Sağlık

Çocuk Hastaneleri PHM Atamasını Tartışmak İçin Bir Araya Geldi Çocuk Hastanesi Hastaneleri PHM Atamasını Tartışmak İçin Bir Araya Geldi

Yakın tarihli bir telekonferans, pediatrik hastanelerin geçici bir panelini bir araya getirdi ve 100'den fazla farklı ses, başlatılan yeni pediatrik hastane tıbbı (PHM) kurulu sertifikası dışında alt uzmanlık için ek bir mesleki tanıma veya atama olup olmayacağını tartışıyor. 2019'da.

Tartışma sırasında PHM'nin heterojenliği, katılımcılar üniversite tabanlı pediatri hastanelerini ve toplum hastanelerinden, kombine tıp ve pediatri eğitimi almış doktorları veya aile hekimliğinde doğrudan PHM'ye girmeden önce genel pediatrik ikametini tamamlayan doktorları içerdiğinden, yeni doğan hastaneciler, stajyerler ve az sayıdaki fakat giderek artan sayıda PHM burs programı mezunu gibi niş uygulayıcılar. 61 PHM bursu vardır ve bu programlar yılda yaklaşık 70 yeni burs mezunudur.

Yönetim kurulu sertifikasyonundan ayrı olarak PHM için bir tür profesyonel atama yolu, konferans görüşmesinin merkezinde yer almasına rağmen, böyle bir atamanın geliştirilmesi için aktif olarak dikkate alınan bir öneri yoktur, diyor FAAP, SFHM, MD, Springfield, Mass. Baystate Tıp Merkezi'nde çocuk hastanesi tıbbı şefi ve Massachusetts Üniversitesi-Baystate Kampüsü'nde pediatri doçenti.

Kim böyle bir teklif geliştirebilir? Chang, "Umut, pediatrik hastane tıbbında yer alan üç büyük profesyonel toplumun – Hastane Tıbbı Derneği, Amerikan Pediatri Akademisi ve Akademik Pediatri Derneği – birlikte böyle bir atama geliştirecek olmasıdır." Dedi. Ancak, üç toplumun bu konuda hemfikir olup olmadığı açık değildir. Konferans görüşmesi sırasında paylaşılan 551 çocuk hastanesi araştırmacısı, çoğunluğun bir tür alternatif atama görmek istediğini buldu.

Kurulların Gerçekliği

PHM'nin pediatrik alt uzmanlığı, 2015 yılında Amerikan Tıp Uzmanlıkları Kurulu tarafından, benzersiz beceri setlerini belgelemenin bir yolunu arayan bir grup PHM liderinin dilekçesinin ardından tanındı. İlk PHM yönetim kurulu sertifikasyon sınavı Amerikan Pediatri Kurulu tarafından 12 Kasım 2019'da 1.491 hastanenin sınava girmesi ve% 84 geçmesi ile sunuldu. Şu anda sahada yaklaşık 4.000 çocuk hastanesi çalışıyor.

Bir alt uzmanlık sertifikasyonu tipik olarak bir bursun tamamlanmasını gerektirir, ancak yeni alt uzmanlıklar genellikle sahada çalışmakta olan deneyimi sınava girmek için izin veren bir "uygulama yolu" sunar. Bir PHM uygulama yolu ve burs eğitimi 2 yıldan az olanlar için birleşik burs ve deneyim seçeneği, geçen yılki sınav için teklif edildi ve 2021 ve 2023 yılında tekrar sunulacak. Bundan sonra, kurul sertifikası sadece mezunlara sunulacak tanınan burslar.

Ancak, geçen yaz ABM'nin ilk PHM kurulu sınavından önce bazı başvuru sahiplerine oturmaya uygun olmadıkları söylendiğinde endişeler ortaya çıkmaya başladı, tıp fakültesi ve bölümdeki fakülte geliştirme dekanı H. Barrett Fromme Chicago Üniversitesi'nde çocuk hastanesi tıbbı şefi. Ayrıca AAP'nin hastane tıbbı bölümüne başkanlık ediyor.

