Sağlık

Yeni Zorluklar Arasında Büyüyen Tracer Takımları ile İletişime Geçin Yeni Zorluklar Arasında Büyüyen Tracer Takımları ile İrtibata Geçin

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

Jensa Woo, San Francisco'da, coronavirus pandemi tarafından yakalanan ve kentin Halk Sağlığı Departmanı için iletişim izleyicisi olarak yeniden atanan bir kütüphanecidir. Kayıtlı hemşire Joanna Cirillo, Virginia Sağlık Bakanlığı'nda bulaşıcı bir hastalık uzmanı, tüberküloz ve hepatit A dahil olmak üzere diğer bulaşıcı hastalıklar üzerindeki olağan temas izleme çalışmasından COVID-19 vakalarına yeniden atandı.

Woo ve Cirillo, insanları COVID-19'a maruz kaldıklarını uyaran ülke çapında binlerce temas izleyicisi arasındadır. "Maruz kalmak", enfekte olmuş bir kişiyle – 10 dakikadan daha uzun bir süre – 6 feet içinde – yakın temasa girdikleri anlamına gelir. Şu anda vaka araştırmacılarını ve irtibat izleyicilerini eğiten Cirillo, "Bu genellikle evlerinin veya iş arkadaşlarının üyeleri" diyor.

Halk sağlığı uzmanları, stratejik test, hızlı izolasyon ve destekleyici karantina ile temasın izlenmesi, ülke çapında 2,6 milyon kişiye teşhis konan ve muhtemelen milyonlarca kişiyi daha fazla enfekte eden virüsün yayılmasını yavaşlatmanın hayati bir yoludur.

Covid ile savaşmak her zaman zor olacaktı. Yapabileceğimiz çok şey var. İrtibat izlemeyi yenilikçi yöntemlerle desteklemeliyiz; yiyecek tesisleri, cemaat ayarları gibi yüksek riskli ortamlardaki eylemleri ikiye katlamak; halkı Covid riskini azaltma konusunda eğitmek. https://t.co/b20FuujcXI Scott Gottlieb, MD (@ScottGottliebMD) 30 Haziran 2020

Eski bir CDC müdürü ve Resolve to Save Lives'ın CEO'su ve CEO'su Tom Frieden, 16 Haziran'da COVID-19 kişi izleme oyun kitabını yayınladı "İletişim izleme yoğun, zor bir iş, ancak güvenlik ve ekonomimiz buna bağlı" diyor. .

İrtibat izleyicileri, insanların COVID-19'a maruz kaldıkları andan itibaren 14 gün boyunca kendi karantinalarını almalarını ve semptomları olup olmadığını test etme ve en az 6 fit uzakta duramadıkları takdirde alternatif konutlar ile bağlantı kurmalarını önerir. diğerleri evde. Sağlık bakanlıkları, yakın temasın neden evde kalması gerektiğini açıklayan işveren mektupları da yazacaktır.

İrtibat İzleyicilere Acil İhtiyaç

COVID-19 vakalarında tüm eyaletlerin yarısından fazlasındaki artış, yeterli vaka araştırmacısı ve temas izleyicisi bulundurma baskısını artırmıştır. Daha fazla insan pozitif test ettikçe, kendi kendine izolasyonlarını ve tedavilerini destekleyen ve yakın temaslarını tanımlayan vaka araştırmacıları tarafından hızlı bir şekilde röportaj yapılması gerekir.

Kişi izlemeyi istediğimiz ölçüde yapamadık – her bir kişiye ulaşmak ve herkesi test ettirmek. Marshall Vogt, COVID-19 çevreleme ekibi eş lideri, Virginia Sağlık Bakanlığı

"İletişim izleyicileri olabildiğince hızlı bir şekilde yerinde tutmalıyız çünkü bu, devletlerin yeniden açıldıktan hemen sonra başka bir dalgalanma turunu önlemek zorunda kaldıkları en güçlü araçlardan biri," diyor Dernek baş tıbbi memuru Marcus Plescia Eyalet ve Bölgesel Sağlık Görevlileri (ASTHO).

Cirillo, "Sağlık departmanına bildirildikten sonraki 24 saat içinde tüm vakalarla iletişim kurma hedefi belirledik. Davaları çağırıyoruz ve daha sonra bu arada farkında olmadan orada dolaşan kişileri çağırıyoruz."

Yirmi dokuz ülke ve ABD bölgesi, 22 Haziran itibariyle 7 günlük yeni rapor edilen vakalarında bir sıçrama gördü ve dokuz eyalet rekor ortalamalar kaydetti. Washington Post'un takibine göre, Pazartesi rakamları genellikle haftanın en düşük seviyesi olmakla birlikte, yeni vakaların sayısı bir önceki Pazartesi gününden yaklaşık 7.000 daha fazla.

