Sağlık

İngiltere'deki okullarda esrar suçları arttı, veriler

İngiltere'deki okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde esrar bulundurma, eroin, kokain ve ecstasy gibi sert kontrollü ilaçlara sahip olma ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarının sayısı, son birkaç yıl içinde, önde gelen uyuşturucu bağımlılığı ile yeni bir anlayışa göre artmıştır. uzmanlar UKAT.

Bilgi Edinme Özgürlüğü Talebinin bir parçası olarak UKAT, ülkedeki tüm Emniyet Müdürlerinden esrar bulundurma, okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde kendi yamalarında kaydedilen diğer kontrollü uyuşturucu bulundurma ve uyuşturucu kaçakçılığı suçlarının yapılmasını istedi.

Elde edilen yanıtlardan, toplu olarak elde edilen sonuçlar, sadece dört yıl içinde, esrar bulundurmak için uyuşturucu suçlarının 2015'te 371'den 2019'da 544'e, neredeyse% 47'lik bir artışla neredeyse iki katına çıktığını göstermektedir.

Veriler aynı zamanda Eroin, Kokain ve Ecstasy gibi kontrollü ilaçlara sahip olma suçlarının sayısındaki artışa işaret etmektedir. 2015 yılında 63 suç tekrar kaydedildi ve geçen yıl 104, sadece dört yılda% 65 artış oldu.

Araştırma, okullarda yerinde bir uyuşturucu ve alkol uzmanı tarafından yönetilen tamamen ücretsiz, interaktif bir atölye olan UKAT Bağımlılık Eğitim Programının ( www.ukat.co.uk/education- program / v34 / ) başlatılması için katalizör oldu. , madde bağımlılığı ve akran baskısı tehlikeleri konusunda öğrencileri eğitmek ve onlarla etkileşime geçmek için ülke çapında kolejler ve üniversiteler.

Çalıştayın bir kısmı, ülke çapında okullarda giderek daha fazla olduğu kanıtlanmış bir şey olan uyuşturucu satmanın getirdiği riskleri araştırıyor.

UKAT'ın verileri, kontrollü uyuşturucu suçlarında insan ticaretinin dört yılda% 167 oranında şaşırtıcı bir şekilde arttığını, 2015'teki 39 suçtan 2019'da 104'e yükseldiğini gösteriyor.

UKAT Tedavi Lideri Nuno Albuquerque, İngiltere'deki eğitim sağlayıcılarının sorunun daha da gelişmesini önlemek için proaktif adımlar atmasının önemini açıklıyor;

Araştırmamız her ebeveynin en kötü kabusu ortaya çıkardı; bazı çocukların okuldayken ilaçlara maruz kaldıkları ve bu ilaçlara karıştıkları; güvenli olduklarını düşündükleri bir yer. Maddeler söz konusu olduğunda önleyici eylem ve eğitimin gücünü vurgulamak önemlidir, ancak öğretenler, öğrencileri uyuşturucu ve alkol kötüye kullanımının tehlikeleri hakkında güvenle ve doğru bir şekilde eğitmek için zamana veya bilgiye sahip olmayabilir. Bu yüzden bağımlılık farkındalık programımız başladı; bu yükü zaten çok sayıda şapka takmaya ve birçok tabak döndürmeye zorlanan öğretmenlerden almak ve bağımlılık uzmanlarımızın eline bırakmak. İşbirliği yapmak ve çocukların uyuşturucu ve alkolle hayat değiştiren sorunlar geliştirmesini önlemek için ülke çapında eğitim sağlayıcılarıyla birlikte çalışma konusunda çok tutkuluyuz. Birlikte gerçek bir fark yaratabiliriz. ”

Nuno Albuquerque, UKAT'de Tedavi Lideri

Sadece UKAT'ın araştırması, okulların tesislerinde madde kötüye kullanımı ile mücadele konusunda daha proaktif eylem yapma ihtiyacını haklı çıkarmaz.

NHS İngiltere'den en son veriler, 11-15 yaşlarındaki öğrencilerin% 38'inin şaşırtıcı bir şekilde 2018'de ilaç teklif edildiğini gösteriyor. Ayrıca, 15 yaşındaki çocukların% 19'u geçen ay (2018'den gelen veriler) ve 15 yaşındaki çocukların% 29'unu uyuşturucu kullandığını gösteriyor. A Sınıfı uyuşturucular teklif edildi.

Çocuk olarak uyuşturucu ve alkolün yanlış kullanılması kısa ve uzun süreli önemli yaşam ve sağlık sorunlarına neden olabilir. Çocuk, fiziksel ve psikolojik olarak maddeye bağımlı hale gelebilir, bu da daha sık olmamakla birlikte, 'daha sert' maddeler almaya veya daha fazla alkol tüketmeye yol açar. Madde kullanımı nedeniyle, çocuk eğitimini kaçırabilir ve bu da istihdam edilebilirlik eksikliğine neden olabilir. Daha sonra yaşam tarzlarını finanse etmek ve çevrelerindeki diğer insanlarla 'uyum sağlamak' suçuna yönelebilirler. Proaktif, önleyici tedbirler almak, bunun bu ülkedeki okullardaki çocuklara gerçekleşmemesini sağlamak için uzun bir yol kat edecektir. ”

Nuno Albuquerque, UKAT'de Tedavi Lideri

UKAT'ın verileri, Essex Polisi, Merseyside Polisi, Devon ve Cornwall Polisi, Batı Yorkshire Polisi, Leicestershire Polisi ve Northamptonshire Polisi de dahil olmak üzere 19 Polis Constabulary yanıtını dikkate alıyor ve bunların hepsinde Esrar'ın bulundurulması için suç sayısının daha fazla olduğu kaydedildi 2015'ten 2019'a kadar yamalarında okullarda iki katına çıktı.

Surrey Polisi, yerel okullarda, kolejlerde ve üniversitelerde kaydedilen sert, kontrollü uyuşturucu suçlarının sayısında çarpıcı bir artış olduğunu bildirdi; 2015'te 3'ten 2019'da 21'e ve tüm polis kuvvetlerinde en fazla suç işledi.

Okullardaki uyuşturucu kaçakçılığı suçları, geçen yıl kaydedilen 12 ile 2015'te kaydedilen 1'e kıyasla West Midlands'de en yüksek seviyededir.

Kalan 20 Polis Konseyi, yasal yükümlülükleri altında UKAT'a talep edilen verileri sağlayamadı veya analiz için karşılaştırılabilir veriler elde edemedi.

UKAT Bağımlılık Eğitim Programı ile ilgili ayrıntılara buradan ulaşabilirsiniz . ( www.ukat.co.uk/education- programına / v34 / link)

Çocuklarda Uyuşturucu Kullanımının Belirtileri (İngiltere Bağımlılığı Tedavi Grubundaki Terapistler tarafından)

  • Ruh hali, yeme ve uyku düzenindeki değişiklikler
  • Farklı arkadaşlarla sosyalleşme
  • Aileden veya sevdiklerinden duygusal uzaklaşma ve tecrit
  • Okuldan sonra nerede olduğu konusunda yalan söylemek ya da kaçmak
  • Kişisel görünüm veya hijyene ilgi eksikliği
  • Yatak odasında uyuşturucu gereçleri, okul çantaları, cepler
  • Kilo kaybı, kanlı gözler, düzenli baş ağrısı ve boğaz ağrısı gibi fiziksel değişiklikler
AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top