Sağlık

COVID-19 Güncellemesi: Yeni Belirti, Steroid Tedavisi Kılavuzu Test COVID-19 Güncellemesi: Yeni Belirti, Steroid Tedavisi Kılavuzu Testi

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

İşte Medscape'ın dünyanın dört bir yanındaki editörlerinin bugün bilmeniz gerektiğini düşündüğü coronavirus hikayeleri:

Yeni Belirti

Az sayıda COVID-19 hastasında gözlenen oral petekyal lezyonlarda, cilt döküntüsü ekzanteminin yanı sıra virüsün yeni bir semptomu olup olmadığını merak eden bazı dermatologlar vardır. Madrid araştırmacıları, deri döküntüsü olan 21 hastanın virüsün ağız boşluğunu incelediler ve bulgularını JAMA Dermatoloji'de bir araştırma mektubunda yayınladılar .

Dermatolog MD ve çalışmanın yazarlarından biri olan Jimenez-Cuahe, "Deri döküntüsü olan bir hastada enantem varlığı, ilaç reaksiyonundan ziyade viral bir etiyoloji öneren yararlı bir bulgudur." Dedi. "Bu özellikle tedavinin bir parçası olarak birçok ilaç alan COVID-19 hastalarında faydalıdır."

Steroid Tedavisine Yönelik Test

Yeni araştırmalar , yüksek düzeyde iltihaplı hastaneye yatırılmış COVID-19 hastalarının deksametazon ve diğer steroidlerden önemli ölçüde fayda sağlayabileceğini gösteriyor, ancak hangi hastaların steroid için en iyi aday olduğu konusunda daha fazla netliğe ihtiyaç var.

Bronx, New York'taki Albert Einstein Tıp Fakültesi ve Montefiore Sağlık Sistemi'ndeki araştırmacılar, düşük inflamasyon seviyelerine sahip hastaların steroid kullanımı ile ciddi sonuçlar için önemli ölçüde daha yüksek bir risk yaşayabileceği sonucuna vardı. Ayrıca bir C-reaktif protein testinin doktorların hangi hastaların fayda sağlayacağına karar vermelerine yardımcı olabileceğini buldular.

Kombinasyon Terapisi Sitokin Fırtınasını Etkiledi

Yeni bir çalışmada, yüksek doz metilprednizolon ve tocilizumab kombinasyonu, sitokin fırtınası olarak bilinen hiperinflamatuar bir durum yaşayan COVID-19 hastalarında daha hızlı solunum iyileşmesi , daha düşük mekanik ventilasyon olasılığı ve daha az hastane içi ölüm ile ilişkili bulunmuştur. sadece destekleyici bakım almış.

Araştırmacılar, tedavi gören hastaları tarihi kontrollerle karşılaştırmış ve tedavi grubundaki katılımcıların solunum durumlarında en az iki aşamalı bir iyileşme elde etme olasılıklarının% 79 daha fazla olduğunu bulmuşlardır.

Kronik COVID

COVID-19, bugünün Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinden Morbidite ve Mortalite Haftalık Raporundaki anket sonuçlarına göre , genç yetişkinlerde ve hafif hastalığı olan ve ayakta tedavi gören kronik rahatsızlıkları olmayanlarda bile haftalarca süren hastalık anlamına gelebilir ( HKM).

SARS-CoV-2 için pozitif test eden semptomatik yetişkinlerin çok aşamalı telefon anketinde,% 35'i testten 2 ila 3 hafta sonra görüşüldüklerinde normal sağlık durumlarına dönmemişlerdir. Gecikmiş iyileşme (yorgunluk, öksürük ve nefes darlığı belirtileri), 18-34 yaş arası çocukların yaklaşık dörtte birinde ve hastaneye yatmayı gerektirecek kadar hasta olmayan 35-49 yaş çocuklarının üçte birinde belirgindi.

Ucuz Jenerikler: Potansiyel Tedaviler, ancak Test Edilmesi Zor

Vasküler tıp uzmanı Yogen Kanthi, MD, inmeyi önlemek için genellikle kan incelticilerle reçete edilen ucuz, FDA onaylı bir ilaç olan dipiridamolün COVID-19 hastalarına yardımcı olabileceğine dair bir önseziye sahipti. Ancak Amerika Birleşik Devletleri'nde klinik çalışmaların yürütülmesi nedeniyle, bu teoriyi test etmeyi beklediğinden çok daha zor buldu.

