Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Düşen Kısa Testi, Sakinler Partide Virüsü Yakaladı COVID-19 Güncelleme: Düşen Kısa Testi, Sakinler Partide Virüsü Yakaladı

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

Kısa Düşen Testi

Amerika Birleşik Devletleri, diğer birçok ülkeden daha fazla COVID-19 test kapasitesine sahiptir, ancak laboratuvarlar bunalmıştır ve birçok hasta sonuçlar için bir hafta veya daha fazla beklediğini bildirmektedir. COVID İzleme Projesine göre ABD laboratuvarları şu anda günde yaklaşık 800.000 teşhis testi yapıyor, ancak çeşitli tahminlere göre ülkenin günde 6-10 milyon teste ihtiyacı var. Enfeksiyon oranları ülke çapında arttıkça, birçok laboratuvar çekirdek bir tedarik zinciri sorunu nedeniyle kapasiteye yakın bir yerde çalışmaz.

Krizin merkezinde yer alan Reuters'in raporları , kamu ve özel laboratuvarların, tescilli kimyasal kitleri ve bir avuç imalatçı tarafından üretilen diğer araçları kullanmaya kilitleyen otomatik test ekipmanlarına güvenmesidir.

Med Residents Partide Virüsü Yakaladı

Florida Üniversitesi Sağlık Sistemi, Fresh Take Florida'daki bir rapora göre , bildirilen 17 kişinin, bir arkadaşın ve bir idari çalışanın COVID-19 enfeksiyonları kümesini doğrulamayı reddetti .

Amerikan Tıp Koleji baş bilim sorumlusu Ross McKinney, MD Medscape Medical News'e verdiği demeçte, "Hikaye, yaşları veya profesyonel geçmişleri ne olursa olsun COVID'e dikkat etmelerinin gerekliliğini gösteriyor." "Bireylerin, özellikle yüksek sesle konuşulan yakın mahallelerde maske takmadığı grup toplantıları, bunun gibi bir süper serpme etkinliği için ideal ayardır."

MD NFL Oyuncu Sezon Dışı Seçimleri

Şu anki Ulusal Futbol Ligi (NFL) kadrosundaki tek tıp doktoru olan Laurent Duvernay-Tardif, 2020 NFL sezonunu COVID-19 riskinden endişe duyan ilk oyuncu oldu .

"Bu sezon boyunca cephede de olmak beni bu pandemik ve bireyler üzerine koyar stres ve bizim sağlık sistemi üzerinde farklı bir bakış açısı verdi," Duvernay-Tardif yayınlanmıştır Twitter'da. "Sadece sevdiğim sporu oynamak için kendi toplumumdaki virüsü potansiyel olarak iletmeme izin veremem. Eğer risk alırsam, hastaları önemseyerek yapacağım."

Diyabet, Hipertansiyon ile Daha Güçlü Bağlantı

Yeni bir meta-analiz , dünya çapında hastaneye yatırılan COVID-19 hastalarından verilerin daha da rafine edilmesinin, diyabet ve hipertansiyonu olan hastalar için yoğun bakım ünitesi (YBÜ) yatış ve ölüm oranlarının arttığını göstermektedir. 15.794 hastanede yatan hastadan ve Aralık ve Nisan ayları arasında yayınlanan 65 rapordan derlenen veriler,% 12 diyabet prevalansı ve% 17 hipertansiyon prevalansı göstermiştir.

"[Bazı] sınırlamalarla bile, COVID-19 hastalarında hipertansiyon ve diyabet prevalansının arttığını, diyabetli hastaların hem ölüm hem de YBÜ'ne kabul riskinin arttığını ve tersine dönme potansiyeli olduğunu gösterebildik COVID-19 için bir risk faktörü olarak hipertansiyonun raporlanmasındaki nedensellik, "diye yazdı MD röportajda kıdemli yazar Fady Hannah-Shmouni.

Sıfırdan Yapılmış COVID-19 Hastanesi

Şu anda, Kuzey Carolina, COVID-19 vakalarının ve hastaneye yatışların en yüksek günlük oranlarını bildiriyor.

Kritik bakım doktoru Douglas Brent McQuaid, bu artışın geldiğini gördü ve Cone Health Medical Group'taki meslektaşlarının yanı sıra, yakın zamanda Greensboro'da kapalı bir hastaneyi enfekte hastaların özel tedavisi için akut bir tesise dönüştürdü. McQuaid, bir Medscape yorumunda COVID-19 hastanesini nasıl baştan inşa ettiğini açıkladı.

Brezilya "Şu Anda Birçok Salgınla Karşı Karşıya"

Brezilya'da ilk COVID-19 vakasının kaydedilmesinden dört ay sonra, 26 Şubat'ta virüsün günde 1000'den fazla ölümü var . Halk sağlığı uzmanlarına göre, ülke zayıf liderlik, tutarsız bir halk sağlığı tepkisi ve kutuplaşmış bir seçmen yaşıyor ve bu da onu dünyanın en kötü etkilenen ikinci ülkesi yapıyor. ABD hala birinci sırada.

Her ne kadar bazı Brezilya eyaletlerinde salgının istikrara kavuşma eğilimi olduğuna dair işaretler olsa da – rakamlar COVID-19 ölümlerinin 27 eyaletin 11'inde ne düşmediğini ne de önemli ölçüde arttığını gösteriyor – rakamlar başka yerlerde ayrılıyor ve düşerken dokuz eyalette artmaya devam ediyor kalan yedi.

Eski sağlık bakanı José Gomes Temporão, hastalık her bölge ve eyalette farklı dinamikler sergiliyor ve kırsal bölgeye taşındığını söylüyor. "Şu anda birçok salgınla karşı karşıyayız" dedi.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve aynı zamanda kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır . Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top