Sağlık

AAP Geçmiş Irkçılık için Özür Sorunları AAP Geçmiş Irkçılık için Özür Sorunları

Amerikan Pediatri Akademisi (AAP) bugün geçmiş ırkçılık için resmi bir özür yayınladı ve 1940'larda adaletsizliklerin derinliklerini gösteren kurul toplantılarından alıntılar içeriyordu.

AAP özellikle, kuruluşun ilk siyah üyeleri olan Alonzo deGrate Smith, MD ve 1939'da ırkları nedeniyle üyelik için ilk kez reddedilen Roland Boyd Scott'un yanı sıra diğer çocuk doktorlarının tedavisi için özür diler. eşitsizliklere katlandılar.

AAP başkanı MD Sara H. Goza bir basın açıklamasında, "1939'daki ilk retlerinden 1945'teki nihai kabullerine kadar, Dr. Smith ve Scott, sayısız öfke taşıdılar ve birçok engelleri temizlediler başarılı klinisyenler ve pediatrik akademik toplulukta liderler bulundu. Aslında Dr. Scott, Akademi'nin en büyük onuru olan Abraham Jacobi Ödülü'nü almaya devam edecek. "

Goza, "Bu özür gecikmiş ve daha iyi bir gelecek için bir önkoşul." Dedi.

Özür ileriye doğru önemli bir adımdır, uzmanlar kabul etti, ancak daha çeşitli doktor işgücü oluşturmak gibi gelecekteki eylemlere hala ihtiyaç duyuluyor. Açıklama bugün online olarak yayınlandı ve Pediatri dergisinin Eylül sayısında yayınlanacak.

Arşivlerden Alıntılar

Atıfta bulunulan alıntılar arasında 1945'teki AAP Kurulu davalarından alıntı: "Yaklaşık yarım saat boyunca (Smith ve Scott) ile görüştük ve kendilerini beyefendi olarak yürüttüler. Akademiye katılmak istemenin tek amacı eğitim amaçlı olduğunu söyledi. Mason ve Dixon hattının güneyinde yapılan toplantılara katılmayacaklarını, ülkenin diğer bölgelerindeki toplantılara katılacaklarını, ancak hiçbir şekilde kendilerini incitmek istemedikleri için sosyal tarafa girmeyeceklerini söylediler. Onlardan seçilmeleri, itici değil lider olmalarının önemini gördüm ve Akademi'ye kabulü daha sonra gelecek olanlara yol gösterici olacaktır. "

Mevcut AAP yönetim kurulu üyesi Çocuk acil tıp alanında uzman olan Joseph AAP ve AAP kuruluna seçilen ilk Afrikalı Amerikalı adam, Medscape Medical News'e liderlerin, söz konusu sözlerin kapsamını aşmak için sözlü alıntıların aydınlatılması gerektiğine karar verdiğini söyledi. ırkçılık.

Wright, "Bu hakka sahip olduğumuzdan emin olmamız konusunda bir ısrar vardı, çünkü liderliğimizdeki hiç kimse bu iki beyefendinin yaşamış tecrübesine sahip değildi." Dedi.

İki doktorun öyküleri çocuk doktorları arasında oldukça iyi bilinmiş olsa da, "bu iki beyefendinin üyeliğe katlandığı çirkin ve utanç verici yolu" gösteren arşivlenmiş transkriptlerin daha önce paylaşılmadığını söyledi.

Wright, “Bu transkriptlerin ortaya çıkışı, burada ne hakkında konuştuğumuzun kimsenin zihninde şüphe uyandırmıyor” dedi.

Kurulun Beyanı Vermesi Olağandışı

Wright, politikanın konuyla ilgili uzman bir alt komite değil, tüm AAP kurulu tarafından geliştirilmesinin hacimleri konuştuğunu ve 30 yıllık üyeliğinde "neredeyse benzeri görülmemiş" olduğunu söyledi.

Wright, yayından bu yana geçen ilk gün üyelerden “okunması zor ve duygusal” olduğunu duyduğunu söylüyor.

Wright, "Bu, üyelerin açıkçası ilerlememiz için benimsemeleri ve farkında olmaları gereken önemli bir katılım düzeyidir." Dedi.

AAP, geçmişinde ırkçılığı kabul eden ilk organize tıpta birlik değildir. Örneğin Amerikan Tabipler Birliği (AMA), 2008 yılında geçmişte bir yüzyıllık ırkçılık için bir özür yayınladı . Özürle aynı sayıda yayınlanan tıpta ırksal bölünmenin bir analizi, örneğin AMA'nın 1960'lı yıllara kadar devlet ve yerel tıp toplumlarında doğrudan ırkçılığa karşı koymak ya da kınamak için hiçbir şey yapmadığını buldu.

Wright, diğer organizasyonların yönetim kurulu toplantı tutanaklarına derinlemesine bakan benzer bir ırkçılık bulacağından şüphelendiğini söyledi.

Özür Bir Başlangıç

Wright, AAP'ın özürünün bir başlangıç olduğunu ve daha sonra liderlikte çeşitliliğin artması ve ilerlemeyi işaret edecek kriterlerin isimlendirilmesiyle ilgili ayrıntılar olacağını söyledi.

