Sağlık

Attomarker'ın yeni COVID-19 Üçlü Antikor Testi, İngiltere'de kullanım için onaylandı

Exeter Üniversitesi'nden bir şirket olan Attomarker Ltd tarafından üretilen yeni bir COVID-19 Üçlü Antikor Testi, yeni nesil hızlı ve doğru COVID-19 antikor testini temsil edebilir.

Test cihazı, St. Thomas Hastanesi'ndeki ilk hasta çalışmasının olumlu sonuçlarının ardından MHRA tarafından onaylanmıştır. Bakım noktasında laboratuvar düzeyinde yedi dakika içinde kantitatif sonuçlar verir, bu nedenle bakım evleri ve eczaneler de dahil olmak üzere toplumda kullanılabilir. Attomarker teknolojisi şimdi bir akıllı telefona yerleştirilmiş minyatür bir elde tutulan cihaza daha da geliştirilmektedir.

Şu anda mevcut olan bir dizi antikor testi, SARS-CoV-2 virüsünün sadece bir nükleokapsid proteini (N) için antikorları ölçer. Attomarker teknolojisi, multipleks bir platform kullanmaktadır, bu da SARS-CoV-2 virüsüne karşı klinik olarak ilgili çoklu biyobelirteçleri aynı anda test ettiği anlamına gelir: Üç virüs proteini (Spike 1, Spike 2 & N) ve üç antikor sınıfı (IgM, IgG ve IgA), hastanın COVID-19'a karşı bağışıklık tepkisinin daha güçlü bir profilini verir. Bu, uygun bir adayın gelişimi tamamlaması durumunda COVID-19 aşısının doğrulanmasına yardımcı olabilir.

Multipleks teknolojisinin daha ileri testleri, sağlık profesyonellerinin iki enfeksiyon arasında ayrım yapmasına yardımcı olmak için birleşik COVID-19 / grip antikor testini deneyen Royal Devon ve Exeter NHS Foundation Trust'ta başladı. Test, bu yılki grip sezonundan önce NHS üzerindeki yükü hafifletebilir.

Thomas Kimya Hastanesi'nde yapılan ve bu hafta Royal Chemistry, Analyst dergisinde yayınlanan pilot çalışmanın sonuçları, beş günlük bir süre boyunca 119 testten oluştu ve kabul edilen 74 hastada antikor testinin performansını araştırdı. COVID-19 salgınının erken bir aşamasından itibaren (21/02/20 ve 30/03/20 arasında) .1 Yayını bekleyen ikinci bir makalede yer alan 200 ilave hasta ile yapılan daha ileri analizler, Attomarker'ın Üçlü Antikor testinin Daha önce negatif swab testleri sunan hastalar da dahil olmak üzere COVID-19 antikorlarının saptanmasında% 96'ya kadar hassasiyet. Bu, duyarlılık bakımından% 83.9 -% 93.9 arasında değişen laboratuvar testi gerektiren birçok mevcut antikor testiyle duyarlılık tespitine kıyasla önemli bir gelişmedir.2,3

Deneme, Exet Üniversitesi'nin COVID-19 Acil Temyiz Başvurusu tarafından tamamen finanse edildi ve bu da 1000'den fazla mezuntan 120.000 £ rekor kırdı.

Teknolojiyi ön cepheye ulaştırmak için Smiths Group'un bir parçası olan Smiths Detection, Attomarker ile çalışıyor ve isteğe bağlı olarak ses seviyesini artırabilecek 10 üretim öncesi cihaz üretti. Dizi üreticisi Scienion ile birlikte, bu Attomarker'a sonbaharın başlarında hacimde bir test hizmeti sunma kapasitesi verir, her cihaz günde 50 kan örneğini test edebilir. Minyatür bir versiyonun gelecekteki üretimi, teknolojinin evde ve düşük gelirli ülkelere teslim edilmesini sağlayacaktır.

Andrew Shaw liderliğindeki Attomarker ekibi tarafından Covid-19'un sağlık sorunlarına yönelik hayati bir araç sunan bu teknolojinin özenli gelişimini görmek heyecan verici. Thomas Hastanesi'ndeki meslektaşları ile işbirliği, bu yeni teşhis platformunun aynı anda üç ayrı anti-Covid antikorunu tespit etme potansiyelini tam olarak doğruladı. "

Profesör Neil Gow, FRS, Exeter Üniversitesi Araştırma ve Etkiden Sorumlu Rektör Yardımcısı

“Profesör Sir Robert Lechler, Kıdemli Başkan Yardımcısı / Provost (Sağlık) Kings College London,“ Bu teknoloji, üç viral proteine, iki sivriye ve nükleokapside karşı antikorları ve kantitatif sonuçlar gösteren üç antikor sınıfını test eder. Bu farklılaştırıcılar, İngiltere'de acil olarak ihtiyaç duyulan COVID-19 testinin bir sonraki aşamasına başlamanın anahtarı olacak ve sağlık profesyonellerini başlangıçta salgını daha iyi yönetmek için ihtiyaç duydukları verilerle donatacak. ”

Bu, yedi dakika içinde ve hepsi bakım noktasında üç antikor sınıfı üzerinde hızlı laboratuvar seviyesi sonuçları veren yeni nesil antikor testleridir. COVID-19'a karşı küresel savaşta İngiliz üniversiteleri ve İngiliz bilimi için bir başka başarı öyküsü. ”

Profesör Andrew Shaw, CEO ve Attomarker Kurucusu ve Exeter Üniversitesi Fizikokim Doçenti

Kombine COVID-19 grip testi hakkında yorum yapan Andrew, “St Thomas Hastanesi ile birlikte çalışmaktan ve şimdi COVID19-grip testi kombinasyonu dahil teknolojimizi test etmek için Royal Devon ve Exeter Hospital ile çalışmaktan gurur duyuyoruz. kış sezonu ve bu önemli çalışmanın sonuçlarını zamanında paylaşmayı umuyoruz. ”

İngiliz Sağlık Teknolojisi Endüstrileri Birliği (ABHI) İcra Kurulu Başkanı Peter Ellingworth şunları söyledi: “İngiltere birinci sınıf üniversitelere, son teknoloji işletmelere ve yurtiçinde ve yurtdışında hastalara hizmet veren gelişen bir HealthTech endüstrisine ev sahipliği yapıyor. Attomarker gibi bir şirket bu unsurların her birini somutlaştırıyor ve COVID-19 ile mücadeledeki çalışmaları övülecek. İngiltere'nin teşhise yatırım yapması için bir zaman olsaydı, şimdi bu heyecan verici yeniliklerden yararlanabilir ve geleceğe uygun bir endüstri kurabiliriz

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top