Sağlık

CDC, COVID-19 Test Yönergeleri Hakkındaki Endişelere Yanıt Veriyor CDC, COVID-19 Test Yönergeleri

Hakkındaki Endişelere Yanıt Veriyor

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) direktörü, gözden geçirilmiş COVID-19 test kılavuzlarının hastalık bulaşmasında artışa neden olabileceği endişelerine yanıt olarak bugün bir açıklama yaptı.

CDC Direktörü Robert Redfield, SARS-CoV-2 enfeksiyonu olduğundan şüphelenilen veya doğrulanan kişilerle yakın temasta bulunan asemptomatik bireylerin test isteyebileceğini söyledi.

CDC tarafından bir açıklama olarak nitelendirilen diğerleri, bunu, birçok medya kuruluşuna göre yeni test stratejisine katılmayan halk sağlığı görevlileri ve doktor gruplarının baskılarına bir yanıt olarak gördü.

Bu hafta tantana olmadan yapılan ilk politika değişiklikleri , bir doktor veya yerel sağlık otoritesi tarafından aksi belirtilmedikçe, testlerin semptomatik kişiler veya savunmasız, asemptomatik popülasyonlar için ayrılması gerektiğini öne sürdü.

Ancak Redfield bugün yaptığı açıklamada, "Onaylanmış veya muhtemel COVID-19 hastalarının tüm yakın temaslıları için test düşünülebilir" dedi.

Redfield, "Test, eylemleri teşvik etmek ve belirli halk sağlığı hedeflerine ulaşmak içindir," diye ekledi. "COVID-19 testine ihtiyacı olan herkes bir test alabilir. Test isteyen herkesin mutlaka teste ihtiyacı yoktur." Semptomatik kişilerin yanı sıra sağlık çalışanları ve ilk müdahale ekipleri de dahil olmak üzere önemli düzeyde maruz kalanların test edilmesine odaklanılması gerektiğini yineledi.

Redfield'ın açıklamasının ardından Salı günü en son güncellenen CDC test kılavuzunun değişip değişmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Damian McNamara'yı Twitter'da takip edin: @MedReporter . Daha fazla haber için Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top