Sağlık

Onkologlar 'İlham Verici' COVID-19 Deneme Onkologları için ARDS Belgelerini Eğitiyor 'İlham Verici' COVID-19 Denemesi için ARDS Belgelerini Eğitiyor

Editörün notu: Medscape'in Coronavirus Kaynak Merkezinde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Uzun süredir devam eden I-SPY 2 platform denemesindeki onkologlar , Amerika Birleşik Devletleri'nde akut solunum sıkıntısı sendromunu (ARDS) tedavi eden doktorları, I-SPY 2'ye benzer ancak şiddetli COVID-19 hastalarını içeren bir çalışmanın nasıl yürütüleceği konusunda eğitiyor. İlgili iki kanser araştırmacısı, bu aşırı çalışan onkologlar tarafından sergilenen yüksek düzeyde enerjik iyi niyetin dikkate değer olduğunu söylüyor.

Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco (UCSF) Göğüs Bakım Merkezi direktörü ve meme kanseri cerrahı baş araştırmacısı Laura Esserman, "İnsanlar burada hayatlarının ve geçim kaynaklarının sınırda olduğu gerçeği etrafında birleştiler" dedi. "Beni mutlu eden şey, insanların ne kadar çabuk ve ne kadar özenle birlikte çalıştığı oldu" dedi.

I-SPY 2 Proje Gözetim Grubu eş başkanı ve Ulusal Kanser Enstitüsü eski müdür yardımcısı Anna Barker, "Muhtemelen gördüğüm en ilginç ve ilham verici şeylerden biri" dedi. "Bu denemeyi başlatmak için yoğun bakım ünitelerindeki meslektaşlarıyla birlikte çalışmaya istekli tüm bu meme kanseri doktorlarına sahiptik."

Yerel olarak ilerlemiş meme kanseri için neoadjuvan tedavi I-SPY 2 denemesi, web sitesine göre, "platform denemesinin öncüsü olarak kabul edilmektedir." Şimdi 10 yaşında, en uzun soluklulardan biri.

Bir seferde beş tedaviye veya tedavi kombinasyonuna kadar hızlı değerlendirmeye izin veren uyarlanabilir bir çok ajanlı tasarım kullanır.

2010 yılından bu yana, yaklaşık 20 yüksek profilli meme kanseri yenilikleri içeren, I-SPY sıra dayağı var pertuzumab (Perjeta) ve pembrolizumab (Keytruda). Kırk iki dergi makalesi, 60'tan fazla toplantı sunumuyla birlikte platformun ilerlemesini belgeledi.

Esserman ve meslektaşları, I-SPY 2 ve yan denemelerini yürütmek için Quantum Leap Healthcare Collaborative adlı bir hayır kurumu kurdu.

ARDS hastaları için I-SPY metodolojisini kullanma fikrinin Kasım 2019'da test edildiğini söyledi Esserman, UCSF'de tıp ve anestezi profesörü Carolyn Calfee ile bu konsepti Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsü tarafından çalıştırdığında . Enstitü bunu reddetti.

Bu yılın Mart ayında Esserman, Calfee'ye mesaj attı: "Şimdi tam zamanı."

Calfee'nin meslektaşları çabucak kaydoldu ve fikir çığ gibi büyüdü. Esserman, "I-SPY'yi bir araya getirmek için gereken 2 ila 3 yıllık çalışmayı aldık ve 3 ayda [COVID çalışmasını oluşturduk]" dedi.

I-SPY COVID (Biyomarker Entegrasyonu ve Uyarlanabilir Öğrenme ile COVID Terapötik Yanıtınızı Tahmin Etmek İçin Seri Çalışmaların Araştırılması) klinik denemesi, Connecticut, New Haven'daki Yale Kanser Merkezi'nden California Üniversitesi, Los Angeles'a kadar 10 merkezde kısa bir süre içinde devam edecek. .

ABD Gıda ve İlaç Dairesi Quantum Leap ve 23 küresel ilaç şirketinden oluşan bir grup olan COVID R&D Alliance arasındaki bir işbirliğidir.

Çalışma, yüksek akışlı oksijenasyona veya entübasyona ihtiyaç duyan hastalara odaklanmaktadır. Dört ilaçlar ufkunda şunlardır: cenicriviroc, ikatibant (Firazyr); apremilast (Otezla) ve razuprotafib. Tüm hastalar remdesivir ve deksametazon veya bunun eşdeğerini omurga tedavisi alacaktır.

COVID-19 hastalarının% 15 kadarı ARDS geliştirir ve ventilasyona ihtiyaç duyan hastaların yaklaşık yarısı hayatta kalamaz.

Esserman, hastalar yoğun bakım ünitesine ulaştığında, konu artık virüsle ilgili değil, daha çok "kimin kötü yaptığının biyolojisi" diyor. Bu noktada görevin "bu pandemiyi – veya herhangi bir pandemiyi – ulusu felç etmekten korumak için bu tepkiyi nasıl körelteceğimizi anlamaya çalışmak" olduğunu söyledi.