Florida Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan verilere göre, bazı eyaletler, Florida gibi günlük toplam vakalarında 150.000 toplam koronavirüs vakasını aşan yeni zirvelere ulaştı. Vali Gavin Newsom, geçtiğimiz hafta sadece teyit edilen vakaların% 35'inden fazlasının sadece son 2 haftada kaydedildiğini söyledi.

Çoğu Devlet Gerekli Sayıların Azalması

Yine de sadece yedi eyalet – New York, Massachusetts, Vermont, Batı Virginia, Alaska, Missouri ve Oregon – ve üç bölge – Washington, DC, Guam ve Kuzey Mariana Adaları – nüfuslarına ve COVID oranlarına göre yeterli temas izleyicisine sahiptir. Son 14 günlük dönemde -19, 50 eyalet ve bölgede sağlık departmanlarının bir NPR anketine göre.

Diğer altı eyalette – Connecticut, Colorado, Kuzey Carolina, Kuzey Dakota, Idaho ve Washington – kapasiteyi karşılamak için dönebilen yedek personel bulunurken, geri kalan 37 eyalette hala ihtiyaç duyulan temas izleyici işgücü bulunmuyor.

Virginia bu 37 eyalet arasında yer alıyor ve çoğu gibi, yeniden açmaya devam ederken temas izleme işgücünü artırıyor. George Washington Üniversitesi'ndeki Fitzhugh Mullan Sağlık İş Gücü Eşitliği Enstitüsü tarafından geliştirilen işgücü tahmincisine göre, devletin mevcut temas takipçilerinin sayısının en az 4 katı olmalıdır.

"Kişi izlemeyi istediğimiz ölçüde yapamadık – her bir kişiye ulaşmak ve herkesi test ettirmek. Bu nedenle, bu önleme derecesine ulaşmak için şimdi ölçekleniyoruz. Richmond'daki Virginia Sağlık Bakanlığı'nda bir epidemiyolog ve COVID-19 çevreleme ekibi eş lideri Marshall Vogt "diyor. Virginia'nın federal CARES Yasası yoluyla aldığı fon, "iletişim izleyicileri de dahil olmak üzere daha fazla insan kaynağı kiralamamıza ve dizüstü bilgisayarlar ve cep telefonları da dahil olmak üzere teknoloji kaynakları satın almamıza izin veren en kritik kaynak" oldu.

İlerleme kaydediliyor. NPR anketine göre, toplam temas izleme işgücü son 6 haftada 11.142 çalışandan 37.100'e üç kattan fazla arttı.

Birçok eyalet ayrıca daha fazla irtibat izleyicisi tutmayı, hükümet personelini yeniden atamayı veya gönüllüler dışında eğitim almayı planlıyor. Bazılarının halihazırda bekleyen yeni eğitimli personeli veya gönüllüleri vardır ve yeni pozitif vakalar ortaya çıkarsa kişileri takip edebilirler. Birçoğu bu safları doldurmak için Ulusal Muhafızlara, AmeriCorps'a, Tıbbi Rezerv Kolordu gönüllülerine ya da yarı zamanlı işçilere güveniyor. NPR, "Personeli işe alma ve rezerve etme planları ile ulusal işgücü 68.525 irtibat izleyicisine ulaşıyor."

CDC Vakfı aynı zamanda yerel irtibat takibini desteklemek için personel sağlar ve yeni vaka araştırmacıları ve irtibat takipçileri işe alır.

Devlet ve yerel sağlık departmanlarına yardım etmek için CDC tarafından tahmini 500 personel görevlendirilmiştir ve NPR raporuna göre, CDC Vakfı'ndan 45 milyon dolar ile 650 pozisyon daha desteklenecektir.

Geçen ay Kongre'de yürürlüğe giren iki partili mevzuat, yeni bir Ulusal Halk Sağlığı Kolordusu kurarak işgücünü güçlendirecekti. "Bu Kolordu şu anda sağlık sektöründeki personel boşluklarını doldurmamıza yardımcı olacak ve vatandaşımızı aşılamamıza, hatta test etmemize, izlememize ve hatta izlememize olanak sağlayacak. Bu salgının diğer tarafına gidip bazılarına dönebilmemiz için normalliğin benzerliği için, bu görevleri yerine getirmek için zeminde bot olacak çok daha fazla insana ihtiyacımız var "dedi. Temsilci Chrissy Houlahan, geçtiğimiz ay mevzuatı açıkladığında.

