Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Aşı Mücadelesi Denemeleri, Umutsuz KKD Önlemleri COVID-19 Güncellemesi: Aşı Mücadelesi Denemeleri, Umutsuz KKD Önlemleri

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Medscape'in dünya çapındaki editörlerinin bugün hakkında bilmeniz gerektiğini düşündüğü koronavirüs hikayeleri:

Aşı Mücadelesi Denemeleri

32.000'den fazla kişi, aşı geliştirmeyi ve bulunabilirliğini hızlandırma girişiminde SARS-CoV-2'ye kasıtlı olarak maruz kalmayı içerecek olan COVID-19 aşıları için mücadele denemelerine katılmaya gönüllü oldu.

Biyoetikçiler ve doktorlar, şu anda hiçbir aşı denemesinin kullanmadığı yaklaşımı tartışıyorlar. Fikrin savunucuları, meydan okuma denemelerinin geliştirme zaman çizelgelerini aylarca kısaltabileceğini söylüyor, ancak diğerleri, gönüllüler için ekstra risklerin yüksek bir maliyete yol açabileceğinden endişe duyuyor: sağlıkları veya potansiyel olarak yaşamları.

Amerikan Tabipler Birliği (AMA) başkanı Susan Bailey, Cuma günü yaptığı bir konuşmada, insanları kasıtlı olarak SARS-CoV-2'ye maruz bırakmanın "etik olmayacağını" söyledi. Denemeler, virüse genel halktan daha sık maruz kalan sağlık çalışanlarını işe alıyor, dedi, ancak aşıların ne kadar iyi çalıştığını anlamak için, "Normal yaşam ve iş akışlarında kaç kişinin olduğunu görmek zaman alacak. virüs."

Umutsuz KKD Önlemleri

Küçük, bağımsız uygulamalar pandemi sırasında yeterli kişisel koruyucu ekipman (KKD) elde etmekte zorlandı ve sağlık hizmeti sağlayıcılarının yeniden açılmasında gecikmelere ve riske atılmasına neden oldu. Ancak kar amacı gütmeyen kuruluşlar ve tıp dernekleri , boşluğu doldurmak için adım atmaya başladılar , doktorların siparişlerini toplu halde KKD satın alabilmeleri için bir araya getiren programlar düzenlediler.

Tıp dernekleri 1 haftalık bir süre içinde üyelerinden sipariş toplar, ardından kar amacı gütmeyen kuruluş malzemeleri satın alır ve dağıtır. Talep, organizatörlerin beklediğinden daha büyüktü.

AMA başkanı Bailey, "Bu uzun vadeli bir çözüm değil," dedi. "Biz sadece boşluğu doldurmaya ve idareyi KKD üretimini artırmak için elinden gelen her kolu çekmeye teşvik etmeye çalışıyoruz."

Test Etme: Kim, Ne Zaman ve Nasıl?

COVID-19 için teşhis testi kritiktir, ancak kimin, ne zaman ve nasıl test edileceği her zaman net değildir. Medscape bu cevaplara ve daha fazlasına tanısal testler için bir kılavuzda sahiptir .

Ölümcül Pulmoner Fibroz

Danimarka'daki doktorlar, akut solunum sıkıntısı sendromundan (ARDS) sonra ölümcül pulmoner fibroz gelişen COVID-19'lu bir kadının vakasını anlattı. COVID-19 ile hastanede yatan hastaların% 42 kadarı, pulmoner fibrozun bilinen bir nedeni olan ARDS geliştirir.

"Pratikte, bunun COVID-19 hastalarına, özellikle de ARDS'li hastalara bakan klinisyenler için anlamı, hafif hastalıktan sonra bile pulmoner fibroz gelişimi için tetikte olmaları gerektiğidir ve BT'yi tekrarlamak için düşük bir eşik olmalıdır. Londra'dan bir doktor, akut COVID-19'larından haftalar veya aylar sonra nefes darlığı devam eden veya kötüleşen hastalarda taramalar ve akciğer fonksiyonu "dedi.

