini söyledi. Sağlık çalışanları ve yaşlıların yanı sıra beyaz olmayan toplulukların öncelikli gruplar listesinde üst sıralarda yer alacağından emin olduğunu söyledi.

Bailey, bu yıl 6 aydan büyük herkesin grip aşısı yaptırması gerektiğini vurguladı – bulaşıcı hastalık uzmanlarının giderek daha fazla yaptığı bir tartışma.

COVID-19 krizi nedeniyle ilaç şirketlerinin grip aşısının bol miktarda olmasını sağlayacaklarını söyledi. Birisi grip aşısı olursa, aşı mevcut olduğunda daha sonra koronavirüse karşı aşılanmaması için hiçbir neden olmadığını da sözlerine ekledi.

Trump Yönetiminin COVID-19 testlerinin ve kişisel koruyucu ekipmanın artık yetersiz olmadığı yönündeki iddialarına rağmen, Bailey, hükümetin bu malzemelerin tedarikinin yeterli olmasını sağlamak için Savunma Üretim Yasasını kullanması gerektiğini söyledi. Bunun bir nedeni, doktor uygulamalarının güvenli bir şekilde yeniden açılabilmesini sağlamaktır.

"Burası, Amerikalıların çoğunun rutin ve bazı durumlarda acil bakıma gittiği yerdir. Sağlık sistemimiz özel muayenehaneleri kapalı tutmayı göze alamaz. Araştırmalar, insanların bu pandemi sırasında kronik rahatsızlıklar için kontrolleri ertelediğini gösteriyor ve bu basitçe devam edemez. Yolun ilerisindeki insanlar için daha kötü sorunlar yaratacaktır. "

Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top