Sağlık

Endişeler COVID-19 Verilerini Yalnızca HHS'ye Bildirme Siparişiyle Devam Ediyor Endişeler COVID-19 Verilerini Yalnızca HHS'ye Bildirme Siparişi Vermeye Devam Ediyor

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun .

Federal hükümetin hastanelerin COVID-19 verilerini Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) bildirmesini engellemesinden birkaç gün sonra, halk sağlığı uzmanları ve epidemiyologlar hareketin aniden şaşkına dönmeye devam ettiler ve gecikme ile sonuçlanabileceğinden endişe duyuyorlar salgınlara verilen yanıtlar ve kaynakların hatalı dağılımı.

ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Bakanlığı (HHS), 10 Temmuz'da yeni veri raporlama değişikliklerinin ana hatlarını veren bir rehber doküman yayınladı ve 15 Temmuz'da bir medya brifingi düzenledi.

Brifingde CDC Direktörü Robert Redfield, verilerin hastaneler ve eyaletler tarafından çok fazla kaynak yoluyla gönderildiğini ve COVID-19 raporunun CDC'nin Ulusal Sağlık Güvenliği Ağı'ndan (NHSN) ve huniden kaldırılmasının daha verimli olacağını söyledi. hepsi doğrudan Nisan ayında oluşturulan yeni bir platforma HHS Protect .

Redfield gazetecilere verdiği demeçte, "Bu, raporlama yükünü azaltır, raporlamanın karışıklığını ve çoğalmasını azaltır, raporlamayı kolaylaştırır ve kıt kaynakları mümkün olan en iyi yaklaşımı kullanarak dağıtmamızı sağlar." Dedi.

Ancak halk sağlığı yetkilileri, hastanelerin günlük olarak HHS Protect'e rapor vermesini gerektiren değişiklik hakkında istişare edilmediklerini söyledi. Ve CDC verilerinden farklı olarak, HHS Protect verileri halka açık değildir, ancak Redfield, CDC ve binlerce ortağı tarafından erişilebileceğini söyledi. HHS, verilere şimdi kimin erişebileceği ve ne zaman kamuya daha kolay erişilebileceği konusunda bir yorum talebine yayınlanma zamanı ile cevap vermemişti.

Çarşamba gecesi, birden fazla habere göre CDC'nin koronavirüs gösterge panolarındaki veriler kayboldu. Gösterge panoları, hastane kapasitesi – işgal edilen yataklar, COVID-19 hastaları tarafından işgal edilen yataklar ve işgal edilen yoğun bakım ünitesi (YBÜ) yatakları hakkındaki verileri içermektedir. Halka açık bir saldırının ardından veriler Perşembe öğleden sonra, ancak 14 Temmuz'a kadar geri yüklendi.

Departman yeni veri platformu hakkında çok az detay verdi. Resolve to Save Lives'ın başkanı ve CEO'su olan eski CDC Direktörü Tom Frieden, birçok sorusu olduğunu söyledi. "Hangi veriler hangi yetki altında, hangi standartlarla, hangi yetki altında toplanacak? Hangi kalite kontrolleri ve gizlilik güvenceleri uygulanacak? Verileri toplayan kurumlar nasıl desteklenecek?" diye sordu bir tweette . "Verilerin doğruluğu ve bütünlüğü nasıl sağlanacak? Veriler kimlerle paylaşılacak ve ne için kullanılacak?"

Devlet Konseyi ve Bölgesel Epidemiyologlar Milletvekili MPH Janet Janet, "İnsanlar bununla tamamen kör hissediyorlar ve hastaneleriyle çalışmak ya da halk sağlığında yaptığımız şeyleri hazırlamak ya da yapmak için zamanları yoktu" dedi. Halk sağlığı epidemiyologlarını temsil eden (CSTE).

Hamilton, Medscape Medical News'e yaptığı açıklamada, CSTE üyelerinin ilk kez 13 Temmuz'daki veri geçişi hakkında bilgi aldığını ve bunun eyalet valilerine gönderilen – devlet sağlık departmanlarına gönderilen bir mektuptan geldiğini söyledi. Şimdi, COVID-19 yanıtı üzerinde çalışmak yerine, "bu yeni sistemin nasıl kullanılacağını anlamaya çalışacaksınız" dedi.

Devlet sağlık görevlileri, HHS Protect verilerini kimlerin görebileceği ve CDC'den yaptıkları gibi haftada iki kez rapor alıp almayacakları konusunda da rehberlik almamışlardır.

Genel olarak, Hamilton, "Bence bu değişiklikle, elimine etmek yerine parçalanmayı koruyoruz."

"Kötü Bir Koku"

Idaho Sağlık ve Refah Bölümü sözcüsü Niki Forbing-Orr, "Bu yeni yönerge aniden yayınlandı ve Idaho'nun eyaletteki hastaneye yatış sayısını izlemeye devam etmesi için bazı önemli zorluklar sunuyor," dedi.