Çocuklarda Şiddetli COVID-19 Nadir

Kritik Koronavirüs ve Çocuk Epidemiyolojisi çalışmasından elde edilen ön verilere göre , kritik pediatrik COVID-19 nadirdir, değişken semptomlara sahiptir ve genellikle yetişkinlerle karşılaştırıldığında iyi sonuçlar verir.

Araştırmacılar, 18 ülkedeki 65 pediatrik yoğun bakım ünitesinden bilgi topluyor ve Şili, Kolombiya, İtalya, İspanya'daki 10 pediatrik yoğun bakım ünitesinden şiddetli veya kritik COVID-19'u olan ilk 17 çocuktan ilk görüşleri açıklayan yeni bir makalede, ve Amerika Birleşik Devletleri.

NIH Remdesivir Klinik Deneme Güncellemesi

Ulusal Sağlık Enstitüleri (NIH) Perşembe günü yaptığı açıklamada , COVID-19 hastalarında remdesivir ile kombinasyon halinde immünomodülatör interferon beta-1a'nın güvenliğini ve etkinliğini değerlendiren randomize, kontrollü bir klinik çalışmanın başladığını duyurdu . Uyarlanabilir COVID-19 Tedavi Denemesi 3 olarak da bilinen çalışma, dünya çapında yaklaşık 100 bölgede 1000'den fazla hastanede yatan COVID-19 hastasını kaydetmeyi hedefliyor.

Tüm katılımcılar standart dozlarda remdesivir ve interferon beta-1a veya bir plasebo alacaklardır. Araştırmacılar, kombinasyon tedavisi grubunda, sadece remdesivir içeren gruba göre iyileşme süresinin daha kısa olup olmadığını değerlendireceklerdir.

FDA Hızlı Teşhis Testi İptal Etti

Autobio Diagnostics'in Anti-SARS-CoV-2 Hızlı Testi için 24 Nisan'da acil kullanım izni verdikten sonra, ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), FDA'nın baş bilim adamı Denise M. Hinton'un bir mektubuna göre Perşembe günü bu yetkiyi iptal etti. .

Daha fazla testten sonra, FDA "bu testin SARS-CoV-2 IgM antikorlarını tespit etmede etkili olma ihtimalinin düşük olduğu ve kullanımının bilinen ve potansiyel faydalarının bilinen ve potansiyel risklerden daha ağır basmadığı sonucuna varmıştır" diye yazdı Hinton.

Trend Olan Klinik Konu: D Vitamini

FEBS Journal'da çevrimiçi olarak yayınlanan bir çalışmanın sonuçları, düşük plazma D vitamini düzeylerinin COVID-19 enfeksiyonu ve hastaneye yatış için bağımsız bir risk faktörü olduğunu gösterdi. Bu yeni bulgu okuyucularımızın dikkatini çekti, bu yüzden onu en son trend olan klinik konumuz olarak öne çıkardık .

COVID-19'da Olmayan Hafta

Son COVID-19 haberlerinde, bilim adamları kendin yap aşısı ile deneyler yaptılar, araştırmacılar deniz yosunundan elde edilen bir bileşiğin remdesivirden daha etkili bir antiviral olabileceğini öne sürdüler ve bir çalışma, lahana yemenin COVID'den düşük ölüm oranı ile ilişkili olduğunu öne sürdü. 19. Ancak Medscape Medical News'de bu manşetleri görmediniz . İşte nedeni .

Anısına

Ön saflarda yer alan sağlık çalışanları, COVID-19 hastalarını önemsedikleri için, kendilerini zor, tahliye edici işlere adarlar ve ayrıca kendilerini enfeksiyon riskine sokarlar. Dünya çapında binlerce kişi öldü.

Medscape, onları anmak için bir anma listesi yayınladı. Bu listeyi ne yazık ki ihtiyaç duyulduğunda güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla yaş, meslek veya uzmanlık ve konum bilgisi içeren isimler göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Salgınla ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradan sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'in editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Her Kampüsü için ulusal yaşam tarzı yazarıdır . Kendisine [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin. İşte Medscape'e hikaye ipucu göndermenin yolu.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top