Sağlık

Vakalar Gittikçe, COVID için Daha İyi Hazırlanıyor muyuz? Vakalar Gittikçe, COVID için Daha İyi Hazırlanıyor muyuz?

Editörün notu: Medscape'teki Coronavirus Kaynak Merkezi'nde en son COVID-19 haberlerini ve rehberliğini bulun.

İnsanlar kumsallara vuruyor. Mağazalar ve restoranlar yeniden açılıyor. Beyzbol geri döndü (en azından bahar antrenmanı).

Yine de hayat daha normal bir şeye dönüyormuş gibi, endişe verici haberler de var.

ABD'de rekor sayıda COVID-19 vakası var, Güney ve Batı'daki bazı eyaletler yeniden dirilişe yol açıyor. Teksas barlarını kapattı, Kaliforniya bazı ilçelerde restoranlarını kapattı ve Florida'daki bazı plajlar kapalı.

Tüm siyasi çizgilerin yetkilileri, zorunlu olmasalar bile insanları maske takmaya teşvik ediyorlar.

Ülke bu hastalığı kontrol altına alma konusunda ilerleme kaydetti mi?

"Yeni vakaların yükseldiğini gördüğümüzde – ve bunları çok dikkatli bir şekilde izliyoruz – Amerikan halkı arasında 2 ay önce bulunduğumuz yere geri döndüğümüzü, bir zamanlar içinde olduğumuzu düşünme eğilimi olabilir Başkan Yardımcısı Mike Pence geçen hafta Beyaz Saray'ın pandemi üzerindeki görev gücünün 2 ayındaki ilk brifingde büyük kayıplar ve büyük sıkıntılar yaşadığını söyledi. "Gerçek şu ki, çok daha iyi bir yerdeyiz."

Robert Wood Johnson Vakfı'nın başkanı ve CEO'su ve eski bir CDC oyunculuk direktörü Richard Besser, bazı önemli alanlarda iyileşme olduğunu söyledi.

Örneğin, daha fazla hastanenin ön hat çalışanları için kişisel koruyucu ekipmanı (KKD) var, ancak birçok hastane hala sıkıntılı olduklarını söylüyor. Daha fazla test yapılabilir. Doktorlar virüs ve tedavi hakkında daha fazla şey anlıyorlar.

Ancak, genel olarak, “2-3 ay öncesine göre daha kötü durumdayız” diyor Besser.

Birçok sağlık uzmanı hemfikir ve bazı valiler eyaletlerinin ekonomiyi yeniden açma çabalarını duraklattı veya geri aldı. Sakinleri daha fazla hastalandıkça, devletler onları evde daha fazla tutmaya çalışıyor, iş kısıtlamalarının çalışmaya ve diğer normal faaliyetlere devam etmek isteyen seçmenlerden siyasi ısıyı getirebileceğini bilerek.

CDC'nin genel müdür yardımcısı Anne Schuchat, uzman görüşünün bir özetini sunan “Bu konuda bile başlamaya başlamıyoruz” diyor.

Peki tam olarak neredeyiz? İşte yeni vaka sayılarına, ölüm oranlarına, hastaneye yatışlara ve daha fazlasına bir göz atın.

Ölüm Oranları, Hastaneler ve İlaçlar Hakkında

Her gün ölen insanların sayısı yavaşladı, dedi Pence. İnsanlar daha erken teşhis konuyor, hastaneler tedavi bilgilerini paylaşıyor ve bazı ilaçlar iyileşmeye yardımcı oluyor.

Pence, geçen hafta 2.500'den fazla zirveden 300'den az Amerikalının öldüğü 2 gün olduğunu belirterek, "Ölümlerin azalması konusunda biraz rahatlayabiliriz." Dedi.

Ölümlerin azaldığı gerçeğinde yine de rahatlayabiliriz. Başkan Yardımcısı Mike Pence

Ancak uzmanlar, ölüm oranlarının genellikle teşhislerin gerisinde kaldığını, bu nedenle ölümlerde bir artış yakında gelebileceğini söylüyor. Daha genç insanlar pozitif test yapmaya başladı. Ölüm oranları daha düşüktür, ancak temas ettikleri daha savunmasız insanlar da dahil olmak üzere başkalarına bulaşabilirler.