"Halkın görmesi için coronavirus.idaho.gov ile ilgili bilgileri görüntüleme ve raporlama yeteneğimizi tam olarak nasıl etkileyeceğini belirlemek için yeni sürecin ayrıntılarını inceleme sürecindeyiz, ancak kesinlikle kısa bir Hastanelerde, yoğun bakım ünitesinde ve ventilatörlerde insan sayısındaki farkındalığımız üzerinde bir etki yarattı. "Forbing-Orr Medscape Medical News'e verdiği demeçte.

Amerikan Halk Sağlığı Derneği genel müdürü Georges Benjamin, HHS'nin "geçişi yapma planı olmadığını, insanlara ne yapacakları konusunda rehberlik etmediklerini" ve veri toplama etkinliğini hastaneleri eğitmeden veya yeni programlama konusunda onlara yardımcı olmayan özel yüklenici.

Benjamin, Medscape Medical News'e sağlık veri sistemlerini iyileştirmeye karşı olmadığını, ancak şimdi bu değişikliğin bilgeliğini sorguladığını söyledi. "Veriler neden CDC sitesinde de olmasın?" Diye sordu Benjamin, NHSN'nin COVID-19 bilgileriyle daha fazla güncellenmeyeceğini belirtti.

"CDC sitesi neden yükseltilemiyor, çünkü dünyanın çoğu verilerini buradan alıyor?" O sordu.

MPH, Güney Florida Üniversitesi Halk Sağlığı Koleji'nde doçent olan Jason Salemi, "Verilerin CDC'den uzaklaştırılmasının kötü bir kokusu var." Dedi. Salemi, Florida merkezli COVID-19 kontrol panelini derlemek için Florida eyalet sağlık departmanı verilerine güveniyor.

Ancak COVID-19'un çocukları nasıl etkilediğine dair ulusal bir tablo oluşturmak için devlet sağlık departmanı verilerini araştırmaya çalışıyor. Durumların tümü farklı şekilde veri toplar, yani CDC'nin sağlayabileceği gibi toplu verilerin elde edilmesi yararlı olacaktır. Medscape Medical News'e verdiği demeçte Salemi, "Hamile kadınlar ve çocuklar hakkında ulusal bir bakış açısı edinmek son derece zordur." Dedi .

HHS'nin verileri neden gizli tutacağını soruyor. "Verileri erişilebilir kılmazlarsa, bu büyük bir zorluk olacak," diyerek, "Pandemi planlamasında yardımcı olmuyor."

Covidexitstrategy.org'u çalıştıran bir veri analisti olan Ryan Panchadsaram, MIT Teknoloji İncelemesinde CDC verilerine güvendiğini, çünkü “ABD'de toplu devlet düzeyinde hastane kapasitesi verilerinin tek kamuya açık kaynağı” olduğunu söyledi.

Verilerin özel ve akademik araştırmacılar tarafından kullanılamayacağından özellikle endişe duyuyordu. Panchadsaram, "Güvenilir verilerin paylaşılması, ABD'nin bu salgınınla yüzleşmesi gereken en ekonomik ve etkili müdahalelerden biridir."

Amerikan Tabipler Birliği (AMA) de itiraz etti. AMA, "Veri toplama ve paylaşmanın nasıl işleyeceği konusunda İdare'den ek ayrıntılar ve bilgiler bekliyoruz, ancak CDC'deki bilim adamlarının yanıt çabalarını bilgilendirmek için kritik verilere zamanında ve kapsamlı erişime devam etmelerini istiyoruz ve bekliyoruz." Dedi. Başkan Susan R. Bailey yaptığı açıklamada . "Buna ek olarak, devlet düzeyindeki toplu verilerin, yeniden açılma ve kapanış kararlarını yönlendirmek için kullanıldığından, herkes tarafından erişilebilir olmaya devam etmesi gerekiyor." Dedi.

Ulusal Guvernörler Birliği (NGA) de raporlama şartlarındaki değişiklikle ilgili bir sorun çıkarmıştır. Mahkeme, 55 eyalet ve bölgedeki valiler adına, hastanelerin yeni sistemi öğrenebilmeleri için 30 günlük bir gecikme talep eden bir bildiri yayınladı. NGA ayrıca idareyi verileri kamuya açık hale getirmeye çağırdı.

Kaynakları Bölünmek İçin Kullanılan Raporlar

CDC'den Redfield, medya brifingi sırasında yeni platformun kişisel koruyucu ekipman ve terapiler gibi kaynakları hastanelere zamanında tahsis etmek için kullanılacağını belirtti. "Bunu, terapötikleri olabildiğince çabuk olmaları gereken yere taşıyabileceğimizden emin olmak için heyecan verici bir ek olarak görüyorum.

Amerikan Hastane Birliği (AHA) veri değişimi hakkında yorum yapmaz, üyelerine yeni HHS gerekliliklerine uymalarını isteyen bültenler gönderir.

AHA, 13 Temmuz bülteninde , hastanelerin federal kaynakların alıcısı olmasını bekledikleri takdirde günlük rapor vermeleri gerektiğini kaydetti.

AHA, "Günlük raporlama, dağıtım hesaplaması için kullanılan tek mekanizmadır." Dedi.

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top