Temas izleme işgücünü artırmanın yanı sıra, sağlık departmanları toplumdan güven ve iletişimi artıracak farklı kültürel geçmişleri ve dilleri temsil eden kişileri işe almaktadır.

Örneğin, Kuzey Virginia'daki Fairfax County, ilçede ek desteğe ihtiyaç duyan belirli mahalleleri ve nüfusları anlayan çok sayıda toplum sağlığı çalışanı – eğitimli topluluk üyelerini işe alıyor.

Eğitim ve Gizlilik

İletişim izleyicileri yerel sağlık departmanları ve / veya üniversite halk sağlığı okulları gibi kâr amacı gütmeyen ortakları tarafından eğitilir. Eğitim, temel veya daha gelişmiş olmasına bağlı olarak 6 ila 20 saat arasında değişebilir.

Johns Hopkins Bloomberg Halk Sağlığı Okulu, Bloomberg Philanthropies ile birlikte, geçen ay ücretsiz bir çevrimiçi COVID-19 kursu başlattı. "New York eyaleti tarafından pandemikle savaşmak için işe alınan binlerce temas izleyicisi için bir gereklilik" ve bir haber bültenine göre kursu tamamladıktan sonraki 72 saat içinde son bir değerlendirmeyi geçmeleri gerekiyor.

6 saatlik kurs herkese açıktır ve 11 Mayıs'tan bu yana 400.000'den fazla kişi zaten kayıt yaptırmıştır. İrtibat izleyicileri, vakalarla ilişki kurma, irtibatlarını belirleme ve her iki vakayı nasıl destekleyecekleri de dahil olmak üzere temas izlemenin nasıl yapıldığını öğrenir. ve kişilerin topluluklarında aktarımını durdurmak için "diyor.

Kişi izleme hakkında duydunuz, ancak ne olduğundan emin değil misiniz? # COVID19'un yayılmasını önlemek için sağlık departmanları tarafından kullanılır. Daha fazla bilgi edinin: https://t.co/J3Txu3riWr. # SlowtheSpreadpic.twitter.com / 3f8aEQCTuI CDC (@CDCgov) 29 Haziran 2020

İrtibat takibinin başarılı olabilmesi için halkın salgını bastırmak, toplumdaki insanların sağlığını korumak ve toplumu yeniden açmak için halk sağlığı önerilerine (izolasyon ve karantina dahil) katılmanın ve bunları izlemenin gerekli olduğunu anlaması gerekir. Lives oyun kitabını kaydedin.

"Çağrının başında hepimizin aynı ekipte olduğumuzu, ikimizin de COVID-19'un yayılmasını engellemeye çalıştığımızı ve iş arkadaşlarımızı ve topluluğumuzu korumak istediğimizi vurgulamak isterim," diyor Cirillo , vaka araştırmacılarını eğiten ve izleyicilerle temasa geçen.

Johns Hopkins kursu ayrıca temas izleme, izolasyon ve karantina ile ilgili etik endişeleri de kapsar ve iletişim izleme çabalarının önündeki en yaygın engellerden bazılarını ve bunların üstesinden gelmenin yollarını belirler.

"En önemli parça gizlilik ve gizlilik konusunda sağlam bir eğitimdir. İletişim kurduğumuz kişilerin bunun özel bir konuşma olduğundan ve gizliliğin ihlal edilmeyeceğinden çok güvende hissetmelerini sağlamalıyız, aksi takdirde konuşma iyi gitmez," diyor. Plescia.

Cirillo, "Hem COVID-19 vakalarından hem de kişilerden aldığımız bir numaralı soru, bilgilerimi nasıl alıyorsunuz ve bununla ne yapıyorsunuz? Doktorlarının veya hastanelerinin bize bu bilgileri verdiği vakalara ve teyit edilen bir dava ile soruşturma sırasında tespit ettikleri temaslar. "

İrtibat izleyicilerine rastgele bazda temaslar verildiğini ve orijinal davanın adlarını bilmediklerini ekledi. "Herhangi bir efsaneyi ortadan kaldırmak istiyorum – göçmenlik durumu veya Sosyal Güvenlik numaraları hakkında soru sormuyoruz. İsimler, doğum tarihleri ve telefon numaraları da dahil olmak üzere topladığımız bilgiler güvenli elektronik veritabanımızda gizli tutulur."

Woo, eğitiminin bir parçası olarak tıbbi ve hasta gizlilik yasalarını öğrendiğini söylüyor. Denetimli uygulama ve kişilerle canlı görüşmeler içeren 20 saatlik bir eğitim aldı. Kaliforniya Üniversitesi, San Francisco'daki halk sağlığı uzmanları, eyalet genelinde 56 ilçe ve üç şehir sağlığı departmanı tarafından kullanılan modülleri geliştirdi ve öğretti.

