Sağlık

Sigortasız COVID Bakımı için Hekimler Tarafından Yapılan Birkaç İddia: HHS Sigortasız COVID Bakımı İçin Hekimler Tarafından Yapılan Birkaç İddia: HHS

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanında (HHS) üst düzey bir yetkili, ajansın COVID-19 ile ilgili sigortasız hastalar için test ve tedavi için klinisyen ve hastanelerden beklenenden çok daha az talep aldığını söyledi.

Yetkili, 4 milyon dolarlık yeni bir federal COVID-19 yardım parasının güvenlik ağı hastanelerine ve öncelikle kırsal nüfusa hizmet veren hastanelere dağıtılmasıyla ilgili bir brifing sırasında gazetecilere arka planda konuştu.

Sağlık Kaynakları ve Hizmetleri İdaresi (HRSA) 27 Nisan'da hastanelerden, doktorlardan ve COVID-19 olduğu varsayılan veya hastalık için pozitif test edilen sigortasız hastalar için teşhis veya antikor testi veya tedavi için ödeme yapmak isteyen diğerlerinden geri ödeme için başvuru kabul etmeye başladı. .

Alıntı yapılamayan federal yetkili, HHS'nin şimdiye kadar 340 milyon dolar tazminat ödediğini söyledi. Ödemeler Mayıs ayı ortasında başlayacaktı, ancak yetkili 340 milyon dolarlık rakam için bir zaman aralığı vermedi. Yetkili, "dağıtmayı umduğumuzdan daha az" dedi. HHS, Medicare oranında ödenen talepler için ne kadar tazminat ödeyeceği konusunda herhangi bir sınırlama veya sınır koymamıştır. Yetkili, ajansın muhtemelen sigortasızlar için 40 milyar ila 50 milyar dolarlık esneklik harcama esnekliğine sahip olduğunu söyledi.

Birçok hastanenin veya doktorun COVID-19'lu sigortasız hastalara geri ödeme yapılabileceğinin farkında olmayabileceğini düşünüyor. Doktorlar ve hastaneler 4 Şubat'a kadar uzanan hizmetler için ödeme talep edebilirler. Kayıt yaptırmalı, hasta uygunluğunu ve faydalarını kontrol etmeli, hasta bilgilerini sunmalı ve bir talep sunmalıdırlar.

Test için, program örnek toplama, teşhis ve antikor testi ve doktor ofislerinde, acil bakım tesislerinde veya acil servislerde veya telehealthde testle ilgili ziyaretleri kapsar.

Program ayrıca yatan, ayakta tedavi / gözlem ve yetenekli hemşirelik tesisi bakımını da kapsamaktadır; uzun süreli akut bakım; akut yatan hasta rehabilitasyonu; ev Sağlığı; dayanıklı tıbbi ekipman (oksijen veya vantilatör gibi); acil ambulans taşımacılığı; ve ambulansla acil olmayan transferler.

İlaç tedavileri, ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmadıkça ve sadece yatarak tedavi sırasında verildiklerinde kapsama alınmaz. Ajans COVID-19 için herhangi bir ilaç tedavisini resmi olarak onaylamadı.

Üç terapi için acil kullanım izni (EUA) verdi: remdesivir , havalandırılan hastalar için sürekli sedasyon sağlayan bir ilaç ve bir diyaliz tedavisi için. HRSA web sitesinden, EUA içeren ilaçların geri ödenebilir olup olmadığı açık değildir.

Hastaneler ve Diş Hekimleri İçin Yeni Para

Güvenlik ağı hastaneleri zaten COVID-19 yardımında 10 milyar dolar aldı, ancak yaklaşık 215 akut bakım hastanesi bu ilk turda kalifiye değildi. Ajans şimdi bu tesislere 3 milyar dolar dağıtıyor. Bu yeni parayla, HHS en savunmasız olan 959 hastaneye yardım gönderdi.

Ajans ayrıca, kentsel alanlarda olabilecek, ancak öncelikle kırsal alandaki hastalara hizmet veren hastanelere 1 milyar dolar dağıtacağını duyurdu. 100.000 $ ile 4.5 milyon $ arasında değişen ödemelerle yaklaşık 500 hastane 1 milyar dolar için uygun olacaktır. Bu, Nisan ayı sonlarında 4000 kırsal hastaneye, kliniğe ve sağlık merkezine dağıtılan 10 milyar dolarlık ek olarak.

Medicare veya Medicaid'i faturalayan klinisyenler yardım ödemeleri için uygun oldular, ancak aynı zamanda şartlar ve koşulları kabul etmeli ve sonra parayı aldığını kanıtlamalıdırlar. HHS yetkilisi, ajansın ödemeleri hızlandırmayı ve gerçekte ne kadar para alındığını izlemeyi amaçlayan klinisyenlerin uymasını kolaylaştırmaya çalıştığını söyledi.

Bazı davranışsal sağlık uzmanları ödeme için uygun değil, ancak ajans bir sonraki turda onlara para almak için çalışıyor, dedi.

Dişhekimleri artık ilk kez HHS portalı hhs.gov/providerrelief aracılığıyla yardım fonlarına başvurabilecekler .

Ek Etkin Nokta Ödeme Geliyor

Ajans yetkilisi, HHS'nin hastanelere, doktorlara, yetenekli hemşirelik tesislerine ve Hint Sağlık Hizmetleri tesislerine ve klinisyenlerine toplam 113 milyar dolarlık COVID-19 ile ilgili para dağıttığını söyledi. Bu, mevcut yardım fonunda yaklaşık 40 milyar ila 50 milyar dolar bırakıyor.

Nisan ayında HHS, COVID-19 sıcak nokta bölgelerindeki klinisyenlere ve hastanelere 10 milyar dolar dağıttı. New York bu paranın neredeyse yarısını aldı. HHS, ülke genelindeki hastaneleri araştırdı ve Nisan ve Haziran ayları arasındaki kabullerin "önemli olmaya devam ettiğini" söyledi.

Ajans, yakında yeni bir sıcak nokta dağıtım turu açıklayacağını söyledi.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top