Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: ÜFE Riski, Aerosol İletimi COVID-19 Güncellemesi: ÜFE Riski, Aerosol İletimi

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

ÜFE ve COVID-19 Riski: Verilere Yakından Bakış

50.000'den fazla Amerikalının çevrimiçi araştırması, günde bir kez proton pompası inhibitörleri (PPI) almanın COVID-19 riskini iki katına çıkarabileceğini ve PPI'leri günde iki kez almanın riski üç kattan fazla artırabileceğini önermektedir.

Mide asidi koronavirüse karşı koruyucu olabilir ve PPI'lar potansiyel olarak virüsün gelişebileceği bir ortam oluşturabilir.

Darrell M. Gray II, MD, MPH, gastroenterolog ve Columbus, Ohio'daki Ohio State Üniversitesi Wexner Tıp Merkezi'nde doçent , çalışmayı , eleştirilerini ve biyolojik inandırıcılığı tartışıyor .

Aerosol İletimine Karşı İddialar Su Tutmaz

Bir aerosol bilim adamına göre, SARS-CoV-2'nin aerosol yoluyla bulaşmamasını öneren sağlık kuruluşları, aerobiyoloji, aerosoller ve bina bilimi konusunda uzman araştırmacılara sahip olmayabilir ve bu da yanlış sonuçlara yol açabilir.

Boulder, Colorado Üniversitesi Çevre Bilimleri Kooperatif Araştırma Enstitüsü'nden doktora Jose-Luis Jimenez, aerosol iletiminin SARS-CoV-2'nin yayılmasında önemli bir rol oynadığından şüphelenmek için neden yeterince bilgimiz olduğunu biliyor. .

Hangi HCP'ler İlk Aşı Yapmaya En Çok İstekli?

Yeni bir Medscape anketine göre, doktorlar uygun olduğunda COVID-19 aşısı alacaklarını söyleyen en olası sağlık uzmanlarıydı (HCP).

Bazı aşı adayları için faz 3 denemeleri başladığında, etkili bir aşı hazır olduğunda ve hazır olduğunda araştırmalar potansiyel kabul oranlarına daha yakından odaklanmaya başlar. Dünya genelinde 7000'den fazla klinisyen, yönetici ve tıp öğrencisi potansiyel bir aşı hakkında kişisel olarak nasıl hissettikleri ve klinisyenler için başkalarına ne tavsiyelerde bulunacakları ile ilgili soruları küresel olarak yanıtladı.

Amerika Birleşik Devletleri dışındaki yanıt veren doktorlar, hazır olduklarında aşı olacağını söyleyen ABD'li doktorlar kadar muhtemeldi. Hemşireler ve ileri uygulama kayıtlı hemşireler, evet diyen doktorlardan çok daha az olasıdır.

Hastalık Yayımında Okulların ve Çocukların Rolü

Yeni veriler , COVID-19'un yayılmasında çocukların sürücü olabileceğini ve bu da uzmanların okulun yeniden açılmasının risklerini ve faydalarını değerlendirdikçe denklemi değiştirebileceğini göstermektedir.

Yetkililer ABD okullarını Mart ayında COVID-19'un yayılmasını sınırlamak için kapattıklarında, 26 günlük bir süre boyunca 1 milyondan fazla vakayı engellemiş olabilirler, JAMA dergisinde bu hafta online olarak yayınlanan yeni bir tahmin.

Ancak okulun kapatılması da çocukların ve okulların hastalık bulaşmasını nasıl etkilediğini anlamada kör noktalar bıraktı. JAMA Pediatri'de online olarak yayınlanan ayrı bir çalışma, hafif ila orta şiddette COVID-19 olan 5 yaşından küçük çocukların nazofarenksinde büyük çocuklara ve yetişkinlere kıyasla yüksek miktarda SARS-CoV-2 viral RNA'ya sahip olduğunu buldu.

Yazarlar, "Bu nedenle, küçük çocuklar SARS-CoV-2'nin genel nüfusa yayılmasının önemli itici güçleri olabilir." Dedi.

Düşük Mortaliteye Bağlı Remdesivir Tedavisi

Remdesivir tedavisi, devam eden iki çalışmanın ara analizine göre, şiddetli COVID-19 hastalarında azalmış ölüm olasılıkları ve iyileşmiş iyileşme oranları ile ilişkilidir.

California'daki Foster City'deki Gilead Sciences'dan Richard H. Haubrich, Reuters Health'e verdiği demeçte , "Bu karşılaştırmalı analiz, yalnızca standartlara kıyasla remdesivir'in faydası hakkında değerli ek bilgiler sunmaktadır." Dedi.

Bununla birlikte, COVID-19'da remdesivir kullanımına ilişkin kanıtları yakın zamanda gözden geçiren bir araştırmacı, çalışmanın "gözlemci verilerin şirket destekli bir ara analizi …", ihtiyacımız olanın uygun, büyük, maskeli, randomize, kontrollü bir çalışma olduğunu söyledi. "

Bilim adamları aşıları kendileri deniyorlar

MIT Technology Review raporlarına göre , yaklaşık 20 bilim insanı koronavirüse karşı kendi kendine burun aşısı yapmaya gönüllü oldular. Deneyi, bir aşı resmi olarak onaylanmadan önce bağışıklık şansı olarak görürler. Ancak bir biyoetikçi, kalite kontrol ihtiyacı ve potansiyel riskler göz önüne alındığında, aşılarla kendi kendini denemenin iyi bir fikir olmadığını söylüyor.

FDA Evde Tükürük Testi için EUA'yı Onayladı

ABD Gıda ve İlaç İdaresi 30 Temmuz'da tükürük bazlı COVID-19 RT-PCR testi için evde kendi kendine toplanabilen acil kullanım izni (EUA) sağladı.

Şirket, Klinik Referans Laboratuvarı, CRL Hızlı Yanıt olarak bilinen test kapasitesini artırıyor . Şirkete göre, test standart ön nazal sürüntü testinden daha hassas ve doğrudur.

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarına bakım yaparken, kendilerini zor, boşaltma işine adamış ve aynı zamanda kendilerini enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Jake Remaly, Medscape Medical News ve MDedge'de çalışan bir gazetecidir . 5 yıldan fazla süredir sağlık ve tıp alanında çalışmaktadır. Ona [email protected] adresinden ulaşılabilir.

Medscape'i Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da takip edin ve Ellie Kincaid'i Twitter'da takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top