Hastaneler, bazı açılardan, koronavirüs ile birkaç ay önce olduğundan daha iyi hazırlanmış – kesinlikle, en azından şimdi deneyimli – olabilir.

Ancak birçoğu COVID-19 hastaları ve mevcut YBÜ yataklarıyla bir kriz noktasında olduklarını veya bir kriz noktasına yaklaştıklarını bildirmektedir. CovidExitStrategy.org'a göre, 29 Haziran'da 33 ülke yoğun bakım ünitelerinin ve yataklarının% 80'i ya da daha fazla kapasitesindeydi. Bu 28 Mayıs'ta 23 yaşında.

Los Angeles'ta sağlık yetkilileri, şehrin hastane yataklarının birkaç hafta içinde kapasiteye ulaşabileceğini söylüyor.

Uzmanlar, temas izleme ve test kapasitesinin hala geciktiğini söylüyor.

İlaç biraz yardımcı oluyor. Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından desteklenen bir araştırmada, ilacın remdesivirinin iyileşme süresini ortalama 4 gün azalttığı bulundu. Ölüm oranını iyileştirmedi. Birleşik Krallık'ta yapılan bir deneme, deksametazonun – ucuz, yaygın bir steroid – COVID-19 ile ciddi şekilde hasta olan insanların hayatlarını kurtarabildiğini buldu.

Remdesivir'in maliyeti, özel sigortası olan Amerikalılar için tedavi kursu başına 3.000 $ 'dan fazla olacak ve devlet destekli sigortası olanlar için yaklaşık 2.300 $, üreticisi Gilead Sciences ve ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı.

Eski CDC Şefi "Buzdağının Ucu" Sonuçlarını Açıkladı

Nisan ayından daha fazla Amerikalı test ediliyor ve halk sağlığı yetkilileri bunun iyi bir şey olduğunu söylüyor.

Pence, "Bir dereceye kadar, yeni vakaların hacmi, ülke çapında testlerin genişletilmesinde büyük bir başarının bir yansımasıdır." Dedi.

Gördüğünüz sayılar, buzdağının daha da yayılmış bir ucu. Tom Frieden, MD, eski CDC direktörü

Ancak istatistiklere ve sağlık uzmanlarına göre o kadar basit değil.

Eski bir CDC direktörü olan Tom Frieden, "Bir doktor, bir bilim adamı, bir epidemiyolog olarak, size% 100 kesinlikte bir artış gördüğünüz eyaletlerin çoğunda bunun gerçek bir artış olduğunu söyleyebilirim" diyor. "Bu daha fazla test değil. Virüsün daha fazla yayılması. … Gördüğünüz rakamlar, daha da yayılan buzdağının sadece bir ucu."

Bazı eyaletler, yalnızca daha fazla sayıda pozitif test değil, daha yüksek pozitif test yüzdesi görmektedir. "Bu coronavirüsün patlayıcı bir şekilde yayılması," diyor Frieden.

Ülkenin bulaşıcı hastalıklar konusunda en iyi uzmanı olan Anthony Fauci, 30 Haziran tarihli bir Senato'da ülkenin "artık günde 40 artı bin yeni vakası olmaktan … dönmezse günde 100.000'e kadar" gidebileceğini söyledi. "

Şimdi CDC, enfekte olmuş Amerikalıların sayısının testlerle ortaya çıkanlardan 10 kat daha fazla olabileceğini söylüyor – çünkü nispeten az sayıda insan test edildi.

İdarenin en üst düzey sağlık yetkilisi Sağlık ve İnsan Hizmetleri Sekreteri Alex Azar, ülkenin pandemi kontrol etmesi için "pencere kapanıyor" dedi.

“Bu çok, çok ciddi bir durum” dedi.

"Yeniden Açılma" ne demek

Yeni vakalar 26 Haziran rekorunu kırdı, sadece bir gün önce belirlenen işareti kırarak, Johns Hopkins Üniversitesi'nden gelen rakamlar ortaya çıktı. Ülkenin günlük yeni vaka ortalaması da her zamankinden daha yüksekti. 30'dan fazla eyalet de kendi sayılarının arttığını gördü.