Teknoloji Sorunları

Woo, vaka araştırmacıları, ekip liderleri ve klinisyenlerle bir ekip üzerinde çalıştığını vurguladı. Tipik bir sağlık veya halk sağlığı geçmişi olan vaka araştırmacıları, COVID-19 ile insanlarla görüşür ve onları bulaşıcı olmayana kadar güvenli bir şekilde izole edebilmeleri ve tedavi edebilmeleri için kaynaklarla bağlantı kurar. Ayrıca, vakaların yakın temasta oldukları beş ila 10 kişiyi hatırlamasına ve tanımlamasına yardımcı olurlar, böylece bilgilerin temas izleyicileriyle paylaşılması sağlanır.

Teknoloji, pandemi sırasında temas izleyicilerinin işini daha kolay ve daha güvenli hale getirdi. Geçmişte, çoğu temas takibi "eski moda ayakkabı derisi" kullanılarak kapıdan kapıya yapıldı.

Şimdi, çoğu sağlık departmanı bir çağrı merkezi modeli kullanmaktadır, ancak kişi çağrılara, kısa mesajlara veya harflere cevap vermezse zaman zaman ev araması gerekebilir. Cirillo, "Şu anda tek bir merkezi telefon numarası kullanıyoruz ve çok sayıda sesli mesaj bırakıyoruz. Kişiler geri ararsa, arama, insanları bekletmek yerine personel personeline yönlendirilir." Diyor.

İşe alınan yeni iletişim izleyicilere, tele-çalışmalarını sağlayan cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar verilir. "Verizon'un iletişim izleyicilerinin telefonlarının arayan kimliğinde 'VDH COVID TEAM' olarak görünmesini gerçekten heyecanlandırıyorum," diyor Cirillo.

. @ TheJusticeDept @ HHSGov, temas izleme dolandırıcılığı konusunda uyarır, yasal yasal Covid iletişim izleyicilerinin hiçbir zaman finansal bilgilerinizi istemeyeceğini belirtir. pic.twitter.com/MZLZpvfAqy Bertha Coombs (@berthacoombs) 30 Haziran 2020

Virginia Sağlık Bakanlığı da sağlık sağlayıcılarından COVID-19 hastalarına VDH COVID Ekibinden bir çağrı beklemelerini söylemelerini istiyor.

Soğuk çağrı yapan kişilerin karşılaştığı en büyük zorluk, insanların telefonlarına cevap vermemesidir. Massachusetts'teki temas izleyicileri bunun yarıdan fazla gerçekleştiğini bildirdi. Yerel bir genel radyo makalesine göre, telefon görüşmeleri 833 veya 857 telefon numarasından gelmeli ve arayan kimliği MA COVID Ekibi göstermelidir.

Massachusetts Valisi Charlie Baker, sakinlere telefona sağlık kurullarından veya MA COVID Ekibi'nden cevap vermeleri için söz verdi.

İletişim izleyicileri, "bu Virginia sağlık departmanı ve sizinle iletişim kurmaya çalışıyoruz, lütfen bu numaradan bizi arayın" gibi basit bir mesaj yazarak bu sınırlama üzerinde çalışıyorlar diyor Cirillo.

Ancak iletişim izleyicileri olarak poz veren dolandırıcılara insanlara sahte mesajlar ve bağlantılar içeren mesaj atıyorlar. Geçen ayki sorunu bildiren Arizona'daki Daily Independent'e göre, mesaj "COVID-19 için pozitif test eden birine maruz kaldınız" diyebilir ve daha fazla bilgi edinmek veya test için kaydolmak için bu bağlantıyı tıklayabilir.

Buna karşılık, gizlilik nedenleriyle meşru temas izleyicileri böyle ayrıntılı bir mesaj bırakmayacak veya bağlantı eklemeyecektir.

Bu zorluklara rağmen, "vaka araştırmacılarının ve temas izleyicilerinin bu güveni insanlara güvenebilme kabiliyeti nedeniyle çok iyi bir gönüllü uyumluluk oranına sahibiz" diyor Vogt. Bakanlığın izolasyon veya karantina uygulamak için bir emir yayınlaması gerektiğinde sadece birkaç örnek olmuştur.

Woo, atanan vakaların% 87'sinin 17 Haziran'dan itibaren başarıyla röportaj yaptığını söyledi. "1 Mayıs'ta görüşmeye başladığımda yüzde 85 idi."

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top