Johns Hopkins'teki araştırmacılar, başka bir ucuz jenerik ilacı – enflamatuar dalgalanmaları önleyen alfa bloker prazosin – ve benzer engellerle karşılaşmak istediler.

COVID-19 hala Amerika Birleşik Devletleri'nde birçok alanda hızla yayılıyorsa, doktor-araştırmacılar hayat kurtarıcı tedaviler olabileceğini düşündüklerini test etmek umuduyla bu sistemler üzerinde çalışmak için uğraşıyorlar.

Virüs Endokrin Sistemi Bozabilir mi?

Reuters'in bildirdiğine göre , araştırmacılar anjiyotensin dönüştürücü enzim 2 (ACE2) üzerindeki etkileri sayesinde SARS-CoV-2'nin vücuttaki çeşitli endokrin işlevlerini bozabileceğini söylüyor. New Orleans Louisiana Eyalet Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi ve Güneydoğu Louisiana Veterans Health Care Systems'dan araştırmacılar, endokrin dokularda ACE2 ekspresyonu ve fonksiyonu ve SARS koronavirüslerinin olası etkileri üzerine mevcut literatürü gözden geçirdi.

Yazarlar, "COVID-19 ile ilgili olarak, klinik çalışmalar diyabet, obezite ve hipertansiyonu olan hastalarda daha ciddi sonuçlar ortaya koymaktadır." "Bununla birlikte, endokrin dokulardaki patolojik koşullarda ACE2 ekspresyonu hakkında insanlarda veri eksikliği, ciddi COVID-19 sonuçlarında ACE2 ekspresyonunun doğrudan rolü üzerinde bir sonuca varmamıza izin vermez."

CDC Okulları Yeniden Açmaya Çağırdı

Yeni öğretim yılı yaklaştıkça, CDC çocukları yeniden sınıfa koymanın önemini vurgulayan okulun yeniden açılması konusunda genişletilmiş yönergeler yayınlamıştır.

CDC Direktörü Robert R. Redfield yaptığı açıklamada, "Halk sağlığımızın bu sonbaharda okul açması kritik önem taşıyor." Dedi. "Bunun ülkemizin aileleri için zor bir zaman olduğunu biliyorum [ve] CDC, en savunmasız kişileri korurken güvenli bir şekilde yeniden açılmak için K-12 okullarıyla çalışmaya hazır."

Yine de, bazı araştırmalar, kılavuzların potansiyel sağlık risklerini küçümseyebileceğini önermektedir. "Virüs bulaşmış çocuklar ciddi şekilde hastalanma ya da ölme riski düşük olsa da, ne sıklıkla enfekte olurlar ve virüsü başkalarına ne kadar verimli yaydıkları kesin olarak bilinmemektedir. Orta ve lise öğrencileri de çok daha yüksek risk altında olabilir Yeni yapılan çalışmalara göre " New York Times rapor ediyor .

Trend Olan Klinik Konu: Havadaki Virüs

Birkaç aydır, SARS-CoV-2'nin hava yoluyla bulaşma yoluyla yayılma olasılığı hakkında endişeler gündeme gelmiştir. Ülke çapında vakalar arttıkça, bu potansiyel enfeksiyon yolu artık daha fazla inceleme yapıyor ve bu da bu haftanın trend olan klinik konusunu oluşturuyor .

Memoriam bölgesinde

Frontline sağlık çalışanları COVID-19 hastalarını önemsediğinden, kendilerini zor, drenajlı işlere adamış ve ayrıca enfeksiyon riski altına sokmuşlardır. Dünyada binlerce kişi öldü.

Medscape onları anmak için bir anıt listesi yayınladı. Ne yazık ki bu listeyi güncellemeye devam edeceğiz. Lütfen bu form aracılığıyla bir yaş, meslek veya uzmanlık alanı ve yeri olan adları göndererek bu listenin eksiksiz olmasını sağlamamıza yardımcı olun.

Pandemi ile ilgili başka deneyimleri, hikayeleri veya endişeleri paylaşmak isterseniz, lütfen buradaki sohbete katılın .

Victoria Giardina, Medscape'nin editör stajyeridir. Daha önce Dr. Oz Show için yazmıştır ve şu anda Kampüsü için ulusal bir yaşam tarzı yazarıdır . Ona [email protected] adresinden veya Twitter @VickyRGiardina adresinden ulaşılabilir .

Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin. İşte nasıl Medscape bir hikaye ucu göndermek için.

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top