Cenicriviroc, icatibant ve apremilast, şiddetli COVID-19'un hasar veren bağışıklık tepkisini hafifletme potansiyelleri nedeniyle seçildi. Umut, apremilastın inflamasyonu baskılayacağı, icatibant'ın bradikinin kaynaklı pulmoner ödemi iyileştireceği ve cenicriviroc'un ARDS'nin tüm özellikleri olan monosit trafiğini engelleyeceğidir. Razuprotafib, pulmoner vaskülatürü stabilize etmek için umut vaat etti.

Esserman, denemenin birincil sonucunun iyileşme süresi olduğunu ve makul bir son nokta olduğunu açıkladı, ventilasyon süresini azaltan herhangi bir ajanın hastalar ve aşırı yüklenmiş kritik bakım sistemi için "gerçekten büyük" olacağını söyledi. Mortalite ikincil bir son noktadır.

I-SPY denemeleri, Bayes öngörücü modeline dayanan uyarlanabilir bir randomizasyon yaklaşımı kullanır. Hasta verileri geldikçe, yazılım deneysel ilacın etkili olma olasılığının gerçek zamanlı güncellemelerini sağlar. I-SPY COVID'deki her tedavi kolu, bir tedavi etkisinin veya eksikliğinin ne kadar hızlı görüldüğüne bağlı olarak 50 ila 125 hastaya sahip olacaktır.

Esserman, tehlikedeki hastalar için tedavilerin bu hızlı filtrelenmesinin COVID-19 gibi bir hastalık için ideal olduğunu söyledi.

Esserman, "Ekrana bakarsınız, sonra büyük bir sinyal ararsınız, sonra bunları hareket ettirirsiniz," dedi. "Çok fazla gürültü var, ancak bir şeyin büyük bir kazanç olacağını düşünüyoruz, göreceğiz."

Her kurum COVID-19 çalışması için imza attığında, orijinal I-SPY 2 meme kanseri deneme araştırmacıları, yoğun bakımdaki meslektaşlarını resmi çevrimiçi toplantılar aracılığıyla ve yatak başında gayri resmi olarak eğitmek için işe koyuldu.

Esserman, "I-SPY ağının tamamı platform denemesiyle ilgili, ancak aynı zamanda birlikte çalışmanın bir yolu" dedi. "Verimli ve işbirliğine dayalı sistemler kuruyorsunuz. Bunun ölçeklenebilir olacağını düşünürdünüz ve aslında çok hızlı bir şekilde ölçeklenebilirdi."

Onkolog-ARDS ortaklığı ne kadar tuhaf görünse de Barker, onkologların COVID-19 ile savaşan meslektaşlarına tavsiyede bulunmak için benzersiz bir konuma sahip olduğuna inanıyor. "Kanserliyiz, karmaşık hastalıklarla baş etmeye o kadar alışkınız ki … bu yüzden her alanda sınırları zorlamak zorunda kaldık. Bence bu, COVID'ye yanıt verme açısından bize fayda sağladı ve kanser topluluğu gerçekten yükseldi. bunu yap, "dedi Barker.

I-SPY COVID'in başarılı bir şekilde yükselmesi, sonunda uyarlanabilir platform denemelerine hak ettikleri krediyi veriyor, diye ekledi Barker: "Bu tür denemelerin o kadar çok gerçek avantajı var ki, onların nihayetinde ilgiyi görmelerini görmek benim için gerçekten ilham verici ' ihtiyacım var "dedi.

Esserman, "Gösterdiğimiz şey, uzun zamandır şüphelendiğim şey: I-SPY için koyduğumuz tüm ilkelerin herhangi bir ciddi hastalık için geçerli olduğu" diye ekledi. "Yeni bir ajanı her test etmek istediğinizde neden yeniden başlıyorsunuz? Bu çok aptalca."

Esserman, bir salgınla veya metastatik meme kanseri olan bir hastanın ailesiyle karşı karşıya kalsanız da, kaybedecek vaktiniz olmadığını söyledi. "Hedefe birden fazla atış yapmalı ve en kötü sonuçları olan insanlara nasıl yardım edeceğinizi bulmak için daha çok ve daha hızlı çalışmalısınız."

Esserman hala sihire hayret ediyor. "Herkes bir sorunu çözmek, işleri daha iyi hale getirmek, hastalar için daha iyi hale getirecek yeni yaklaşımlar denemek için ortak bir amaçla bir araya geldi" dedi. "İzlemesi harikaydı."

Esserman ve Barker, ilgili hiçbir mali ilişki açıklamadı.

Medscape Oncology'den daha fazlası için Twitter ve Facebook'ta bize katılın.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top