Sağlık

Yorum: Çocuklar seyrek olarak Covid-19'u birbirlerine iletir

Amerikan Pediatri Akademisi'nin hakemli hakemli dergisi Pediatrics dergisinde yayınlanan bir yorum, çocukların Covid-19'u nadiren birbirlerine veya yetişkinlere ilettikleri ve birçok okulun uygun sosyal uzaklaşma yönergelerine uyup, topluluklarındaki iletim oranlarını, sonbaharda tekrar açabilir ve açmalıdır.

Yazarlar, Benjamin Lee, MD ve William V. Raszka, Jr., MD, Vermont Üniversitesi Larner Tıp Fakültesi fakültesinde pediatrik bulaşıcı hastalık uzmanlarıdır. Dr. Raszka, Pediatri'nin yardımcı editördür.

Başlıklı yorumunda yazarları,: Taban Pediatri bugünkü sayısında yayınlanan yeni çalışması hakkındaki sonuçlar "COVID-19 Şanzıman ve Çocuk Çocuk Azarlama, değil mi", "Çocuklarda COVID-19 ve Enfeksiyon Dinamikleri içinde Aileler "ve çocuklar tarafından ve çocuklar arasında Covid-19 bulaşını inceleyen diğer dört çalışma.

Yeni Pediatri çalışmasında, Cenevre Üniversitesi tıp fakültesinde öğretim üyesi olan Klara M. Posfay-Barbe ve meslektaşları, Covid-19 ile enfekte olan 39 İsviçreli çocuğun hane halkını inceledi. Temas izleme, sadece üçte (% 8) çocukta şüpheli indeks olgusu olduğunu ve yetişkin hanehalkı temaslarında semptomların daha önce başladığını ortaya koymuştur.

Çin'de yapılan son bir çalışmada, temas izleme, Covid-19'lu 68 çocuğun 20 Ocak – 27 Şubat 2020 tarihleri arasında Qingdao Kadın ve Çocuk Hastanesine kabul edildiğini,% 96'sının daha önce enfekte olmuş yetişkinlerin ev içi temasları olduğunu gösterdi. Çinli çocuklarla yapılan bir başka çalışmada, Wuhan dışındaki birkaç il hastanesine başvuran 10 çocuktan dokuzu, hastalığın başlangıcına bağlı olarak, sadece bir çocuktan çocuğa bulaşma olasılığı bulunan bir yetişkinden Covid-19 ile sözleşme yaptı.

Fransa'da yapılan bir çalışmada, Covid-19'lu bir çocuk üç okulda 80'den fazla sınıfta hastalığa maruz kaldı. Hiçbiri bunu daraltmadı. İnfluenza iletimi de dahil olmak üzere diğer solunum yolu hastalıklarının bulaşması okullarda yaygındı.

-Yeni Güney Galler'de yapılan bir çalışmada, 15 okulda dokuz enfekte öğrenci ve dokuz personel Covid-19'a toplam 735 öğrenci ve 128 personeli maruz bıraktı. Sadece iki sekonder enfeksiyon meydana geldi, bunlardan biri yetişkin tarafından bir çocuğa bulaştı.

"Veriler çarpıcı," dedi Dr. Raszka. "Önemli paket, çocukların salgını kullanmamalarıdır. Altı ay sonra, çocukların enfekte olma olasılığının daha az olduğunu ve daha az bulaşıcı göründüğünü gösteren çok sayıda veri biriktiriyoruz; yukarı eğriyi sürmekten sorumludur. "

Raszka, eyaletteki 883 çocuk bakım tesisinde personel arasında 894 Covid-19 vakası ve çocuklar arasında 441 vaka gören yetişkin ve çocuklar arasında yükselen vakaların yanlış yorumlanma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Salgının ayrıntılarını incelememiştir.

"Bugün Teksas'ta Covid-19'un yaygın bir şekilde yayılması var, birçok yetişkin sosyal mesafeyi gözlemlemeden veya maske takmadan toplanıyor" dedi. "Salgının dinamiklerini henüz bilmememize rağmen, günlük bakımdaki bebeklerin ve çocukların dalgalanmaya yol açması pek olası değildir. Kanıtlara dayanarak, yetişkinlerin enfeksiyonu çocukların büyük çoğunluğunda çocuklara geçirmesi daha mantıklıdır. vakalar."

Yazarlar, çocukların önemli hastalık vektörleri olmadığı fikrine ek destek, matematik modellemeden geldiğini söylüyor. Modeller, toplum çapında sosyal uzaklığın ve yüz bez kaplamalarının yaygın olarak benimsenmesinin, hastalık yayılımını azaltmada çok daha iyi stratejiler olduğunu ve kapanış okullarının çok az katkı sağladığını göstermektedir. Topluluk aktarımlarında bir artış görmeden birçok Batı Avrupa ülkesinde ve Japonya'da okulların yeniden açılmış olması, modellemenin doğruluğunu taşıyor.

Yazarlar, bu sonbaharda okulların güvenli bir şekilde yeniden açılmasının çocukların sağlıklı gelişimi için önemli olduğunu söylüyor. "Bunu yaparak, çocuklarımızın etkili bir tedavi veya aşı geliştirilip dağıtılana veya bu durumun bağışıklığına ulaşana kadar başarısız olmaya devam edebileceği potansiyel olarak derin olumsuz sosyal, gelişimsel ve sağlık maliyetlerini en aza indirebiliriz." kağıt sonuçlandırılır.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top