Bir yıl önce AAP, ırkçılığın çocuk ve ergen sağlığı üzerindeki etkisi hakkında bir politika bildirisi yayınladı.

"29 Temmuz 2021'de yönetim kurulu görev süremde bir buçuk yıl olacağım ve bu iki kilometre taşından sonra somut bir ilerleme ölçüsü elde etmek zorunda kalacağız." Dedi.

Wright'a göre, daha çeşitli bir doktor iş gücüne yönelik çalışmak bir öncelik olmalı. "Boru hattı geliştirme taahhüdü olmalı. Çok kasıtlı ve erken bir müdahale olmalı."

"Bu Kapanış"

Wright için bugünün özürü de kişiseldir.

Geçmişteki en yakın işi Washington, DC'deki Howard Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde pediatri başkanıydı, burada Smith pediatrilerin ilk direktörü ve Scott pediatrinin ilk başkanıydı. Ölmeden önce yaygın olarak "orak hücre babası" hastalığı olarak bilinen Scott ile tanıştığını söyledi.

Wright, “Aynı sandalyede, aynı odada, bu iki kişi ile aynı ofiste oturdum… Hikayelerini bilmek, neler yaşadıklarını bilmek, bu bir kapanış” dedi.

Wright ayrıca geç kariyer doktoru olarak yeni nesil çocuk doktorlarına bağlı olduğunu belirtti. Diyerek şöyle devam etti: "Daha çeşitli bir grubu teşvik etmemiz, desteklememiz ve danışmanlık yapmamız önemlidir."

Sistemik Irkçılık Çıplak Bıraktı

Arizona'daki Phoenix Çocuk Hastanesi'nde çocuk ve ergen birinci basamak spor hekimliğinde Afrikalı bir Amerikalı hekim olan ve AAP üyesi olan Randon Hall, özürün geldiğini bilmiyordu, ancak cesaret verici olduğunu buldu.

Bugüne kadar Smith ve Scott'un hikayelerinden haberdar değildi ve "sistemik ırkçılık tarihinin dokunaklı bir örneğini" gösterdiklerini söyledi.

Hall, transkript alıntılarının, şeker kaplama olmadan, sağlık hizmetlerindeki ırksal farklılıkların derin köklerini gösterdiğini söyledi. Sadece açık eylemleri değil, Siyah doktorların ilerlemesini sınırlayan gizli eylemleri de gösteriyorlar.

"Bu, o zaman Siyah hekimlerin tedavisi olsaydı, bu tutumların renk hastalarına nasıl dönüştüğünü görebiliriz." Dedi.

Özür geçmişi değiştirmeyecek olsa da, şimdi üyeleri için yinelediği mesajın "herkes burada hoş karşılandığını" söyledi.

Maryland, Bethesda'daki Ulusal Sağlık Enstitüleri Klinik Merkezi'nin biyoetik danışma hizmetinin şefi Marion Danis, Medscape Medical News'e AAP özürünün transkript alıntılarını ve derneğin geçmişte ırkçılığın derinlikleri.

“Bazen insanlar belirsiz özür ifadeleri yapıyorlar ve bugün ne kadar güçlü ve yaygın ayrımcılığın olduğunu anlamak zor. Çabalarını alkışlıyorum” dedi.

Biyoetikçilerin ırkçılığa yaklaşma yollarını araştıran Danis, çocuk doktorlarının ırkçılığa hitap etmek için özellikle önemli bir güç olduğunu, çünkü tüm çocuklar için eşit fırsatlar ve refah için en etkili grup olmaları gerektiğini söyledi.

"Fırsatların gerçekten uzun vadeli sonuçları olduğunda hayattaki en önemli zaman noktalarından insanlarla çalışıyorlar." Dedi.

Bununla birlikte, özürün gücü sadece gelecekteki eşitliği sağlama yolundaki ilerlemesinde görülecektir. Çocuk doktoru alanını çeşitlendirmek, sağlık hizmetlerine daha adil erişim için çalışmak ve sağlığın sosyal belirleyicilerini ele almak için meslektaşları ile çalışmak kritik adımlar arasındadır.

"Bunun gibi organizasyonların uzun vadede ne kadar taahhütte bulunduğunu görmemiz gerekiyor," dedi.

Marcia Frellick Chicago'da yaşayan serbest bir gazetecidir. Daha önce Chicago Tribune ve Nurse.com için yazmış ve Chicago Sun-Times , Cincinnati Enquirer ve St. Cloud (Minnesota) Times'da editör olarak çalışmıştır . Onu Twitter'da @mfrellick'te takip edin .

Açıklama yazarları ve Danis ilgili finansal ilişkiyi açıklamadılar. Hall AAP Voices blogu için yazdı.

Pediatri . Çevrimiçi 29 Temmuz 2020'de yayınlandı. Tam metin

Daha fazla haber için Facebook , Twitter , Instagram ve YouTube'da Medscape'i takip edin .

AD Res
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Güvenilir kaynaklardan derlenen seçkin içeriğiyle sağlık ve tıp alanında en güncel gelişmeleri paylaşmayı amaçlayan, yorum alanı ile kullanıcı etkileşimini önceleyen interaktif bir web portalıdır.

Bumerang - Yazarkafe

Copyright © 2020 Sağlık Yardım PortalıThemetf

To Top