Annelik izni için eğitimi kesintiye uğrayan hastaneler gibi kadınlara karşı istenmeyen cinsiyet önyargısı içeren endişeler ABP'ye bir dilekçe ile gündeme getirildi. Kurul, verideki seçim yanlılığını hesaba katmasa da, cinsiyet yanlılığının gerçekler tarafından desteklenmediğini hemen yanıtladı. Ancak ABP, uygulama kesintisi kriterlerini kaldırdı. 1 , 2

Bir çocuk hastanesinin 2 yıllık bir burs edinememesinin ya da başka türlü sertifika almaya hak kazanmasının çeşitli nedenleri vardır, Dr. Fromme zaman ve maliyet dahil. Bazıları için, son 4 yılda pediatride çalışılan asgari saat sayısı da dahil olmak üzere uygulama yolunun gereksinimlerini karşılamak imkansız olabilir. Aile hekimliğinde yatan çocuk hastaneleri uygun değildir.

Kurul sertifikası alamayan hastaneciler için gelecekteki maaşları, istihdam olanakları, geri ödemeleri ve diğer kariyer hedefleri açısından bunun anlamı ne olabilir? Kendilerini üniversite tabanlı bazı tıp merkezlerinde PHM işlerine hak kazanamayacaklarını düşünebilirler mi? Cevaplar henüz bilinmiyor.

Kendini Tanıma Neye benzeyebilir?

PHM, tahta sertifikalı bir alt uzman olarak adlandırılması nedeniyle yetişkin hastane tıbbından farklıdır. Ancak, bir çeşit profesyonel tanınma sağlayan isimlendirme örnekleri için daha geniş HM alanına bakabilir. Bunlara SHM'nin Hastane Tıbbında liyakate dayalı Üyesi ve iç hastalıkları ve aile hekimliğinde kurulların yeniden belgelendirilmesi için bir yol olan Amerikan Tıp Uzmanlıklarının Hastane Tıbbına Odaklı Uygulamaları dahildir .

Ancak PHM'nin kendini tanımlaması mutlaka hastane ayrıcalıklarına giden bir yol değildir. "Eğer inşa edersek, gelecekler mi? Gelirlerse, onlar için bir şey ifade edecek mi? Bu milyon dolarlık bir soru," dedi Dr. Chang.

Hastane uzmanları, bu sorunun PHM profesyonel toplumları olan SHM, AAP ve APA için önemli olduğunu takdir etmelidirler. Diyerek şöyle devam etti: "Sertifikalı, sertifikasız, doktor olmayan tüm üyelerimizi nasıl destekleyeceğimiz konusunda endişeliyiz. Alternatif atama bir fikirdir, ancak bunu anlamak için zamana ihtiyacımız var. Çok daha fazla konuşmaya ve bunu düşünen birçok insana ihtiyacımız var."

Dr. Fromme, üç meslek birliği içinde PHM çıkar gruplarının liderlerinden oluşan küçük bir daire olan Çocuk Hastanesi Tıp Konseyi'nin bir parçasıdır. Üç ayda bir toplanır ve konferans görüşmesinin sonuçlarını gözden geçirir.

"Ben şahsen, yönetim kurullarına oturamayan veya burs alamayan pediyatrik hastanelerin probleminin kapsamını veya ihtiyaçlarını anlamadığımızı düşünüyorum." Dedi. "Kurulları alamayan meslektaşlarımız için empati ve endişemiz var. Onların kendilerini dışlanmış hissetmelerini istemiyoruz ve bu da ileri düzey uygulama hemşireleri ve sakinlerini içeriyor. Ancak alternatif bir atama aslında insanların ne düşündüğünü sağlıyor mu?"

Profesyonellerin uygulamalarını geliştirmekle meşgul ve ciddi olduklarını göstermenin başka yolları da vardır. Dr. Fromme, kalite iyileştirme, liderlik, eğitim ve PHM uygulamasının diğer unsurlarında kendilerini daha iyi hale getirmek istiyorlarsa, dernekler daha fazla eğitim fırsatı sunmaya çalışabilirler. "Ancak, yönetim kurulu sertifikalı adaylara göre, işe alınmaya aday olarak nasıl göründükleri ile ilgili ise, bu farklı bir canavar ve onlara en çok neyin yardımcı olabileceğini düşünmemiz gerekiyor."

Larry Beresford, bakımevi, palyatif bakım, yaşam sonu bakımı, ölüm ve ölme politikaları, finansal, klinik, yönetim ve insani yönleri hakkında yazma deneyimi olan Oakland, Kaliforniya merkezli serbest bir tıp gazetecisidir. Çalışmaları hakkında daha fazla bilgiyi www.larryberesford.com adresinde bulabilirsiniz ; Twitter'da onu takip edin @larryberesford .

Bu makale aslen Hastane Tıp Derneği'nin resmi bir yayını olan The Hospitalist'te yayınlandı.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top