Bu, Kaliforniya, Arizona, Teksas ve Florida gibi devletlerin ekonomiyi yeniden açma çabalarını durdurmasına veya azaltmasına neden oldu. Yine ekonomik özgürlüğü halk sağlığı ile dengeleme mücadelesini, her seviyedeki hükümetlerin, sağlık uzmanlarının, iş liderlerinin ve sıradan Amerikalıların karşılaştığı bir sorun haline getirdi. İlk duruşların yıkıcı etkilerinden sonra – kayıp işletmeler, yüksek işsizlik, düşük tüketici harcamaları ve daha fazlası – ülke daha fazla insan işe döndükçe ekonomik iyileşme gördü

https://twitter.com/EricTopol/status/1278499056617025536?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1278499056617025536%7Ctwgr%5E&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.webmd.com%2Flung%2Fnews%2F20200702% 2Fas kılıfı atlama-biz-iyi-hazırlanmaktadır-için-covid

Los Angeles yetkilileri davalardaki artışa hazırlıklı değildi. Belediye Başkanı Eric Garcetti, Pence'in yorumlarından sonra önümüzdeki 2 haftanın devletin "insanları yaşamaya devam ettirip sürdüremeyeceğini görmek için" ikinci büyük sınav "olacağını söyledi.

Bazı işletmelerden, seçmenlerden ve yerel yönetimlerden gelir elde etmek için çaresiz kaldıklarını bilerek, iş dünyası üzerindeki kısıtlamaları eski haline getirmek zorunda kalan diğer vali örnekleri:

  • Teksas'ta barlar kapalı.

  • Bağımsızlık Günü tatili öncesinde Florida plajları da öyle.

  • Arizona, barları, spor salonlarını, tiyatroları ve daha fazlasını kapattı. Vali, yükselmeye devam etmeyi beklediği "acımasız" dava numaralarını gösterdi.

  • New York, New Jersey ve Connecticut, yükselen koronavirüs vaka numaralarına sahip 16 eyaletten gelen ziyaretçilerin, ziyaret etmelerine izin verilmeden önce 2 hafta karantinaya almalarını istiyor.

Schuchat, "Bu artışlar (yeni durumlarda) pek çok yerde." "Çok fazla coğrafi alan var. Çok az virüsün yayıldığı bir noktada değiliz.

İleriye Doğru

Besser, ilk başta ülkenin ortak bir amaç duygusu ve bireysel eylemlerin pandemi üzerinde etkili olabileceğine dair bir inanca sahip olduğunu söylüyor. Fakat o zamandan beri, politik baskı ve çalışmaya ve sosyalleşmeye geri dönme arzusu misyonu bulanıklaştırdı.

Virüsün yok olduğunu iddia etmek çok başarılı bir strateji değildir. Richard Besser, MD, başkan ve CEO, Robert Wood Johnson Vakfı

Siyahların, Hispaniklerin ve birçok "temel" işçinin hâlâ orantısız olarak acı çektiğini ve öldüğünü de belirterek, "Bunun sonuçlarını şimdi görüyoruz" diyor.

"Virüsün yok olduğunu iddia etmek çok başarılı bir strateji değil," diyor Besser, maskelere, el yıkamaya ve sosyal mesafeye sürekli bağlılık ve ayrıca hastaları test etmek, izlemek ve izole etmek için çağrıda bulundu.

"Ekonomiyi sürdürülebilir bir şekilde yeniden açmak için halk sağlığı tarafından ortaya konulan yolu izlememiz gerekiyor" diyor. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, vakalarda ve hastaneye yatışlarda 2 haftalık düşüşlerin görülmesi ve hastanelerin salgın olmayan bakımın yanı sıra COVID-19 ihtiyaçlarını karşılayabilmelerini sağlamak anlamına gelir.

"Bunu başarılı bir şekilde kontrol edebilir ve kontrol edebiliriz," diyor Besser. "En büyük soru, biz olacağız."

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top